IFA 2018 – ASUS: Nové procesory, ScreenPad a bezrámikový dizajn

0

ASUS si vo svojej expozícii na IFA 2018 pripravil množstvo noviniek v celej svojej sérii ZenBook.
Najnovšie prenosné počítače ZenBook, ZenBook Flip a ZenBook Pro prichádzajú s procesormi Intel Core 8. generácie a množstvom inovácií.

ZenBook 13/14/15 patria k najkompaktnejším notebookom na svete
Prichádzajú s novým bezrámovým displejom ASUS NanoEdge s ultra tenkými rámikmi na všetkých štyroch stranách s pomerom obrazovky k telu až 95%. Ultrakompaktný dizajn využíva jedinečný mechanizmus závesu ErgoLift. ZenBook 13 a 14 sú vybavené novým touchpadom so vstavanou číselnou klávesnicou podsvietenou LED nazvanou NumberPad. O pohon sa starajú najnovšie štvorjadrové procesory Intel Core i7 8. generácie s integrovanou gigabitovou Wi-Fi s čipom Intel-AC 9560 a grafika NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q.


ZenBook Flip 13 a 15 sú konvertibilné 13,3-palcové a 15,6-palcové prenosné počítače, ktoré sú o 10% menšie ako predchádzajúce modely. Sú vybavené štvorstrannými bezrámovými displejmi NanoEdge s 90% pomerom obrazovky k telu, s jedinečným závesom 360 ° ErgoLift ktorý zdvihne a naklopí klávesnicu do pohodlnej polohy na písanie. Oba ponúkajú rýchle prihlásenie s aplikáciou Windows Hello, a ZenBook Flip 13 tiež obsahuje nový NumberPad. Procesor aj grafická karta sú rovnaké ako u modelov ZenBook. Displeje ponúknu vďaka PANTONE Validated presné vykresľovanie farieb. Obidva modely tiež obsahujú kameru, navrhnutú špeciálne pre použitie s aplikáciami pre Mixed Reality. ZenBook Flip 13 a 15 sú testované aby spĺňali vojenské štandardy odolnosti a spoľahlivosti podľa MIL-STD-801G.

ZenBook Pro 14 prichádza ako vysoko mobilná alternatíva k 15,6 palcovému ZenBook Pro 15. Asus na týchto modeloch predstavuje nový typ touchpadu nazvaného ScreenPad. Ide o veľmi zaujímavú inováciu ktorá spočíva vo vstavaní displeja do plochy touchpadu. ScreenPad je dostupný iba na týchto dvoch modeloch. Umožňuje zobrazenie rôznych ovládacích panelov, aplikácií či zrkadlenie obrazovky. U niektorých aplikácií, ako napríklad MS Office možno zobraziť interaktívne menu na rýchle ovládanie funkcií, možno tu prehrávať hudbu, zobraziť kalendár, otvárať maily a mnoho ďalšieho. Nové aplikácie Adobe Sign, Handwriting a SpeechTyper pridávajú nové funkcie ScreenPadu. ZenBook Pro 14 prináša extrémny výkon v tenkom, ľahkom a elegantnom balení. Beží na najnovšom procesore Intel Core  i7-8565U 8. generácie s integrovaným gigabitovým Wi-Fi a grafikou NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q.

ZenBook S je špičkový 13,3 palcový prenosný počítač ktorý sľubuje až 20-hodinovú výdrž batérie s najnovšími procesormi Intel Core 8. generácie. Prístroj spĺňa vojenské štandardy odolnosti a spoľahlivosti podľa MIL-STD-810G.

Asus okrem notebookov predstavil aj novú verziu svojho all-in-one počítača Zen AiO 27. Ten teraz všetky komponenty komponenty systému ukrýva v základni . Toto riešenie zlepšuje chladenie, umožňuje jednoduchšie upgrady a umožňuje štíhlejší displej. Špecifikácia zahŕňa procesor Intel Core i7 8. generácie a grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1050. Zen AiO 27 tiež ponúka bezdrôtové nabíjanie Qi zabudované do základne pre rýchle nabíjanie mobilných zariadení. Prístroj je vybavený 27 palcovým 4K UHD NanoEdge PANTONE Validated displejom so 100% pokrytím farebného priestoru sRGB.

Dostupnosti ani ceny výrobca zatiaľ neoznámil.

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať