IFA 2017: Akčná kamera, slúchadlá s redukciou hluku a nová Xperia XZ1 na „skenovanie“ 3D objektov od Sony

0

Sony začiatkom tohto roka predstavilo produktovú rodinu televízorov OLED Bravia A1 s inovatívnym systémom reprodukcie zvuku Acoustic Surface, pri ktorom je zvuk vyžarovaný aj priamo, vibráciami plochy zobrazovacieho panela. Na IFA bol ohlásený nový prírastok do tejto rodiny s uhlopriečkou 77 palcov. Tlačová konferencia pokračovala predstavením kompaktnej kamery RXØ. Disponuje snímačom s jednopalcovou uhlopriečkou a kvalitným objektívom Zeiss Tessar s pevným ohniskom 24 mm, čo je po prepočítaní na full frame 35 mm, čiže objektív je mierne širokouhlý. Svetelnosť je f/4. Telo kamery je kompaktné a robustné zároveň, presne ako sa od akčnej kamery očakáva. Vodotesnosť je v tejto kategórii samozrejmosť.


Kompaktná kamera RXØ


V malom tele kamery Sony RXØ je viac komponentov, než by ste očakávali

K štýlu digitálneho nomáda patria aj čo najmenšie a zároveň čo najkvalitnejšie slúchadlá, preto Sony rozšírilo rodinu Hi-Res slúchadiel o model WH-1000XM2 s uzavretými mušľami a veľmi účinnou redukciou hluku a dva „mobilnejšie“ produkty, bezdrôtové slúchadlá WI-1000X s flexibilným pásom s batériou a elektronikou, ktorý sa nosí prehodený okolo krku, a ešte mobilnejšie samostatné mušle VF-1000X. Slúchadlá sú vybavené funkciou Adaptive Sound Control, ktorá rozpoznáva činnosti používateľa a automaticky zapína či vypína funkciu rušenia šumu podľa situácie, v ktorej sa slúchadlá používajú. Novinárov zaujala pôsobivá ukážka selektívneho potláčania hluku, napríklad na letisku môžete nerušene počúvať hudbu, no zároveň počujete aj oznamy letiskového rozhlasu, prípadne ak vás niekto osloví. Keď sa začnete pohybovať, slúchadlá to identifikujú a prejdú do  režimu walking, ktorý umožňuje popri počúvanej hudbe vnímať zvuky okolo, napríklad auto blížiace zozadu. Typické synonymum hluku pre používateľov elektroniky vyššej triedy je lietadlo. Audiofili postrehli, že aj pri účinnom tlmení hluku motorov je kvalita tlmenia hluku a počúvania počas stúpania a klesania ovplyvnená zmenou tlaku v kabíne, ktorý pôsobí na naše sluchové orgány. Preto slúchadlá WH-1000XM2 snímajú aj zmenu tlaku a prispôsobujú parametre reprodukcie a tlmenia hluku.


Nové slúchadlá Sony so sofistikovaným systémom potláčania okolitého hluku

Ani spoločnosť Sony nemohla zostať bokom od trendu inteligentných reproduktorov, ktoré dokážu prijímať hlasové povely a odovzdávať ich cloudovým službám na pozadí digitálnych asistentov. Bezdrôtový reproduktor LF-S50G s natívnou podporou Google Assistant umožní vychutnávať si dokonale vernú reprodukciu hudby a 360-stupňový zvuk v každom rohu miestnosti. Funkcia Gesture Control vám umožňuje upraviť hlasitosť alebo preskočiť skladbu jednoduchým mávnutím ruky v blízkosti reproduktora bez toho, aby ste sa ho priamo dotkli. Je odolný proti poliatiu, takže sa dá používať aj v kuchyni či kúpeľni.

Scenár tlačových konferencií je koncipovaný tak, aby gradoval, a preto v záverečnej tretine manažér Sony Mobile Communications Hideyuki Furumi predstavil dva nové smartfóny – Xperia XZ1 s 5,2" full HD displejom a Xperia XZ1 Compact so 4,6" displejom, ktoré budú celosvetovo dostupné od jesene 2017. Obidva modely disponujú najnovším fotoaparátom Motion Eye, HDR a funkciou Super Slow Motion umožňujúcou spomalené zachytenie zaujímavých a akčných záberov. Samozrejmosť je aj Hi-Res zvuk. Úplná novinka je funkcia 3D Creator. Umožňuje napríklad naskenovanie tváre tak, že fotograf obíde so smartfónom fotografovaný subjekt a na základe analýzy údajov sa vyrenderuje 3D model. Funkciu môžete využiť na tvorbu avatarov, zdieľanie na sociálnych sieťach, prípadne model môžete vytlačiť na 3D tlačiarni. Nové smartfóny budú mať procesor Qualcomm Snapdragon 835 a nový Android 8.0 Oreo.


Sony Xperia XZ1

Za pozvanie a uhradenie nákladov spojených s cestou ďakujeme spoločnosti Samsung.

 

 

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
IFA 2017 sony Xperia XZ1

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať