SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

IFA 2016/ Sony: Nové vlajkové lode Sony Xperia XZ a Xperia X Compact s tromi snímačmi obrazu

2

Spoločnosť Sony Mobile uviedla dva prírastky do svojej série smartfónov X.

Nový vlajkový smartfón Sony Xperia XZ a prémiová Xperia X Compact prinášajú zdokonalenú kamerovú technológiu, ktorá zabezpečí doteraz najlepšie fotky v rámci rodiny Xperia. Zväčšil sa pôvodný obrazový senzor a pribudli dva dodatočné pomocné senzory. To umožňuje robiť zábery v pohybe, v skutočných farbách a prakticky v akýchkoľvek podmienkach. Technológia pozostáva z obrazového snímača Exmor RS pre mobilné zariadenia, ktorý poskytuje silnú kombináciu vysokokvalitného obrazu a rýchlosti automatického zaostrovania (AF), v spojení s prediktívnym hybridným AF, aby mohol inteligentne predpovedať a sledovať fotené objekty v pohybe a zabezpečiť zábery bez rozmazania. K tomu sa pridáva aj laserový AF senzor s technológiou vnímania vzdialenosti, ktorý zachytí fotky bez šmúh aj v náročných podmienkach so slabým osvetlením. A vďaka senzoru RGBC-IR s technológiou snímania farieb sa presne prispôsobí vyváženie bielej farby na základe zdroja svetla v okolitom prostredí.

23 Mpx hlavný fotoaparát poskytuje nielen čisté zábery, ale aj superrýchle spustenie, pričom z pohotovostného režimu sa prepnete na fotenie len za 0,6 sekundy stisnutím samostatného tlačidla spúšte, vďaka čomu ste pripravení zachytiť ten správny moment, kedykoľvek sa naskytne príležitosť.

Pre tých, ktorí chcú väčšiu flexibilitu pri manuálnom nastavení, pribudli pokročilejšie funkcie, ako napríklad možnosť nastaviť rýchlosť spúšte a ovládače zaostrovania.

S 5-osovou stabilizáciou bude možné robiť ešte plynulejšie videá aj pri chôdzi alebo nahrávaní extrémne detailných záberov. Xperia XZ prináša 13 Mpx predný fotoaparát pre perfekcionistov v záberoch selfie, ktorý vďaka vysokej citlivosti až ISO 6400 a 22 mm/90-stupňovej šošovke urobí ten najlepší možný záber pózy aj pri slabom osvetlení alebo skupinovom zábere selfie. Xperia XZ takisto ponúka nahrávanie v najvyššej kvalite 4K.

Vďaka dizajnu s oblúkovým povrchom sa 5,2" sklený displej a kovová zadná časť Xperia XZ spájajú do jednoliateho celku. Oblúkovitý povrch je inšpirovaný monolitickou formou, zatiaľ čo ALKALEIDO kov s vysoký jasom a rýdzosťou zaisťuje lesk a pocit hĺbky.  

Xperia X Compact prináša silné technológie zabalené v malom tele. Má 4,6" displej a vďaka dizajnu so zaobleným povrchom sa extra pohodlne drží a je ideálny na ovládanie len jednou rukou. Prémiový dizajn smartfónu Xperia X Compact je jasne viditeľný vďaka vysokolesklej povrchovej úprave a pocitu pevnosti pri držaní. Takisto sa drží novej charakteristickej modrej škály, pretože prichádza v hmlisto modrom odtieni, ale, samozrejme, aj v nadčasovej vesmírnej modrej a štýlovej bielej farbe.

Vodovzdorný dizajn odbúrava obavy z malého ošpliechania vodou. Rozpozná vás jednoducho tak, že ho chytíte do ruky. Snímač odtlačku prsta na hlavnom tlačidle smartfónov Xperia XZ a Xperia X Compact je intuitívne umiestnený na bočnej strane telefónu, takže ich môžete jednoducho vziať do ruky a bezpečne odomknúť jediným pohybom.

Oba modely prinášajú novú funkciu Battery Care, doplnenú o adaptívne nabíjanie Qnovo, ktoré fungujú v harmónii, aby batériu udržiavali v dobrej kondícii a predĺžili jej životnosť až dvojnásobne. Adaptívne nabíjanie Qnovo monitoruje a prispôsobuje nabíjací prúd, aby sa predišlo poškodeniu životnosti batérie, zatiaľ čo Battery Care kontroluje nabíjanie na základe zistených zvykov a predchádza nadmernému nabíjaniu tak, že ho pozastaví pri 90 % a dokončí ho tesne pred tým, ako je potrebné. Xperia Tips tiež rozpozná používateľské zvyklosti a poskytuje personalizované tipy a odporúčania, čím vám pomáha optimalizovať vaše používateľské zážitky, zatiaľ čo funkcia Smart Cleaner automaticky maximalizuje výkon čistením vyrovnávacej pamäte určitých aplikácií podľa rozpoznania ich využívania.

Xperia XZ pracuje na procesore Qualcomm Snapdragon 820, ktorý s X12 LTE podporuje to najlepšie v oblasti pripojenia, grafiky, fotografie, výkonu a efektivity batérie.

Každý model bude vybavený novou nabíjačkou USB Type-C na jednoduché nabíjanie.

Xperia XZ bude celosvetovo uvedená od októbra 2016 a Xperia X Compact od septembra 2016. Xperia XZ bude dostupná v dvoch variantoch - Single SIM a Dual SIM.

Celý zoznam špecifikácií nájdete na:

TS SONY

Všetky autorove články
sony Xperia smartfon

2 komentáre

hahahaha reakcia na: IFA 2016/ Sony: Nové vlajkové lode Sony Xperia XZ a Xperia X Compact s technológiou trojitého obrazového snímania

8.9.2016 13:09
Tomu sa hovori trapas. Po pozreti na iphone7, alebo aj z5compact ktora podporuje 4K nahravanie, a ma najnovsi procak, toto vbyzera skor na dinosaura v mobilnom svete. Akoze aj tym stale zrnivym fotakom to nezachrania. Skor by som bral fon ZUK 2. Sklamanie na plnej ciare, sony to vzdava v aj tych malo oblastiach co vynikal...politika typu minimum prostriedkov na fon za max ceny vdaka znacke nevydrzi dlho...

xperia reakcia na: IFA 2016/ Sony: Nové vlajkové lode Sony Xperia XZ a Xperia X Compact s technológiou trojitého obrazového snímania

8.9.2016 10:09
dufam, ze sa hlavne uz nebude odlepovat display alebo zadny kryt a ako na vsetkych poslednych modeloch, to je fakt trapas!

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať