Image
5.10.2012 0 Comments

IETF štartuje práce na ďalšej generácii protokolu HTTP

http.JPG Ďalšia generácia základného webového protokolu HTTP má lepšie zodpovedať súčasnej povahe World Wide Webu.

„Je to oficiálne. Začíname pracovať na protokole HTTP 2.0," napísal na Twitteri Mark Nottingham, šéf pracovnej skupiny pre HTTP, ktorá je súčasťou organizácie IETF (Internet Engineering Task Force).

Základom aktualizovaného protokolu má byť štandard SPDY, ktorý vytvorili vývojári Googlu s cieľom urýchliť prístup k webovému obsahu.

HTTP 2.0 má byť odpoveďou na meniaci sa prístup používateľov k používaniu internetu. Zatiaľ čo prvú generáciu webov tvorili veľmi jednoduché a relatívne malé statické dokumenty, dnešný web sa používa ako platforma na prístup k náročným aplikáciám a multimediálnemu obsahu.

Protokol zníži latenciu a zefektívni proces prenosu obsahu zo serverov do internetových prehliadačov a ďalších klientskych aplikácií, ktoré ho budú využívať. Samozrejmá je jeho spätná kompatibilita s HTTP 1.1, rovnako aj možnosť jeho budúceho rozšírenia. HTTP 2.0 sa bude aj naďalej primárne spoliehať na protokol TCP (Transmission Control Protocol), ale IETF nevylučuje ani to, že by mohlo dôjsť k nahradeniu ďalších prenosových mechanizmov.

Návrh nového webového štandardu by mal byť predložený do roku 2014. Rovnaká pracovná skupina bude zároveň pokračovať v zlepšovaní štandardu HTTP 1.1. Podľa odhadov je totiž v súčasnosti pomocou tohto protokolu zverejnených asi 8,45 mld. webových stránok.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Priemerný mesačný prenos dát cez smartfón sa do roku 2025 zvýši na 24 GB

29.11.2019 00:05

Spoločnosť Ericsson očakáva, že v priebehu nasledujúcich šiestich rokov vzrastie celosvetový počet užívateľov pripojených k 5G na 2,6 miliardy, predovšetkým vďaka dynamike a rýchlemu rozvoju 5G ekosys ...

Internet 1

Microsoft integruje Gmail, Disk Google aj Google Kalendár do Outlook.com

22.11.2019 00:15

Microsoft plánuje integrovať Gmail, Disk Google a Kalendár Google do svojho webmailového klienta Outlook.com. Spoločnosť nedávno začala integráciu testovať na niektorých účtoch. Po krátkom nastavovaní ...

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá