Image
14.9.2019 0 Comments

IBC 2019: Panasonic predviedol prvú 8K kameru s Organic senzorom na svete aj systém 8K ROI

Spoločnosť Panasonic na práve prebiehajúcej výstave IBC 2019 (International Broadcast Conference) v Amsterdame predstavila revolučnú 8K kameru AK-SHB800 s novou technológiou organického senzora a systém 8K ROI (Region of Interest) založený na jedinečných vlastnostiach tejto kamery.

Senzor je navrhnutý pre širokouhlé zábery kamery s vysokým rozlíšením a je určený na revolúciu v komerčných športoch a pokrytí živých udalostí. S prvým komerčným využitím, ktoré sa očakáva na olympijských hrách 2020 v Tokiu, má technológia organických senzorov množstvo konkurenčných výhod. Je dodávaný so širokým dynamickým rozsahom, ktorý poskytuje viac farieb a kvalitnejších obrázkov ako kedykoľvek predtým.

Jeho elektronický neutrálny sivý filter ktorý je plynule riaditeľný napätím (ENDF), dokáže redukovať svetlo plynulejšie ako tradičné neutrálne sivé filtre (OND). Unikátny je tiež systém Global Shutter ktorý úplne odstraňuje skreslenie obrazu vo vertikálnych líniách pri natáčaní objektov v pohybe a tiež odstraňuje záblesky z fotoaparátov pri natáčaní eventov či športu. Kamera s organickým senzorom bola na IBC predvedená vôbec po prvý krát naživo.

Na stánku sme si mohli pozrieť aj nový multikamerový systém s 8 K ROI (záujmový región), ktorý sľubuje zmenu v ponímaní výroby vysielania. Tento systém obsahuje viacúčelovú kameru 8K (AK-SHB800), procesorovú jednotku (AK-SHU800) a softvér na riadenie záberov (AK-SFC101) a už tento mesiac sa v Európe začne predávať.

Systém 8K ROI využíva obrovské rozlíšenie 8K videa (16x vyššie ako Full HD) a je schopný produkovať 4 rôzne signály Full HD alebo „virtuálne kamery“ z jediného 8K kamerového signálu. Senzor 8K vytvára široký záber s veľkým rozlíšením, z ktorého je možné zo spracovateľskej jednotky vygenerovať v reálnom čase až 4 nezávislé výrezy vo Full HD rozlíšení. Výrezy môžu mať rôznu veľkosť a môžu sa pokojne prekrývať.

Ako piaty obraz môže byť k dispozícii downsamplovaný celý záber. Výrezy pritom môžu využívať automatické trackovanie a môžu využívať až 16 násobný zoom pri zachovaní Full HD rozlíšenia. Systém zvyšuje prevádzkovú efektívnosť a znižuje prevádzkové náklady na množstvo potenciálnych produkčných aplikácií, ako sú športové vysielanie, inscenovanie a štúdiové aplikácie. Vďaka automatizovanej technológii korekcie obrazu kamerový systém tiež zaisťuje, že všetky zdeformované obrázky sú opravené a orezané prirodzeným, vystrihnutým obrazom vo vysokom rozlíšení Full HD z hlavného 8K obrazu.

V systéme je možné integrovať viacero kamier, pričom kamera ovládaná hlavným operátorom je prepojená s ďalšími subkamerami, ktoré môžu byť pred udalosťou vopred naprogramované. Výsledkom je, že jediný operátor môže ovládať viac kamier, z ktorých každá má niekoľko prednastavených výrezov pre všestrannú, avšak nákladovo efektívnu prevádzku viacerých kamier.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Vianoce 2019 s Telekomom: voľné balíky dát pre všetkých, dvojičky Samsung, nový hardvér aj bonus na príslušenstvo

21.10.2019 21:46

Už vo štvrtok 24. októbra 2019 štartuje Telekom vianočnú kampaň roka 2019. V predaji budú tri varianty obľúbených dvojičiek, posilnená ponuka hardvéru, aj bonus na príslušenstvo. Pre všetkých je tu aj ...

Produkty

Vianoce 2019 s Telekomom na Easy: nové balíky dát so zľavou aj bonusy za pravidelné dobíjanie

21.10.2019 21:08

Spoločnosť Telekom oznámila štart Vianočnej kampane pre Easy karty s viacerými novinkami. Všetci majitelia Easy kariet dostanú benefit:  2x voľný balík dát V rámci vianočnej kampane Telekom venuje z ...

Produkty

Nikon uvádza novú bezzrkadlovu Z50 do predaja

18.10.2019 19:23

Nikon v Slovenskej premiére predstavil  svoj prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX, Nikon Z 50 a dvojicu zoomových objektívov NIKKOR Z formátu DX : NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKO ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019