Hyundai bude predávať auto, ktoré sa dá odomknúť odtlačkom prsta

1

Hyundai predstavil nový systém pre autá, ktorý umožní vodičom odomknúť a naštartovať vozidlo pomocou odtlačku prsta. Technológia bude zabudovaná do kľučky dverí a tlačidla zapaľovania SUV Santa Fe na rok 2019. Viacero používateľov si bude môcť zaregistrovať šifrované dáta o odtlačkoch prstov pre to isté vozidlo, hovorí výrobca.

A v závislosti od toho, ktorý z nich auto práve používa, sa automaticky nastaví poloha sedadiel a uhol spätných zrkadiel. Budúca aktualizácia by mohla umožniť aj pridanie biometrického systému na nastavenie teploty, vlhkosti a volantu. Nová funkcia však bude zatiaľ obmedzená len na vozidlá, ktoré sa budú dodávať na čínsky trh v prvom štvrťroku 2019.

Snímač odtlačkov prstov používa ľudskú kapacitanciu a rozlišuje medzi úrovňou elektrickej energie v rôznych častiach prsta, aby sa zabránilo hackingu alebo použitiu falošných odtlačkov prstov. Hyundai uviedol, že systém, ktorý dostane vaše šifrované údaje o odtlačkoch prstov z dotykového senzora v kľučke pred odomknutím auta, má chybovosť 1 k 50 000 (rovnakú, ako má technológia Touch ID Applu v iPhonoch, iPadoch a niektorých MacBookoch).

Nový Santa Fe bude obsahovať aj systém upozornenia na zadných pasažierov, ktorý bude používať ultrazvukové snímače na detekciu pohybov detí vzadu, aby sa zabránilo tomu, že zostanú zamknuté vnútri.

Nie je to po prvýkrát, čo sa použijú odtlačky prstov na naštartovanie automobilov a majitelia automobilu Tesla Model 3 už používajú svoj smartfón namiesto kľúča. No technológia odomknutia pomocou odtlačkov prstov sa nikdy predtým nepoužila v kľučke dverí vozidla. 

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Hyundai auto doprava smart buducnost ochrana bezpečnosť

1 komentár

tak to nie reakcia na: Hyundai bude predávať auto, ktoré sa dá odomknúť odtlačkom prsta

19.12.2018 08:12
tak to je pekná kravina....kravina je to v mobile, ešte väčšia kravina je to v aute.....nepotrebujem, aby ma kvôli posratému špatnému autu prepadli a odrezali prst....už vôbec nie kvôli mobilu.....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať