Image
30.5.2018 0 Comments

Humanoidný robot Mesmer vyzerá až neuveriteľne realisticky

Britská spoločnosť s názvom Engineered Arts vytvorila už množstvo humanoidných robotov, ktoré vyzerajú mimoriadne realisticky a pomerne prirodzene. A svoje roboty aj predáva na účely výskumu, vzdelávania a zábavy.

Tento výrobca nedávno predstavil svoju špičkovú sériu Mesmer, ktorá je vypracovaná veľmi detailne až po póry a jednotlivé chĺpky. O pohyby tela a hlavy robota sa starajú silné a tiché motory s vysokým krútiacim momentom.

Každý motor sa dá ovládať samostatne a hlavné časti (vrátane motorov, kamier, snímačov hĺbky, senzorov LIDAR a mikrofónov) sú pripojené na internet. To znamená, že robot môže byť ovládaný, monitorovaný, preprogramovaný a udržiavaný na diaľku odkiaľkoľvek na svete. Dúfajme, že je aj silne šifrovaný, pretože by mohol byť veľmi lákavým cieľom pre hekerov.

Spoločnosť vyvinula aj softvér na báze prehliadača na kontrolu pohybu robotov, ktorý umožňuje plynulý, realistický pohyb. Roboty cítia vašu blízkosť a počas rozhovoru sa snažia udržiavať s vami očný kontakt. Mesmer vie žmurkať, gúľať očami a hýbať ústami. Jeho mimika je však stále neprirodzená.

Spoločnosť sa nezmienila o cenách robotov z radu Mesmer, ale jej menej realistické roboty RoboThespianSociBot stáli viac ako 79 000 dolárov.

Zdroj: live.engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Celosvetový rebríček excelentnosti programátorov. Slovensko je na prvom mieste!

18.01.2019 00:20

Najlepší sú programátori z Indie a Číny. Podľa iných zdrojov má najlepších programátorov  Rusko, podľa ďalších USA. My v PC REVUE samozrejme tvrdíme, že najlepší sú naši programátori :) Ako to teda je ...

Technológie 2

Staré mobily netreba vyhadzovať. Tento projekt ich pospája a vytvorí z nich cloudový "superpočítač"

17.01.2019 00:20

Spoločnosť Shenzhen Onething Technologies Co. predstavila novú koncepciu smart zariadenia na zdieľaný computing založený na telefóne. Nový koncepčný produkt OneThing Cloud mini bude prvým telefónnym z ...

Technológie 1

Vedci vytvorili 100× rýchlejšiu 3D tlačiareň. Na tlač využíva tekutú živicu a svetlo

16.01.2019 00:00

Výskumníci z Michiganskej univerzity prišli s myšlienkou, že namiesto postupného vrstvenia plastových vlákien pri bežnom procese 3D tlače, ktoré má za následok aj horšiu konštrukčnú stabilitu vytlačen ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button