PC REVUE
Image
30.5.2018 0 Comments

Humanoidný robot Mesmer vyzerá až neuveriteľne realisticky

Britská spoločnosť s názvom Engineered Arts vytvorila už množstvo humanoidných robotov, ktoré vyzerajú mimoriadne realisticky a pomerne prirodzene. A svoje roboty aj predáva na účely výskumu, vzdelávania a zábavy.

Tento výrobca nedávno predstavil svoju špičkovú sériu Mesmer, ktorá je vypracovaná veľmi detailne až po póry a jednotlivé chĺpky. O pohyby tela a hlavy robota sa starajú silné a tiché motory s vysokým krútiacim momentom.

Každý motor sa dá ovládať samostatne a hlavné časti (vrátane motorov, kamier, snímačov hĺbky, senzorov LIDAR a mikrofónov) sú pripojené na internet. To znamená, že robot môže byť ovládaný, monitorovaný, preprogramovaný a udržiavaný na diaľku odkiaľkoľvek na svete. Dúfajme, že je aj silne šifrovaný, pretože by mohol byť veľmi lákavým cieľom pre hekerov.

Spoločnosť vyvinula aj softvér na báze prehliadača na kontrolu pohybu robotov, ktorý umožňuje plynulý, realistický pohyb. Roboty cítia vašu blízkosť a počas rozhovoru sa snažia udržiavať s vami očný kontakt. Mesmer vie žmurkať, gúľať očami a hýbať ústami. Jeho mimika je však stále neprirodzená.

Spoločnosť sa nezmienila o cenách robotov z radu Mesmer, ale jej menej realistické roboty RoboThespianSociBot stáli viac ako 79 000 dolárov.

Zdroj: live.engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Nástupca obávanej kybernetickej skupiny BlackEnergy zjavne plánuje nové ničivé útoky

18.10.2018 00:00

ESET odhalil podrobnosti o nástupcovi kybernetickej skupiny BlackEnergy. Skupina GrayEnergy, ktorú takto pomenoval ESET, sa zameriava na špionáž, sledovanie a zjavne sa pripravuje na ďalšie kybern ...

Technológie 1

Nová vlajková loď Huawei Mate 20 Pro so 7nm čipom a snímačom odtlačkov na displeji

17.10.2018 00:00

Inovačné tempo smartfónov v posledných niekoľkých mesiacoch chytilo v súvislosti s umelou inteligenciou doslova druhý dych. Huawei Mate 20 Pro ako zrejme posledná tohtoročná novinka v segmente vlajkov ...

Technológie 1

Najrýchlejší fotoaparát na svete je schopný snímať až 10 biliónov snímok za sekundu

17.10.2018 00:25

Ak si myslíte, že váš profesionálny fotoaparát, ktorý má 50 rozličných režimov snímania a je nabitý pokročilými funkciami na prasknutie, je najlepší, musíme vás vyviesť z omylu. Pozrite sa na T-CUP, n ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_jesen2018

Najnovšie videá

Marketing thets sells 2018


PC forum button