Image
30.5.2018 0 Comments

Humanoidný robot Mesmer vyzerá až neuveriteľne realisticky

Britská spoločnosť s názvom Engineered Arts vytvorila už množstvo humanoidných robotov, ktoré vyzerajú mimoriadne realisticky a pomerne prirodzene. A svoje roboty aj predáva na účely výskumu, vzdelávania a zábavy.

Tento výrobca nedávno predstavil svoju špičkovú sériu Mesmer, ktorá je vypracovaná veľmi detailne až po póry a jednotlivé chĺpky. O pohyby tela a hlavy robota sa starajú silné a tiché motory s vysokým krútiacim momentom.

Každý motor sa dá ovládať samostatne a hlavné časti (vrátane motorov, kamier, snímačov hĺbky, senzorov LIDAR a mikrofónov) sú pripojené na internet. To znamená, že robot môže byť ovládaný, monitorovaný, preprogramovaný a udržiavaný na diaľku odkiaľkoľvek na svete. Dúfajme, že je aj silne šifrovaný, pretože by mohol byť veľmi lákavým cieľom pre hekerov.

Spoločnosť vyvinula aj softvér na báze prehliadača na kontrolu pohybu robotov, ktorý umožňuje plynulý, realistický pohyb. Roboty cítia vašu blízkosť a počas rozhovoru sa snažia udržiavať s vami očný kontakt. Mesmer vie žmurkať, gúľať očami a hýbať ústami. Jeho mimika je však stále neprirodzená.

Spoločnosť sa nezmienila o cenách robotov z radu Mesmer, ale jej menej realistické roboty RoboThespianSociBot stáli viac ako 79 000 dolárov.

Zdroj: live.engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

Microsoft končí s podporou komunity okolo Windows 7, 8.1, Office 2010 a Office 2013

15.06.2018 00:20

Microsoft oznámil zákazníkom, že od budúceho mesiaca sa jeho pracovníci prestanú zúčastňovať na online komunitných fórach podpory venovaných riešeniu problémov používateľov systému Windows 7 a mnohých ...

Technológie 2

ASUS má robustné, no veľmi užitočné smart hodinky. Dokážu zmerať aj krvný tlak

15.06.2018 00:15

Podľa štatistiky Svetovej zdravotníckej organizácie jeden z piatich ľudí dnes trpí vysokým krvným tlakom. Komplikácie vyplývajúce z neho spôsobujú vo  svete ročne až 9,4 milióna úmrtí. Tieto údaje si ...

Technológie

Synology počas veľtrhu CeBIT predstavila nové produkty

15.06.2018 00:00

Spoločnosť Synology zorganizovala počas CeBITu podujatiea Solution Exhibition 2018, na ktorom predstavila nový sortiment produktov, softvéru a systémových aktualizácií. Súčasťou podujatia bola celoden ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button