Image
30.5.2018 0 Comments

Humanoidný robot Mesmer vyzerá až neuveriteľne realisticky

Britská spoločnosť s názvom Engineered Arts vytvorila už množstvo humanoidných robotov, ktoré vyzerajú mimoriadne realisticky a pomerne prirodzene. A svoje roboty aj predáva na účely výskumu, vzdelávania a zábavy.

Tento výrobca nedávno predstavil svoju špičkovú sériu Mesmer, ktorá je vypracovaná veľmi detailne až po póry a jednotlivé chĺpky. O pohyby tela a hlavy robota sa starajú silné a tiché motory s vysokým krútiacim momentom.

Každý motor sa dá ovládať samostatne a hlavné časti (vrátane motorov, kamier, snímačov hĺbky, senzorov LIDAR a mikrofónov) sú pripojené na internet. To znamená, že robot môže byť ovládaný, monitorovaný, preprogramovaný a udržiavaný na diaľku odkiaľkoľvek na svete. Dúfajme, že je aj silne šifrovaný, pretože by mohol byť veľmi lákavým cieľom pre hekerov.

Spoločnosť vyvinula aj softvér na báze prehliadača na kontrolu pohybu robotov, ktorý umožňuje plynulý, realistický pohyb. Roboty cítia vašu blízkosť a počas rozhovoru sa snažia udržiavať s vami očný kontakt. Mesmer vie žmurkať, gúľať očami a hýbať ústami. Jeho mimika je však stále neprirodzená.

Spoločnosť sa nezmienila o cenách robotov z radu Mesmer, ale jej menej realistické roboty RoboThespianSociBot stáli viac ako 79 000 dolárov.

Zdroj: live.engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Porovnanie fotoaparátov: Samsung Galaxy Note 9 vs. Huawei P20 Pro

15.08.2018 00:25

Kvalita fotografií je do značnej miery subjektívna záležitosť a jednoduchšie sa porovnáva ako posudzuje samostatne. Navyše v redakcii máme takú prax, že fotoaparáty nových vlajkových smartfónov porovn ...

Technológie 2

Google sleduje váš pohyb, či sa vám to páči, alebo nie. Pozrite si, ako sa tomu dá čiastočne zabrániť

15.08.2018 00:20

Google chce tak veľmi vedieť, kadiaľ chodíte, že zaznamenáva váš pohyb aj vtedy, keď mu výslovne poviete, aby to nerobil. S týmto poznatkom prišiel výskum agentúry Associated Press. Ukázal, že mnohé s ...

Technológie 2

11-ročný žiak zmenil výsledky volieb na replike webovej stránky za necelých 10 minút

15.08.2018 00:15

Na najväčšej svetovej hekerskej konferencii DEFCON 26 sa 11-ročný chlapec nabúral do repliky volebnej webovej stránky štátu Florida a za menej ako 10 minút zmenil výsledky hlasovania. Na podujatí sa k ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button