Image
22.8.2014 0 Comments

Hudobná služba YouTube bude stáť 10 dolárov a klipy sa budú dať sťahovať

youtube.jpg Už nejaký čas sa hovorí o tom, že Google pripravuje na YouTube predplatenú hudobnú službu. Web Android Police teraz priniesol nové informácie a ukážku z mobilnej aplikácie.

Služba sa bude volať YouTube Music Key a umožní prehrávanie skladieb a videí bez reklám, ako aj ich uloženie na off-line prehrávanie a ponúkne aj čisto zvukové rozhranie pre používateľov, ktorí chcú využiť multitasking a počúvať hudbu na pozadí popri inej činnosti na počítači. To všetko za 9,99 dolára mesačne.

Sú to v podstate rovnaké možnosti, ako poskytujú ostatné služby na hudobný streaming. Nová služba bude prepojená s existujúcou čisto hudobnou službou Google Play Music All Access. Za jedno mesačné predplatné vo výške 9,99 dolára teda budú mať používatelia prístup k obom hudobným službám.

Hoci sa zdá, že tieto dve služby sa budú značne prekrývať, podľa Android Police na YouTube Music Key budú môcť používatelia nájsť veľa hudby mimo oficiálnej diskografie umelcov vrátane záznamov z koncertov, remixov a pod.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude nová služba spustená, malo by sa tak stať v priebehu tohto roka. Prieťahy však spôsobujú najmä rokovania o zmluvách s držiteľmi autorských práv. Menšie nezávislé vydavateľstvá a nezávislí umelci sa sťažujú, že im Google ponúka veľmi nepriaznivé podmienky.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Wi-Fi 6 sotva prišlo a už je na ceste Wi-Fi 7

09.09.2019 19:10

Wi-Fi 6 práve prichádza do telefónov, notebookov a sieťových zariadení, no inžinieri už upriamujú svoju pozornosť na nasledujúcu verziu Wi-Fi 7. Pri rýchlostiach až 30 gigabitov za sekundu nová gener ...

Internet

Synology Drive - riešenie tímovej spolupráce pre startupy, malé firmy, pobočky, alebo freelancerov

27.08.2019 00:10

Špecialny projekt Bez IT podpory sa v súčasnosti nezaobíde prakticky žiadny biznis a už aj malé firmy si uvedomujú výhody cloudových riešení na ukladanie údajov a tímovú spoluprácu. Pokiaľ sa jedná ...

Internet

Ubráňte sa hackerom aj vďaka tejto konferencii

28.08.2019 00:00

Po úspešne vypredanom 1. ročníku sa spoločnosť GOPAS SR pustila do príprav konferencie HackerFest Slovakia 2019, ktorá sa považuje za najväčšiu IT Security a Hacking udalosť na Slovensku. Konferencia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019