Image
22.8.2014 0 Comments

Hudobná služba YouTube bude stáť 10 dolárov a klipy sa budú dať sťahovať

youtube.jpg Už nejaký čas sa hovorí o tom, že Google pripravuje na YouTube predplatenú hudobnú službu. Web Android Police teraz priniesol nové informácie a ukážku z mobilnej aplikácie.

Služba sa bude volať YouTube Music Key a umožní prehrávanie skladieb a videí bez reklám, ako aj ich uloženie na off-line prehrávanie a ponúkne aj čisto zvukové rozhranie pre používateľov, ktorí chcú využiť multitasking a počúvať hudbu na pozadí popri inej činnosti na počítači. To všetko za 9,99 dolára mesačne.

Sú to v podstate rovnaké možnosti, ako poskytujú ostatné služby na hudobný streaming. Nová služba bude prepojená s existujúcou čisto hudobnou službou Google Play Music All Access. Za jedno mesačné predplatné vo výške 9,99 dolára teda budú mať používatelia prístup k obom hudobným službám.

Hoci sa zdá, že tieto dve služby sa budú značne prekrývať, podľa Android Police na YouTube Music Key budú môcť používatelia nájsť veľa hudby mimo oficiálnej diskografie umelcov vrátane záznamov z koncertov, remixov a pod.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude nová služba spustená, malo by sa tak stať v priebehu tohto roka. Prieťahy však spôsobujú najmä rokovania o zmluvách s držiteľmi autorských práv. Menšie nezávislé vydavateľstvá a nezávislí umelci sa sťažujú, že im Google ponúka veľmi nepriaznivé podmienky.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Internet

Basecamp má už aj bezplatnú verziu pre osobné projekty

18.11.2019 00:20

Spoločnosť Basecamp uviedla na trh novú bezplatnú verziu svojho softvéru na riadenie projektov, nazvanú Basecamp Personal. Basecamp bol pôvodne navrhnutý pre malé podniky a ponúka praktické funkcie, a ...

Internet

Facebook Pay umožní zaplatiť už aj cez WhatsApp, Instagram a samozrejme Facebook

15.11.2019 00:10

Facebook uviedol na trh nový platobný systém s názvom Facebook Pay, ktorý bude k dispozícii  pre Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp a má uľahčiť platby v obľúbených sociálnych sieťach a aplikác ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá