Image
22.8.2014 0 Comments

Hudobná služba YouTube bude stáť 10 dolárov a klipy sa budú dať sťahovať

youtube.jpg Už nejaký čas sa hovorí o tom, že Google pripravuje na YouTube predplatenú hudobnú službu. Web Android Police teraz priniesol nové informácie a ukážku z mobilnej aplikácie.

Služba sa bude volať YouTube Music Key a umožní prehrávanie skladieb a videí bez reklám, ako aj ich uloženie na off-line prehrávanie a ponúkne aj čisto zvukové rozhranie pre používateľov, ktorí chcú využiť multitasking a počúvať hudbu na pozadí popri inej činnosti na počítači. To všetko za 9,99 dolára mesačne.

Sú to v podstate rovnaké možnosti, ako poskytujú ostatné služby na hudobný streaming. Nová služba bude prepojená s existujúcou čisto hudobnou službou Google Play Music All Access. Za jedno mesačné predplatné vo výške 9,99 dolára teda budú mať používatelia prístup k obom hudobným službám.

Hoci sa zdá, že tieto dve služby sa budú značne prekrývať, podľa Android Police na YouTube Music Key budú môcť používatelia nájsť veľa hudby mimo oficiálnej diskografie umelcov vrátane záznamov z koncertov, remixov a pod.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude nová služba spustená, malo by sa tak stať v priebehu tohto roka. Prieťahy však spôsobujú najmä rokovania o zmluvách s držiteľmi autorských práv. Menšie nezávislé vydavateľstvá a nezávislí umelci sa sťažujú, že im Google ponúka veľmi nepriaznivé podmienky.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Ultrabezpečný internet na dosah. Číňania dosiahli kvantové prepojenie na vzdialenosť 50 km

14.02.2020 00:05

Pomocou kvantového prepojenia (entanglement) môže byť objekt v kvantovej superpozícii viacerých stavov naraz a túto superpozíciu možno zdieľať s iným objektom. Teoreticky objekty budú udržiavať toto p ...

Internet

Google už dokáže doplniť interpunkciu pri diktovaní textu hlasom. Robí však chyby

12.02.2020 00:10

Google doplnil konverziu hlasového vstupu na text v telefóne funkciou automatického pridávania interpunkcie, ktorá však trpí chybami. No treba dodať, že tieto chyby neovplyvňujú hlasové zadávanie cez ...

Internet

Google vydal nástroj na rozpoznávanie falošných a retušovaných obrázkov

07.02.2020 00:05

Jigsaw, technologický inkubátor Googlu, uviedol experimentálnu platformu s názvom Assembler, ktorá kombinuje niekoľko existujúcich technológií na zisťovanie bežných manipulačných postupov vrátane zmen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá