Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Hudobná klávesnica vybavená AI nie je určená pre hudobníkov, ale vývojárov

Technológie
0

Amazon Web Services prichádza s klávesnicou DeepComposer, o ktorej tvrdí, že je to „prvá hudobná klávesnica na svete poháňaná generatívnou umelou inteligenciou“. Má 32 klávesov, stojí 99 dolárov a pripája sa k softvérovému rozhraniu, ktoré využíva strojové učenie a cloud computing na generovanie hudby na základe toho, čo hráte. Nie je celkom jasné, pre koho je klávesnica určená, vyzerá ako spotrebiteľský produkt, no hudba, ktorú vytvára, znie jednoducho zle. 

Klávesnica je v skutočnosti zameraná na vývojárov ako nástroj na úvod do strojového učenia a hudby. Zariadenie dopĺňa ponuku spoločnosti AWS pre vývojárov, určenú na to, aby sa oboznámili s rôznymi aspektmi strojového učenia. Nasleduje po produktoch DeepRacer (RC auto) a AWS DeepLens (fotoaparát). Zámerom klávesnice DeepComposer nie je vytvárať hudbu na zábavné účely a nebude sa ponúkať začínajúcim hudobníkom.

Aj keď Amazon tvrdí, že DeepComposer je pre vývojárov, mnohí vývojári nechápu, čo s ním treba robiť. Podľa spoločnosti si nevyžaduje „žiadne hudobné znalosti“. Fyzická klávesnica za 99 dolárov vlastne ani nie je potrebná, pretože softvér DeepComposer má virtuálnu klávesnicu. Spoločnosť AWS klávesnicu nevyvinula ani nenavrhla. Ide o MIDI kontrolér taiwanskej spoločnosti Midiplus, ktorý existuje už roky, Amazon ho predáva za 46,15 dolára.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
klavesnica hudba pocitac zabava vývoj hardver umelá inteligencia AI fotoaparat

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať