HubHub Innovation Zone na festivale Pohoda 2018

Tlačové správy
0

Medzinárodná sieť co-workingov HubHub pôsobiaca v regióne strednej Európy ponúkne návštevníkom festivalu Pohoda vlastnú „Innovation Zone“ zameranú na technológie, inovácie a start-upovú súťaž pre projekty z krajín V4. V HubHub stane sa účastníci festivalu priblížia start-upom. Vyskúšajú si virtuálnu realitu, 3D tlač, či okuliare z bioplastu. Chýbať nebudú zaujímavé témy, neštandardná fashion show, diskusie, príbehy úspešných podnikateľov i neúspechy, ktoré ich posunuli ďalej. Rozhodovať sa bude o víťazovi súťaže, s ktorého výberom pomôže publikum. V trojdňovom programe sa predstavia hostia z rôznych slovenských a zahraničných projektov.

Festival Pohoda patrí k najvýznamnejším podujatiam letnej sezóny na Slovensku a vďaka svojej veľkosti a tradícii sa radí k najlepším hudobným festivalom v Európe. Jedinečnosť festivalu je v multi-žánrovom zložení a ochote ukazovať ľuďom nielen svetové hudobné mená na jednom mieste. HubHub sa rozhodol zapojiť a spolu so svojimi  partnermi ako sú startupy, mimovládne organizácie, či študenti využiť túto príležitosť na priblíženie start-upového sveta ľuďom.  

Počas minulého ročníka festivalu Pohoda sme s kolegom prechádzali od stanu k stanu a zistili sme, že od hudby, cez divadlo a hovorené slovo až po tretí sektor je na Pohode zastúpená široká škála tém a projektov. Chýbal nám tam pohľad do budúcnosti. Pohľad do technologického sveta, sveta inovácií. Kde lepšie ukázať túto budúcnosť ako na Pohode, ktorá každoročne priláka ľudí všetkých vekových kategórií s cieľom užiť si hudbu a dozvedieť sa viac? Rozhodli sme sa pripojiť ruku k dielu a dovoliť ľuďom zažiť start-upový svet na vlastnej koži. O virtuálnej realite, 3D tlači alebo ženách v IT už nemusia len čítať. Technológie si môžu vyskúšať a príbehy úspešných si vďaka HubHub Innovation Zone môžu aj vypočuť.“ hovorí Natália Kisková, šéfka co-workingových priestorov HubHub.

HubHub sa predstaví vo vlastnom stane, ktorý na festivale nájdete pod označením „HubHub Innovation Zone“. Program bude prebiehať počas všetkých troch dní a bude rozdelený na viaceré časti. Témy, ktoré budú obsiahnuté v programe, sú zamerané na inovácie, módu, ekológiu, hry a vzdelávanie. Chýbať nebudú ani praktické workshopy a ukážky produktov.

Od štvrtkového popoludnia až do sobotného večera budú môcť návštevníci stanu vidieť rôzne start-upové projekty z krajín strednej Európy. K vyskúšaniu budú interaktívne figuríny a kreslenie svetlom od spoločnosti Redberry. Vďaka slovenskému projektu Matsuko zažijú hostia stretnutie s vybranými hudobnými hviezdami vo virtuálnej realite. Predstaví sa tiež spoločnosť Crafting Plastics a ich okuliare z bioplastu. Program je pripravený aj pre najmenších. Vnímavá hra Vulkanist rozhodne zaujme dospelých i deti. Hry a aplikácie pripravia študenti z programu Butterfly Effect. Počas celých troch dní môžete aktívne cvičiť vďaka slovenskému start-upu Octago a ich workoutovej konštrukcii, ktorú nájdete priamo pred stanom. A to je len malá ukážka programu.  

Ďalšou časťou programu v HubHub stane budú diskusie a prednášky z rôznych oblastí. V spolupráci s partnermi Neulogy, Aj ty v IT, Butterfly Effect budú v programe zahrnuté témy ako muži a ženy v IT svete, bezodpadové nakupovanie a udržateľnosť, umelá inteligencia a jej budúcnosť, alebo napríklad biohacking. Súčasťou bude aj fashion show, ktorá návštevníkom priblíži, ako to vyzerá, keď sa spoja technológie, veda a ekológia s kreativitou módneho priemyslu.

Sobotné popoludnie bude venované start-upovej súťaži, ktorú zabezpečuje projekt FutureNow Conference. FutureNow Conference je medzinárodná konferencia, ktorá v minulosti pôsobila pod názvom Startup Awards, ktorej organizátormi sú v súčasnosti spoločnosti Neulogy a HubHub. Už od apríla 2018 mali záujemcovia z krajín strednej Európy šancu prihlásiť svoj start-up do súťaže. Urobilo tak viac ako 30 projektov z krajín V4, z ktorých bolo dohromady vybratých 8 finalistov zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky a Poľska. „Sme veľmi radi, že vďaka HubHub-u môžeme návštevníkom festivalu Pohoda priblížiť start-upovú scénu a predstaviť tak zaujímavé projekty z celej strednej Európy. Priamo na festivale sa predstaví osem finalistov súťaže. Svoje projekty budú prezentovať pred porotou a tá potom vyberie víťaza, ktorý získa finančnú podporu vo výške 3000,- € na rozvoj svojho projektu a tiež automatický postup na FutureNow Conference bootcamp, ktorý je plánovaný na október 2018. “ hovorí Valentína Kasperová, manažérka FutureNow Conference.

HubHub Innovation Zone je pre všetkých, ktorí sa chcú dotknúť start-upov, priblížiť sa inováciám a vyskúšať si novinky zo sveta technológii na vlastnom tele, nielen o nich čítať.

HubHub Slovakia s. r. o.

Všetky autorove články
zabava biznis Slovensko projekt startup súťaž tech

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať