Image
14.6.2019 1 Comments

Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

Huawei potrebuje alternatívu k plnohodnotnému operačnému systému Google vrátane softvéru a služieb. Trochu prekvapujúce správy prišli z Ruska. Podľa servera Bell „operačný systém Android v smartfónoch Huawei môže byť nahradený ruským systémom Aurora“.

Internetová stránka dokonca uvádza, že „táto téma bola vznesená na stretnutiach Vladimíra Putina a Si Ťin-pchinga“ na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade. Auroru vyvinula ruská Otvorená mobilná platforma (Open Mobile Platform) s podporou ruského oligarchu Grigorija Berezkina. V roku 2018 získal ruský štátny operátor Rostelekom podiel 75 % v Open Mobile Platform.

Základom Aurory je Sailfish, operačný systém vytvorený fínskou spoločnosťou Jolla. V Číne sa už údajne „testujú zariadenia s predinštalovanou Aurorou" a tento operačný systém má byť inštalovaný na „rôznych zariadeniach Huawei“ namiesto systému Android spoločnosti Google.

Podľa správ by však Huawei mohol začať v Rusku aj „spoločnú výrobu čipov a softvéru“. A to už je vyššia úroveň spolupráce. Ak totiž hľadá alternatívu pre Android, prestavaný musí byť celý dodávateľský reťazec hardvéru a softvéru. A spojenectvo medzi Čínou a Ruskom je vcelku schodná cesta.

Naproti tomu čínske noviny Global Times (štátne noviny v anglickom jazyku) uviedli, že spoločnosť „údajne intenzívne testuje svoj vlastný operačný systém HongMeng s internetovými gigantmi a domácimi predajcami smartfónov a nový systém bude spustený v najbližších mesiacoch“.

Zdroj: forbes.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Inovovaný reproduktor Google budete môcť zavesiť na stenu

17.09.2019 00:10

Google by mal čoskoro vydať aktualizovanú verziu svojho inteligentného domáceho reproduktora Home Mini. Podľa údajov Federálnej komunikačnej komisie (Federal Communications Commission - FCC) by mohla ...

Inovácie

Matador investuje do vývoja a výroby autobatérií na Slovensku 100 miliónov eur

16.09.2019 10:00

Spoločnosť Matador dnes ohlásila investíciu do projektu InoBat zaoberajúceho sa výskumom, vývojom a výrobou batérií. Tento krok pomôže revolučným spôsobom posunúť vpred celý európsky sektor elektromob ...

Inovácie

S Ferrari či Harley Davidson už len potichu. Radar má zakročiť proti príliš hlučným motorkám a autám

12.09.2019 00:10

Motorkári sa často zvyšovaním otáčok motora snažia pritiahnuť pozornosť okolia. Proti tejto nepríjemnej praktike chcú zakročiť obyvatelia parížskeho predmestia Villeneuve-le-Roi. Plánujú nasadiť vybav ...

q

1 Comments

  1. google si pod sebou pili konar? reakcia na: Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android
    15.6.2019 12:06
    Google sa prostrednictvom Trumpa postara o to, ze mu Huawei vytvori konkurencny OS, kedze bude k tomu dotlaceny.
    Vytvarat tlak na taku velku a zabehnutu firmu, navyse so silnou stanou podporou moze byt velmi kontraproduktivne. V konecnom dosleku rozhodne trh a zakaznici. Cina moze silno zadotovat mobily Huawei s novym OS na cinskom trhu. Ked sa uchytia v cine, zacnu expandovat dalej do sveta.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019