Image
23.8.2019 0 Comments

Huawei predstavil Ascend 910 - najvýkonnejší procesor UI s kapacitou až 256 TeraFLOPS

Spoločnosť Huawei dnes oficiálne predstavila najvýkonnejší procesor umelej inteligencie na svete – Ascend 910 – a taktiež platformu, na ktorej bude tento procesor fungovať a vykonávať operácie s prakticky neobmedzeným zameraním. Takýmito operáciami sú napríklad procesy prebiehajúce na verejných a súkromných virtuálnych úložiskách, priemyselných ale aj súkromných systémoch, v edge computing alebo IoT (Internet vecí).

Ascend 910 je úplne nový procesor pre umelú inteligenciu zo série čipov Ascend-Max od Huawei. Aj napriek tomu, že je to najvýkonnejší procesor svojho druhu na svete, jeho energetická spotreba dosahuje len 310W (menej ako predpokladaných 350W) a jeho výpočtová sila sa vyrovná kapacite 50 vysoko výkonných počítačových procesorov. Pri výpočtoch vo formáte 16 bitov (FP16) poskytuje procesor Ascend operačnú kapacitu až 256 TeraFLOPS. Pri výpočtoch s presnosťou na celé číslo (INT8) je to až 515 teraOPS.

MindSpore, platforma na ktorej tento procesor funguje, tiež prináša značný pokrok vo vývoji v tejto oblasti. Pri ochrane súkromia poskytuje nová počítačová platforma pre umelú inteligenciu od Huawei možnosť bezpečného a praktického využitia tejto technológie. Toto je kľúčová vlastnosť systému MindSpore, keďže vďaka tomu sa čip môže ľahko prispôsobiť rôznym potrebám využitia. MindSpore podporuje všetky procesy – záťažové a komplikované, ako aj malé a jednoduché.

MindSpore zaručuje zaistenie súkromia používateľa, pretože sa zaoberá iba informáciami, ktoré už raz boli spracované. Nepracuje so samotnými údajmi, takže dáta súkromných používateľov sú efektívne chránené dokonca aj v situáciách, kedy sa vyžaduje ich zdieľanie. Platforma MindSpore je prispôsobiteľná pre rôzne typy situácií – funguje naprieč všetkými zariadeniami a virtuálnymi priestormi a v prípade nutnosti taktiež sprostredkuje ich interakciu. V typickej neurónovej sieti na spracovanie prirodzeného jazyka (NLP) má MindSpore o 20% menej riadkov základného programovacieho kódu v porovnaní so súčasným najlepším produktom rovnakého typu. Zároveň  pomáha vývojárom zvýšiť efektivitu ich práce najmenej o 50 percent.

V rámci bežného tréningu umelej inteligencie fungujú oba produkty dvakrát rýchlejšie ako iné bežné tréningové karty využívajúce technológiu TensorFlow.

Univerzálna funkčnosť
Vďaka inováciám, ako aj optimalizácii procesoru Ascend a platformy MindSpore, môže táto novinka spoločnosti Huawei pomôcť vývojárom efektívnejšie riešiť zložité úlohy v oblasti umelej inteligencie a počítačových technológií, ako aj potrebu zdrojov na rôznorodé výkony pre jednotlivé aplikácie. Výsledkom je vyšší výkon a efektívnejšie využitie. Okrem modelu Ascend podporuje MindSpore aj procesory typu GPU, CPU a iné.

Zobrazit Galériu
Autor: NEUROPEA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

S Ferrari či Harley Davidson už len potichu. Radar má zakročiť proti príliš hlučným motorkám a autám

12.09.2019 00:10

Motorkári sa často zvyšovaním otáčok motora snažia pritiahnuť pozornosť okolia. Proti tejto nepríjemnej praktike chcú zakročiť obyvatelia parížskeho predmestia Villeneuve-le-Roi. Plánujú nasadiť vybav ...

Inovácie 3

Windows 10 asi čoskoro umožní telefonovať z počítača prostredníctvom smartfónu

11.09.2019 00:20

Aplikácia Váš telefón pre Windows 10 poskytovala možnosť ukladať obrázky z telefónu priamo do počítača, synchronizovať upozornenia, prezerať a odosielať správy MMS a ďalšie. Teraz ponúkne aj ďalšie zl ...

Inovácie 1

Výborne urobené deepfake video ukazuje, ako by postavu Nea v Matrixe zahral Will Smith

11.09.2019 00:15

Nové deepfake video na YouTube demonštruje, aké by to bolo, keby rolu protagonistu Nea vo filme Matrix z roku 1999 namiesto Keanu Reevesa dostal Will Smith. Mimochodom, tomuto hercovi bola hlavná úlo ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn