Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Huawei predstavil Ascend 910 - najvýkonnejší procesor UI s kapacitou až 256 TeraFLOPS

0

Spoločnosť Huawei dnes oficiálne predstavila najvýkonnejší procesor umelej inteligencie na svete – Ascend 910 – a taktiež platformu, na ktorej bude tento procesor fungovať a vykonávať operácie s prakticky neobmedzeným zameraním. Takýmito operáciami sú napríklad procesy prebiehajúce na verejných a súkromných virtuálnych úložiskách, priemyselných ale aj súkromných systémoch, v edge computing alebo IoT (Internet vecí).

Ascend 910 je úplne nový procesor pre umelú inteligenciu zo série čipov Ascend-Max od Huawei. Aj napriek tomu, že je to najvýkonnejší procesor svojho druhu na svete, jeho energetická spotreba dosahuje len 310W (menej ako predpokladaných 350W) a jeho výpočtová sila sa vyrovná kapacite 50 vysoko výkonných počítačových procesorov. Pri výpočtoch vo formáte 16 bitov (FP16) poskytuje procesor Ascend operačnú kapacitu až 256 TeraFLOPS. Pri výpočtoch s presnosťou na celé číslo (INT8) je to až 515 teraOPS.

MindSpore, platforma na ktorej tento procesor funguje, tiež prináša značný pokrok vo vývoji v tejto oblasti. Pri ochrane súkromia poskytuje nová počítačová platforma pre umelú inteligenciu od Huawei možnosť bezpečného a praktického využitia tejto technológie. Toto je kľúčová vlastnosť systému MindSpore, keďže vďaka tomu sa čip môže ľahko prispôsobiť rôznym potrebám využitia. MindSpore podporuje všetky procesy – záťažové a komplikované, ako aj malé a jednoduché.

MindSpore zaručuje zaistenie súkromia používateľa, pretože sa zaoberá iba informáciami, ktoré už raz boli spracované. Nepracuje so samotnými údajmi, takže dáta súkromných používateľov sú efektívne chránené dokonca aj v situáciách, kedy sa vyžaduje ich zdieľanie. Platforma MindSpore je prispôsobiteľná pre rôzne typy situácií – funguje naprieč všetkými zariadeniami a virtuálnymi priestormi a v prípade nutnosti taktiež sprostredkuje ich interakciu. V typickej neurónovej sieti na spracovanie prirodzeného jazyka (NLP) má MindSpore o 20% menej riadkov základného programovacieho kódu v porovnaní so súčasným najlepším produktom rovnakého typu. Zároveň  pomáha vývojárom zvýšiť efektivitu ich práce najmenej o 50 percent.

V rámci bežného tréningu umelej inteligencie fungujú oba produkty dvakrát rýchlejšie ako iné bežné tréningové karty využívajúce technológiu TensorFlow.

Univerzálna funkčnosť
Vďaka inováciám, ako aj optimalizácii procesoru Ascend a platformy MindSpore, môže táto novinka spoločnosti Huawei pomôcť vývojárom efektívnejšie riešiť zložité úlohy v oblasti umelej inteligencie a počítačových technológií, ako aj potrebu zdrojov na rôznorodé výkony pre jednotlivé aplikácie. Výsledkom je vyšší výkon a efektívnejšie využitie. Okrem modelu Ascend podporuje MindSpore aj procesory typu GPU, CPU a iné.

Zobrazit Galériu

NEUROPEA

Všetky autorove články
Huawei procesor vykon pocitac pamat

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať