Huawei predbehol Apple v rebríčku výrobcov smartfónov

1

Podľa aktuálnej štatistiky predajov inteligentných telefónov od spoločnosti IDC trh zaznamenal už šiesty štvrťrok za sebou pokles. Objem dodávok sa v prvom kvartáli 2019 znížil o 6,6 % na 310,8 mil. smartfónov. Svedčí to o pokračujúcich ťažkostiach výrobcov smartfónov na presýtených trhoch a pri spomaľujúcich sa ekonomikách.

Nárast však zaznamenal Huawei, ktorého svetové dodávky sa zvýšili o 50 %, zatiaľ čo konkurenčné spoločnosti Samsung a Apple si zaknihovali pokles objemu predajov. Huawei, ktorý v súčasnosti čelí reštrikciám v USA, dodal na trh v prvom štvrťroku 59 miliónov kusov smartfónov, čím sa umiestnil na druhom mieste za Samsungom. Preskočil však Apple, ktorý zaznamenal 30-percentný pokles predajov, keď dodal na trh 36 miliónov smartfónov.

Samsung si udržal prvé miesto s 78,2-percentným podielom na svetovom trhu, hoci v prvom štvrťroku aj jeho predaje klesli o 8 percent, takže rozdiel medzi ním a Huawei sa zmenšuje. Údaje z tohto štvrťroka sú „jasným signálom“, že klesajúci trend bude naďalej prevládať aj počas zvyšku roka 2019. Jedinou svetlou výnimkou je rastúci objem predajov Huawei, uvádza sa v správe.

Huawei chce do konca tohto roka získať 50 % čínskeho trhu so smartfónmi a predať 250 až 260 miliónov smartfónov po celom svete, povedal šéf jeho mobilnej divízie Richard Yu. Huawei po prvý raz predbehol Apple z hľadiska globálneho podielu na trhu v druhom štvrťroku 2018, ale cupertinská spoločnosť opäť získala svoju pozíciu vo štvrtom štvrťroku.

Na štvrtom a piatom mieste sa umiestnili ďalší čínski výrobcovia smartfónov Xiaomi a Vivo. Globálny objem dodávok spoločnosti Xiaomi sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka znížil o 10 percent, pričom Vivo zaznamenalo v prvom štvrťroku nárast o 24 percent.

Zdroj: scmp.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Huawei Apple smartfon iPhone smart telefon

1 komentár

to je dobre, monzno sa Apple prebudi a vyroby uz aj normalny telefon do 4" a do 110g reakcia na: Huawei predbehol Apple v rebríčku výrobcov smartfónov

29.5.2019 10:05
to je dobre, monzno sa Apple prebudi a vyroby uz aj normalny telefon do 4" a do 110g
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať