Huawei očakáva, že pre americké sankcie mu klesnú príjmy o 30 miliárd USD

1

Kampaň USA proti spoločnosti Huawei Technologies, najväčšiemu výrobcovi sieťových zariadení na svete a druhému najvýznamnejšiemu výrobcovi smartfónov, si vyberá svoju daň. Zakladateľ spoločnosti Ren Zhengfei predpovedá, že v tomto a nasledujúcom roku príde Huawei o príjmy vo výške približne 30 miliárd USD. V roku 2019 očakáva príjmy vo výške zhruba 100 miliárd USD, čo je pokles oproti minuloročným približne 107 miliardám dolárov, v dôsledku zaradenia na americkú exportnú čiernu listinu a ďalších akcií proti čínskemu technologickému gigantu.

Spoločnosť očakávala profit z investícií do pripravovanej bezdrôtovej technológie 5G, ktorá bude v najbližších rokoch zavedená v krajinách po celom svete. No po tom, čo sa ocitla na čiernej listine, Washington tlačí spojencov, aby sa vyhli používaniu 5G zariadení Huawei, pretože by ich Peking mohol použiť na špionážne ciele alebo narušenie komunikačných sietí. Huawei to však už dávno odmieta a Ren Zhengfei poprel, že by bol vydal akýkoľvek príkaz na špehovanie zákazníkov.

Hoci Huawei v posledných rokoch prudko rástol, nová prognóza predpovedá výrazné spomalenie. Spoločnosť tvrdí, že má isté zásoby komponentov a má aj plány na zabezpečenie dodávok z neamerických zdrojov. Analytici však poukazujú na to, že niektoré špičkové čipy navrhnuté americkými spoločnosťami budú ťažko dostupné inde.

Huawei nebude môcť pokračovať v licencovaní operačného systému Android spoločnosti Google pre budúce modely telefónov, čo ohrozuje predajnosť jeho telefónov na zahraničných trhoch. Na čiernu listinu sa vlani dostala aj konkurenčná čínska spoločnosť ZTE Corp., čo ju doviedlo takmer k bankrotu. Huawei je však vnímaný ako sebestačnejší ako ZTE. Má napríklad vlastný návrh čipov, vypracovaný polovodičovým oddielom HiSilicon.

Minulý týždeň The Wall Street Journal oznámil, že Huawei odkladá uvedenie svojho 2600-dolárového skladacieho smartfónu Mate X, ktorý sa mal dostať na trh v júni. Čiastočne to odôvodnil potrebou zlepšenia displeja po problémoch, ktoré sa vyskytli na smartfóne Samsung Galaxy Fold. Podľa agentúry Bloomberg sa čínska spoločnosť pripravuje na 40 až 60-percentný pokles dodávok smartfónov do zahraničia. Na kompenzáciu poklesu zahraničných predajov sa Huawei snaží získať v roku 2019 až polovicu čínskeho trhu so smartfónmi.

Zdroj: wsj.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Huawei smart telefon smartfon peniaze Google Android Mate Samsung Galaxy

1 komentár

Matematicka analyza reakcia na: Huawei očakáva, že pre americké sankcie klesnú príjmy o 30 miliárd USD

23.6.2019 12:06
Profesor Rudin vo svojej knihe Mathematical analysis tvrdi ze nasobenie komplementov napr v imaginarnych cislach dava za vysledok konstantu rovnu zet krat zet s pruhom Profesor vsak nevravi comu sa konstanta rovna Pocitajme teda comu sa rovna 4*5/5*4 = 1 alebo 16? Dokaz, ze casopriestorovy delic existuje a v jednom case sa da byt na dvoch miestach najdete na stranke autoskola-free.szm.sk rolujte dole na odvodzujuce obrazky Obdobou je warpovy motor, ktory poskokmi ohyba casopriestor a pohne vesmirnou lodou Ak existuje kratsia a dlhsia sekunda tak vesmirne plachetnice by mali obsahovat pred plachtou sklo, aby sa rozdielnym indexom lomu svetla dosiahli pulzy, co je primitivna obdoba svetelneho warpu...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať