Image
24.7.2018 2 Comments

Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou

Nadchádzajúci smartfón Huawei údajne bude mať namiesto výrezu otvor, ktorý bude úplne obklopený displejom. Bude v ňom umiestnený predný fotoaparát. Podľa čínskeho webu ETNews by zariadenie s takýmto 6,39-palcovým LCD displejom malo uzrieť svetlo sveta vo štvrtom kvartáli tohto roka.

Otvor je unikátny spôsob, ako ďalej zvýšiť pomer displeja k telu telefónu bez použitia výsuvného fotoaparátu, ako je to v prípade Vivo Nex a Oppo Find X.

Schémy uverejnené na ETNews ukazujú, že fotoaparát je umiestnený v otvore, zatiaľ čo reproduktory a snímače sa nachádzajú v malom rámčeku vedľa neho alebo nad ním. Takýto dizajn by mohol byť menej rušivý ako výrez.

ETNews sa nezmieňuje, ktoré zariadenie Huawei by malo prísť s týmto otvorom. Plán Huawei publikovaný koncom minulého roka však naznačuje, že koncom tohto roka spoločnosť uvedie smartfóny Mate Pro a Mate Lite. Ak je táto funkcia na obzore, pravdepodobne je určená pre prémiový model Mate Pro.

Displej s otvorom sa nemusí páčiť všetkým, ktorí sú proti výrezu. Znamenal by však menší úbytok plochy obrazovky ako pri rade Huawei P20.

Zdroj: etnews.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

14.06.2019 00:20

Huawei potrebuje alternatívu k plnohodnotnému operačnému systému Google vrátane softvéru a služieb. Trochu prekvapujúce správy prišli z Ruska. Podľa servera Bell „operačný systém Android v smartfónoch ...

Inovácie

Asseco ukázalo, ako budeme v blízkej budúcnosti s bankami komunikovať hlasom

14.06.2019 00:09

Popularita hlasových služieb bude aj naďalej rásť predovšetkým u mladších ľudí, ktorí sa práve dostávajú, alebo onedlho dostanú do ekonomicky aktívneho veku. Podľa výsledkov prieskumov v súčasnosti sa ...

Inovácie

Radar, ktorý vás bude namiesto kamery sledovať vo vašom aute

14.06.2019 00:10

Izraelská spoločnosť Vayyar Imaging tvrdí, že má radarový čip, ktorý môže vytvoriť trojrozmerný pohľad na to, čo sa deje v aute, ale aj mimo neho. V súčasnosti sa však sústreďuje na zobrazenie kabíny ...

q

2 Comments

 1. vysuvaci fotoaparat reakcia na: Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou
  22.9.2018 11:09
  Kolko krat si za posledny rok pouzil predny fotak na videohovor ? Pre mna je to uplne zbytocna vec, viac by sa mi pacil telefon kde je schovany a v pripade potreby by sa vysunul.
  Reagovať
 2. Super reakcia na: Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou
  25.7.2018 10:07
  Ako sa na tú dieru pozerám, tak volím radšej výrez :D
  Reagovať

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button