Image
24.7.2018 1 Comments

Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou

Nadchádzajúci smartfón Huawei údajne bude mať namiesto výrezu otvor, ktorý bude úplne obklopený displejom. Bude v ňom umiestnený predný fotoaparát. Podľa čínskeho webu ETNews by zariadenie s takýmto 6,39-palcovým LCD displejom malo uzrieť svetlo sveta vo štvrtom kvartáli tohto roka.

Otvor je unikátny spôsob, ako ďalej zvýšiť pomer displeja k telu telefónu bez použitia výsuvného fotoaparátu, ako je to v prípade Vivo Nex a Oppo Find X.

Schémy uverejnené na ETNews ukazujú, že fotoaparát je umiestnený v otvore, zatiaľ čo reproduktory a snímače sa nachádzajú v malom rámčeku vedľa neho alebo nad ním. Takýto dizajn by mohol byť menej rušivý ako výrez.

ETNews sa nezmieňuje, ktoré zariadenie Huawei by malo prísť s týmto otvorom. Plán Huawei publikovaný koncom minulého roka však naznačuje, že koncom tohto roka spoločnosť uvedie smartfóny Mate Pro a Mate Lite. Ak je táto funkcia na obzore, pravdepodobne je určená pre prémiový model Mate Pro.

Displej s otvorom sa nemusí páčiť všetkým, ktorí sú proti výrezu. Znamenal by však menší úbytok plochy obrazovky ako pri rade Huawei P20.

Zdroj: etnews.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Apple ohlásil na WWDC 2018 záplavu noviniek

08.06.2018 00:15

Na práve prebiehajúcej vývojárskej konferencii WWDC 2018 predstavil Apple množstvo nových produktov, funkcií a nástrojov. Hneď v úvode CEO spoločnosti Tim Cook oznámil, že spoločnosť od založenia App ...

Inovácie

Aktualizovaná aplikácia Notability dokáže vyhľadávať aj v ručne písaných poznámkach

25.05.2018 00:20

Obľúbená aplikácia pre iOS na poznámky a anotácie Notability dostala v týchto dňoch aktualizáciu, ktorá jej pridáva nové funkcie. Verzia 8.0 zahŕňa rozpoznávanie a konverziu rukopisu, novú funkciu Mul ...

q

1 Comments

  1. Super reakcia na: Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou
    25.7.2018 10:07
    Ako sa na tú dieru pozerám, tak volím radšej výrez :D
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button