Image
24.7.2018 2 Comments

Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou

Nadchádzajúci smartfón Huawei údajne bude mať namiesto výrezu otvor, ktorý bude úplne obklopený displejom. Bude v ňom umiestnený predný fotoaparát. Podľa čínskeho webu ETNews by zariadenie s takýmto 6,39-palcovým LCD displejom malo uzrieť svetlo sveta vo štvrtom kvartáli tohto roka.

Otvor je unikátny spôsob, ako ďalej zvýšiť pomer displeja k telu telefónu bez použitia výsuvného fotoaparátu, ako je to v prípade Vivo Nex a Oppo Find X.

Schémy uverejnené na ETNews ukazujú, že fotoaparát je umiestnený v otvore, zatiaľ čo reproduktory a snímače sa nachádzajú v malom rámčeku vedľa neho alebo nad ním. Takýto dizajn by mohol byť menej rušivý ako výrez.

ETNews sa nezmieňuje, ktoré zariadenie Huawei by malo prísť s týmto otvorom. Plán Huawei publikovaný koncom minulého roka však naznačuje, že koncom tohto roka spoločnosť uvedie smartfóny Mate Pro a Mate Lite. Ak je táto funkcia na obzore, pravdepodobne je určená pre prémiový model Mate Pro.

Displej s otvorom sa nemusí páčiť všetkým, ktorí sú proti výrezu. Znamenal by však menší úbytok plochy obrazovky ako pri rade Huawei P20.

Zdroj: etnews.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Li-ion batérie vylepšené kremíkom by mohli priniesť notebooky, ktore bude treba nabíjať raz za 2-3 dni

17.12.2018 00:25

Naše nároky na batérie notebookov, smartfónov a ďalších prenosných zariadení sa nepretržite zvyšujú: chceme mať stále ľahšie a tenšie prístroje, ktoré ale zároveň vydržia oveľa dlhšie v prevádzke. Výv ...

Inovácie

Amazon Fire TV Cube bude prepojená s Alexou, vďaka čomu bude možné ovládať telku hlasom

17.12.2018 00:10

Amazon chce, aby sa jeho zariadenie Fire TV Cube stalo centrom domácnosti, a to nielen na zábavu. Z toho dôvodu vybavil svoj mediálny streamingový box kompatibilitou s funkciou Alexa Announcement. Tá ...

Inovácie 2

Načo drony. Včely dostanú ruksak so senzormi, aby pomohli sledovať úrodu

13.12.2018 00:25

Farmári síce môžu použiť na sledovanie svojich polí drony, tie však majú isté obmedzenia. Máloktoré môžu letieť dlhšie ako 20 – 30 minút naraz. Preto výskumníci z Washingtonskej univerzity prišli so š ...

q

2 Comments

 1. vysuvaci fotoaparat reakcia na: Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou
  22.9.2018 11:09
  Kolko krat si za posledny rok pouzil predny fotak na videohovor ? Pre mna je to uplne zbytocna vec, viac by sa mi pacil telefon kde je schovany a v pripade potreby by sa vysunul.
  Reagovať
 2. Super reakcia na: Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou
  25.7.2018 10:07
  Ako sa na tú dieru pozerám, tak volím radšej výrez :D
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button