Image
6.9.2017 0 Comments

Huawei chce dostať umelú inteligenciu priamo do svojho nového čipu, aby prekonal iPhone

Niekoľko dní pred uvedením nového iPhonu chce Huawei zneistiť Apple odvážnymi tvrdeniami o svojom ďalšom produkte Huawei Mate 10.

Nasledujúci telefón od tretieho svetového výrobcu smartfónov príde s vlastnou čipovou súpravou Kirin 970, ktorá bude vybavená schopnosťou pracovať s umelou inteligenciou, takže to bude prvé zariadenie NPU (Neural Processing Unit) v oblasti smartfónov.

To by malo viesť k lepšej schopnosti spracovania snímaných dát,  ktoré telefón zhromažďuje o vašej polohe a aktivite, priamo v prístroji namiesto spoliehania sa na umelú inteligenciu V cloude.

Nie je to prvýkrát, čo Huawei tvrdí, že prekoná Apple. Už v júli sľúbil, že Mate 10 bude mať dlhšiu výdrž, bude sa rýchlejšie nabíjať a bude zhotovovať lepšie fotografie ako tohtoročný model iPhone.

Huawei hovorí, že nový 10-nanometrový čip Kirin 970 umožní o 50 % dlhšiu výdrž batérie. Sú to silné slová, uvidíme, aká bude skutočnosť, keď sa nástupca výkonného Mate 9 z roku 2016 v októbri objaví na trhu, pravdepodobne s integrovanou Alexou od Amazonu.

Zdroj: Thenextweb

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Slováci uviedli na trh kryptomenu krytú zlatom

22.06.2018 00:40

Komunita technologických, marketingových a biznis inovátorov - 01People, spustila  pre svojho klienta z Dubaja technológiu blockchain a ako vôbec prvým Slovákom sa podarilo uviesť do obehu kryptomenu ...

Technológie

ASUS uvádza do predaja ZenFone 5 s bezrámikovým dizajnom, duálnym fotoaparátom a podporou UI

22.06.2018 00:35

ASUS oznámil spustenie predaja úplne nového smartfónu ZenFone 5 na Slovensku. Telefón disponuje 6,2-palcovým displejom, duálnym fotoaparátom a prvýkrát v histórii rad ZenFone vyniká aj umelou intelige ...

Technológie

Robot odoberie vzorky krvi pacientom zo žily a sám ich aj zanalyzuje

22.06.2018 00:25

Výskumníci z Rutgers University vytvorili automatické zariadenie na odoberanie vzoriek krvi a ich testovanie, ktoré prináša rýchle výsledky. Takýto robot by mohol uľahčiť prácu v nemocniciach a iných ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button