Image
6.9.2017 0 Comments

Huawei chce dostať umelú inteligenciu priamo do svojho nového čipu, aby prekonal iPhone

Niekoľko dní pred uvedením nového iPhonu chce Huawei zneistiť Apple odvážnymi tvrdeniami o svojom ďalšom produkte Huawei Mate 10.

Nasledujúci telefón od tretieho svetového výrobcu smartfónov príde s vlastnou čipovou súpravou Kirin 970, ktorá bude vybavená schopnosťou pracovať s umelou inteligenciou, takže to bude prvé zariadenie NPU (Neural Processing Unit) v oblasti smartfónov.

To by malo viesť k lepšej schopnosti spracovania snímaných dát,  ktoré telefón zhromažďuje o vašej polohe a aktivite, priamo v prístroji namiesto spoliehania sa na umelú inteligenciu V cloude.

Nie je to prvýkrát, čo Huawei tvrdí, že prekoná Apple. Už v júli sľúbil, že Mate 10 bude mať dlhšiu výdrž, bude sa rýchlejšie nabíjať a bude zhotovovať lepšie fotografie ako tohtoročný model iPhone.

Huawei hovorí, že nový 10-nanometrový čip Kirin 970 umožní o 50 % dlhšiu výdrž batérie. Sú to silné slová, uvidíme, aká bude skutočnosť, keď sa nástupca výkonného Mate 9 z roku 2016 v októbri objaví na trhu, pravdepodobne s integrovanou Alexou od Amazonu.

Zdroj: Thenextweb

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

IT GALA 2019: Odovzdávanie technologických „Oskarov“ už čoskoro

13.09.2019 14:42

Bratislava, pondelok 16. septembra 2019 – Tradícia udeľovania prestížnych cien IT firma roka, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už devätnásty rok. Tento rok bude po prvýkrát vyhlásen ...

Technológie

Armádna technológia ATLAS je ďalším krokom k autonómnym zbraniam ala Terminator

13.09.2019 00:10

Na autonómnu technológiu vo vojenskom priemysle existujú dva rôzne názory. Jedna skupina hovorí, že pokusy o vytvorenie „virtuálneho člena posádky“, ktorý by nahradil ľudí v tankoch a pozemných vozidl ...

Technológie

Závažné rozhodnutia AI by mali byť preverované. Buducnosť patrí auditovateľnej AI

13.09.2019 00:05

Systémy s umelou inteligenciou dnes rozhodujú o pôžičkách, lekárskych diagnózach či prepustení na kauciu. No sú to nepriehľadné systémy, navyše náchylné na zaujatosť. Z technických aj obchodných dôvod ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019