Image
6.9.2017 0 Comments

Huawei chce dostať umelú inteligenciu priamo do svojho nového čipu, aby prekonal iPhone

Niekoľko dní pred uvedením nového iPhonu chce Huawei zneistiť Apple odvážnymi tvrdeniami o svojom ďalšom produkte Huawei Mate 10.

Nasledujúci telefón od tretieho svetového výrobcu smartfónov príde s vlastnou čipovou súpravou Kirin 970, ktorá bude vybavená schopnosťou pracovať s umelou inteligenciou, takže to bude prvé zariadenie NPU (Neural Processing Unit) v oblasti smartfónov.

To by malo viesť k lepšej schopnosti spracovania snímaných dát,  ktoré telefón zhromažďuje o vašej polohe a aktivite, priamo v prístroji namiesto spoliehania sa na umelú inteligenciu V cloude.

Nie je to prvýkrát, čo Huawei tvrdí, že prekoná Apple. Už v júli sľúbil, že Mate 10 bude mať dlhšiu výdrž, bude sa rýchlejšie nabíjať a bude zhotovovať lepšie fotografie ako tohtoročný model iPhone.

Huawei hovorí, že nový 10-nanometrový čip Kirin 970 umožní o 50 % dlhšiu výdrž batérie. Sú to silné slová, uvidíme, aká bude skutočnosť, keď sa nástupca výkonného Mate 9 z roku 2016 v októbri objaví na trhu, pravdepodobne s integrovanou Alexou od Amazonu.

Zdroj: Thenextweb

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Vedci z MIT vyvinuli neurónový čip, ktorý by mohol znížiť energetickú spotrebu zariadení využívajúcich UI až o 95 %

20.02.2018 00:30

Podľa ich vyjadrenia by zariadenia napájané batériami mohli využívať komplexnejšie systémy neurónových sietí, čip by dokonca umožnil prevádzkovať neurónovú sieť na smartfónoch či domácich spotrebičoch ...

Technológie

Polariton - nová forma „molekulárneho“ svetla s 3 fotónmi nájde využitie v kvantovej kryptografii

21.02.2018 00:25

Pred piatimi rokmi fyzici z Harvardu a MIT udivili svet najprv tým, že donútili dvojicu fotónov, aby navzájom spolupracovali spôsobom, ktorý sa dovtedy zdal nemožný. Teraz sa pokúsili pridať tretí fot ...

Technológie

Kam sa hrabú američania. Ruské autonómne vozidlo zvládne sneh aj mráz

21.02.2018 00:20

Ruský vyhľadávací portál Yandex nedávno zverejnil video zachytávajúce jeho robotické auto jazdiace po zasnežených moskovských uliciach. Yandex.Taxi je autonómna Toyota Prius, ktorá sa podľa blogu spol ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá