Image
6.9.2017 0 Comments

Huawei chce dostať umelú inteligenciu priamo do svojho nového čipu, aby prekonal iPhone

Niekoľko dní pred uvedením nového iPhonu chce Huawei zneistiť Apple odvážnymi tvrdeniami o svojom ďalšom produkte Huawei Mate 10.

Nasledujúci telefón od tretieho svetového výrobcu smartfónov príde s vlastnou čipovou súpravou Kirin 970, ktorá bude vybavená schopnosťou pracovať s umelou inteligenciou, takže to bude prvé zariadenie NPU (Neural Processing Unit) v oblasti smartfónov.

To by malo viesť k lepšej schopnosti spracovania snímaných dát,  ktoré telefón zhromažďuje o vašej polohe a aktivite, priamo v prístroji namiesto spoliehania sa na umelú inteligenciu V cloude.

Nie je to prvýkrát, čo Huawei tvrdí, že prekoná Apple. Už v júli sľúbil, že Mate 10 bude mať dlhšiu výdrž, bude sa rýchlejšie nabíjať a bude zhotovovať lepšie fotografie ako tohtoročný model iPhone.

Huawei hovorí, že nový 10-nanometrový čip Kirin 970 umožní o 50 % dlhšiu výdrž batérie. Sú to silné slová, uvidíme, aká bude skutočnosť, keď sa nástupca výkonného Mate 9 z roku 2016 v októbri objaví na trhu, pravdepodobne s integrovanou Alexou od Amazonu.

Zdroj: Thenextweb

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Čo znamená High Availability v Oracle databáze?

18.06.2019 00:10

Špeciálny projekt Čo znamená High Availability pre biznis? Aká je úroveň tolerovaného rizika? Aká strata dát je akceptovaná? Existujú aktuálne problémy so zálohou alebo reportovaním? Všetky tieto otá ...

Technológie

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

13.06.2019 00:00

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologic ...

Technológie 1

Dron Skai na vodíkový pohon prepraví ako lietajúci taxík až 4 cestujúcich

13.06.2019 00:00

Na zoznam spoločností vyvíjajúcich lietajúce autá sa pridal ďalší startup Alaka’i Technologies. Jeho lietadlo Skai sa môže používať podobne ako konkurenčné produkty v úlohe leteckého taxíka alebo na d ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá