Image
9.10.2012 0 Comments

Huawei a ZTE majú byť vylúčené z amerického trhu, obviňujú ich zo špionáže

huawei.JPG Americká Snemovňa reprezentantov odporúča americkým telekomunikačným operátorom, aby neobchodovali s čínskymi spoločnosťami Huawei Technology a ZTE Corp., lebo vraj predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Jedenásťmesačné vyšetrovanie ukázalo, že za aktivitami týchto spoločností stojí čínska vláda a používajú špionážne metódy.

Huawei je druhým najväčším svetovým výrobcom smerovačov, prepínačov a ďalších telekomunikačných zariadení, spoločnosť ZTE je piata na svete.

Hovorca Huawei William Plummer odmietol tvrdenia výboru a označil ich za nepodložené a ignorujúce technickú a obchodnú realitu. Navyše vraj ohrozujú pracovné miesta a mohli by viesť k spomaleniu inovácií v USA. Aj spoločnosť ZTE vydala vyhlásenie vyjadrujúce nesúhlas so správou výboru. Akcie ZTE kótované na hongkonskej burze klesli v pondelok o 3,4 %.

Nie je jasné, či varovania výboru budú viesť aj k obmedzeniu predaja mobilných telefónov týchto spoločností, pretože obe dodávajú telefóny pre spoločnosti Sprint a Verizon.

Obom spoločnostiam sa v správe vyčíta, že neposkytli komisii požadované dokumenty na rozptýlenie obáv týkajúcich sa ich väzieb s čínskou vládou. Americké firmy by si mali nájsť iných dodávateľov, ak im záleží na súkromí ich zákazníkov a národnej bezpečnosti USA, povedal predseda senátu Mike Rogers v programe 60 minút v televízii CBS News.

Zdroj: news.yahoo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Samsung varuje pred podvodnými ponukami na internete

12.12.2019 17:57

Na internete sa v Česku aj na Slovensku objavili podvodné stránky, ktoré ponúkajú smartfón Samsung Galaxy S10+ za niekoľko eur (1 euro a pod.) napríklad ako úhradu poštovného pre zaslanie odmeny za úč ...

Bezpečnosť

Bezpečný chod vášho podnikania vďaka Schneider Electric Easy UPS 3S

09.12.2019 00:00

Špeciálny projekt Ochrana citlivých dáta a informačných systémov pred prerušením napájania dnes nie je len otázkou pre IT sektor. V prostredí automatizácie ale aj maloobchodu sa nachádzajú  citlivé s ...

Bezpečnosť

Firma vyrábajúca domové zvončeky s kamerou poskytovala polícii obrazový záznam o chodcoch na ulici

05.12.2019 00:10

Dohliadacia spoločnosť Ring, ktorá je vo vlastníctve Amazonu, poskytovala orgánom činným v trestnom konaní tepelnú mapu, ktorá umožňuje polícii vidieť všetky zariadenia Ring nainštalované v danej obla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá