Image
24.9.2018 0 Comments

Huawei P20 Pro či Mate 10 s monitorom poskytnú komfort práce ako na PC

Možno ste postrehli, že téme „Smartfón ako plnohodnotný pracovný nástroj“ venujeme čoraz viac priestoru. Zaslúžene. Táto funkcionalita, ktorá umožňuje komfort práce zrovnateľný s PC, prípadne notebookom je veľmi užitočná a v mojom prípade až návyková. Najviac oceňujem kontinuitu, čiže možnosť pracovať na dokumente podľa potreby na počítači aj smartfóne. Dokument musí byť samozrejme uložený v cloude.

Aj táto funkcionalita má samozrejme svoje obmedzenia. Potrebujete mať k dispozícii zariadenie s veľkou zobrazovacou plochou, čiže monitor, televízor, alebo projektor. U zákazníka, obchodného partnera, či na konferenciách to nie je problém. Klávesnicu a myš nutne nepotrebujete, avšak zvyšuje komfort práce. 

Ako to funguje ukazuje naše video:

Huawei P20 Pro, či Mate 10 Pro sa pripájajú k monitoru priamo cez port USB-C, takže nepotrebujete žiadnu dokovaciu stanicu. Ak máte moderný monitor s možnosťou pripojenia sa cez USB-C, tak potrebujete len prepojovací kábel. Navyše, ako je ukázané vo videu smartfón sa z monitora zároveň napája a nabíja. Ak používate štandardný monitor, televízor, alebo projektor potrebujete redukciu z USB-C na HDMI. Ceny takýchto redukcií načínajú na 15 eur

 

Redukcia na z USB-C na HDMI

Na videu je ukázaná možnosť priameho pripojenia sa k modernému 4K monitoru Philips, ktorý má zabudovanú USB-C dokovaciu stanicu a pretože takýchto monitorov zatiaľ veľa na trhu nie je tak sme ukázali aj pripojenie k bežnému monitoru cez redukciu. Displej smartfónu sa môže využívať ako inteligentný touchpad, samozrejme pre čo najkomfortnejšiu prácu môžete cez bluetooth pripojiť klávesnicu a myš. Potom môžete pracovať s dokumentmi vo svojej obľúbenej aplikácii.  

Komfort pri editovaní fotiek a videa je neporovnateľne vyšší než na malom displeji smartfónu

Zobrazovanie je nezávislé, takže počas tvorby textu v textovom editore môžete pokojne zo smartfónu zatelefonovať, alebo prijať hovor, bez toho aby to ovplyvnilo zobrazenie na veľkej obrazovke.

Po pripojení k veľkej obrazovke máte k dispozícii ponuku aplikácií, ktoré sú na tento režim adaptované. Veľmi dobre však bude fungovať aj väčšina ďalších aplikácií. Ich vývojári totiž počítajú s možnosťou že Android aplikácie môže byť spustená tak na smartfóne ako aj na tablete, takže má flexibilné používateľské rozhranie, ktoré sa prispôsobí rozmerom a rozlíšeniu obrazovky. Vo videu je ukázaná aplikácia Microsoft Word, ktorá sa spustí v okne pripomínajúcom displej smartfónu, po zväčšení však funguje rovnako dobre ako na tablete s veľkým displejom. 

Kontinutia práce na dokumente

Zo skúseností upozorňujem, aby ste sa veľmi nespoliehali na to že sa budete môcť pripojiť k televízoru v hotelovej izbe. Na to musia byť splnené dve podmienky. Predovšetkým musí byť prístupný HDMI konektor. Ak je televízor upevnený na stene a konektory má vzadu, máte jednoducho smolu. Vyhraté nemáte ani v prípade aj je konektor dostupný buď zboku, alebo televízor je voľne položený na komode, alebo niečom podobnom.

Druhou podmienkou je totiž možnosť prepnúť televízor na tento vstup. A práve tu je kameň úrazu. Lepšie hotely majú v izbách špeciálne televízory určené na tento účel a na ich diaľkovom ovládaní, a ani medzi ovládacími prvkami priamo na televízore nenájdete tlačidlo a ani položku menu na to aby ste televízor prepli na HDMI vstup. Ani v takomto prípade však nemusíte hádzať „uterák do ringu“, Huawei P20 Pro má infračervenú diódu, takže môžu suplovať diaľkové ovládanie.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

IT GALA 2019: Odovzdávanie technologických „Oskarov“ už čoskoro

13.09.2019 14:42

Bratislava, pondelok 16. septembra 2019 – Tradícia udeľovania prestížnych cien IT firma roka, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už devätnásty rok. Tento rok bude po prvýkrát vyhlásen ...

Technológie

Armádna technológia ATLAS je ďalším krokom k autonómnym zbraniam ala Terminator

13.09.2019 00:10

Na autonómnu technológiu vo vojenskom priemysle existujú dva rôzne názory. Jedna skupina hovorí, že pokusy o vytvorenie „virtuálneho člena posádky“, ktorý by nahradil ľudí v tankoch a pozemných vozidl ...

Technológie

Závažné rozhodnutia AI by mali byť preverované. Buducnosť patrí auditovateľnej AI

13.09.2019 00:05

Systémy s umelou inteligenciou dnes rozhodujú o pôžičkách, lekárskych diagnózach či prepustení na kauciu. No sú to nepriehľadné systémy, navyše náchylné na zaujatosť. Z technických aj obchodných dôvod ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019