Huawei P smart 2019 / Elegán v strednej triede

0

Huawei aj do nižšej strednej triedy priniesol niečo, čo bývalo výsadou mobilných telefónov vyššej triedy: pekný dizajn a displej bez rámov.

Vzhľad a konštrukcia

Z hľadiska dizajnu sa vývojári doslova prekonali. Do oka hneď padne zadná lesklá strana, ktorá vyzerá veľmi pekne, a to najmä vo vyhotovení Aurora Blue. Pre konzervatívnejších záujemcov je pripravená farebná verzia Midnight Black. Nevýhodou plastu na zadnej strane je náchylnosť na poškrabanie.

Boky telefónu sú ergonomicky zaoblené, a preto skvele sadne do ruky. Uloženie čítačky na odtlačky prstov, ako aj bočných tlačidiel je ideálne a presne na dosah prstov. Spodná hrana patrí konektorom micro USB a 3,5 mm jack spolu s prieduchom reproduktora. Na hornej hrane nájdeme slot na dve karty nanoSIM alebo na jednu SIM a jednu pamäťovú kartu.

Displej

Huawei stavil všetky karty na displej FullView s úzkymi rámikmi, ktorý hodnotím naozaj pozitívne. Displej s uhlopriečkou 6,21 palca vyrobili technológiu IPS, má rozlíšenie full HD+. Je veľmi dobre čitateľný, disponuje režimom na ochranu očí Eye Comfort (filtruje modré svetlo z displeja) a automatickou reguláciou jasu, ktorá funguje spoľahlivo a rýchlo. Pochvalu si zaslúži aj maximálny jas, dostatočný i na slnku.

Výkon

Na solídnom výkone sa podieľa procesor Kirin 710 spolu s 3 GB operačnej pamäte. Hoci by telefónu pristali 4 GB pamäte, i s touto zostavou nie je problém zahrať si náročnejšie hry. Radosť urobí úložisko veľké 64 GB, čo je dvojnásobok oproti predchodcovi. Reálne miesto na ukladanie dát je však 53 GB.

Softvér

Zo softvérovej stránky je P smart veľmi dobrý, keďže beží na Androide 9 Pie s poslednou nadstavbou EMUI. Všetky aplikácie pracovali plynulo a nepostrehol som žiadne sekanie. Telefón sa dá ovládať pomocou gest alebo klasicky cez navigačné tlačidlá na displeji. Jediné, čo ma rušilo, bola aplikácia SwiftKey na písanie správ, no našťastie sa dala bez problémov vypnúť.

Fotoaparát

Na zadnej strane telefónu je sústava dvoch fotoaparátov, kde hlavný 13 Mpx dopĺňa len 2 Mpx kamera pre potreby režimu portrét. V tomto režime je v popredí ostro zobrazená osoba na umelo rozostrenom pozadí. Za jasného svetla dokáže urobiť veľmi slušné fotky. Ostrosť v strede je výborná, ale smerom ku kraju klesá, čo ma trochu sklamalo. Snažiť sa fotiť v noci je prakticky zbytočné, keďže telefón má problém zaostriť scénu a výsledná fotka pripomína skôr akvarel. Nájdeme tu aj technológiu umelej inteligencie, ktorá ponúka viac-menej len zvýraznenie farby, čiže modrá obloha bude o niečo modrejšia. Video sa dá natáčať maximálne vo full HD pri 60 obrázkoch za sekundu. Na fotografie selfie je vpredu 8 Mpx fotoaparát spolu s režimom beauty.

Zvuk

Hlasný reproduktor sa naozaj nedá prepočuť, no znie tak trochu plechovo. Na vyzváňanie však postačí. Ak máte záujem počúvať hudbu po pripojení reproduktorov, slúchadiel, prípadne aktívnych reproduktorov cez jack alebo bluetooth, zvuk je oveľa kvalitnejší. Prostredníctvom slúchadiel by mohol byť aj o niečo hlasnejší.

Výdrž

V útrobách telefónu sa nachádza batéria s kapacitou 3400 mAh, čo je slušná porcia. Pozitívne sa to prejavuje na výdrži, keď telefón zvládol na plné nabitie pri bežnom používaní 50 hodín. Pri prehrávaní videa z YouTube vydržal skvelých 11 hodín a 22 minút. Menšia nevýhoda je dĺžka nabíjania, keďže nabitie trvalo takmer dve hodiny.

Parametre:

• Farba: Midnight Black, Aurora Blue, rozmery: 155 × 73 × 7,8 mm, displej: 6,21", IPS LCD, 1080 × 2340, 9:19,5, procesor: Hisilicon Kirin 710, OS: Android 9.0 Pie, pamäť: POT-LX1 / POT-LX1AF / POT-LX2J, 3 GB RAM + 64 GB ROM, sieť: LTE FDD, WCDMA, GSM, GPS: GPS, AGPS, Glonass, pripojenie: bluetooth, micro USB, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, senzory: čítačka odtlačkov prstov, senzor priblíženia, snímač svetla v prostredí, digitálny kompas, snímač gravitácie, fotoaparát: POT-LX1, predný fotoaparát 8 Mpx FF, zadný fotoaparát 13 Mpx + 2 Mpx PDAF, emotion UI: EMUI 9.0 lite, batéria: 3400 mAh, AnTuTu benchmark skóre: 138 000

• Cena: 220 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Pekný dizajn, kvalitný displej, rýchle nabíjanie,  skvelá výdrž batérie
- Chýbajúci konektor USB-C (návrat k USB-B), menšia operačná pamäť

HODNOTENIE:

Dizajn: 90 %
Displej: 85 %
Výdrž: 90 %
Fotoaparát: 50 %
Celkovo: 79 %

Daniel Hurta

Všetky autorove články
Huawei

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať