Image
22.8.2018 2 Comments

Hrozí ľudstvu vzbura strojov? Svetoví experti sa budú zaoberať bezpečnosťou samostatne uvažujúcej umelej inteligencie

Máme sa obávať humanoidnej umelej inteligencie, ktorá bude schopná samostatného uvažovania a riešenia problémov? Alebo ide o obyčajný sen, ktorý sa ľudstvu nepodarí nikdy dosiahnuť? Bude tzv. Human-level AI (čiže všeobecná umelá inteligencia) dostatočne zabezpečená proti jej zneužitiu? Prečo by mali jednotlivé vlády a súkromné ​​spoločnosti investovať do vývoja tejto novej inteligentnej technológie? Na tieto a ďalšie otázky sa budú snažiť odpovedať popredné svetové kapacity na umelú inteligenciu počas Human-Level AI Conference.

Prezentácia najväčších svetových odborníkov v programe pre verejnosť
Do českej metropoly pri tejto príležitosti zavítajú najznámejší experti na AI, vrátane Bena Goertzela zo spoločnosti Hanson Robotics, ktorá vyvinula humanoidného robota z neuveriteľne ľudskou mimikou známeho pod menom Sofia, či Iriny Higgins zo spoločnosti DeepMind, ktorá sa podieľala na vývoji rozpoznávania reči v spoločnosti Google Research.

Na Human-Level AI Conference vystúpi tiež Ryota Kanai, generálny riaditeľ spoločnosti Araya, ktorá sa zaoberá vytváraním umelého vedomia, a profesor Kenneth O. Stanley z University of Central Florida, ktorého spoločnosť Geometric Intelligence odkúpil Uber, aby mu pomohla v napĺňaní svojich vízií.

Konferencia Human-Level AI je rozdelená na časť určenú širokej verejnosti, a to v piatok 24. augusta a sobotu 25. augusta, ktorá sa bude zaoberať budúcnosťou umelej inteligencie a ponúkne mimo vyššie zmienených, tiež rečníkov zo spoločností Facebook AI Research, Google DeepMind, Microsoft a ďalších. Časť pre odborníkov od 22. augusta do 24. augusta spája doterajšie tri samostatné konferencie: AGI (Conference Series on Artificial General Intelligence), BICA (Biologically Inspired Cognitive Architectures) a NeSy (Workshop Series on Neural-Symbolic Learning and Reasoning).

Ako docieliť, aby bola AI pre ľudí dobrá?
"Všeobecná umelá inteligencia nebude obmedzená biologickou danosťou ľudského tela a nemôžeme garantovať, že bude k ľuďom priateľská. Napriek tomu by sme toto riziko mali podstúpiť, pretože je to pre ľudstvo možno jediný spôsob, ako vyriešiť globálne existenčné problémy. Ako sme od vytvorenia tejto všeobecnej umelej inteligencie ďaleko? Verím, že je to otázka jednotiek až desiatok rokov pred nami," uviedol Marek Rosa, riaditeľ spoločnosti Good AI.

Na konferencii vystúpia finalisti svetovej súťaže General AI Challenge o najlepšiu esej na tému zabezpečenia umelej inteligencie, ale aj kapacity, akými je programová riaditeľka elitnej americkej Agentúry ministerstva obrany pre pokročilé výskumné projekty (DARPA) Hava Siegelmann alebo riaditeľ a zakladateľ nového centra pre AI a robotiku spojených národov (UNCRI) Irakli Beridze.

Podrobnosti o programe, rečníkoch a registračné formuláre na konferenciu nájdete na webe hlai-conf.org.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PLANEO Elektro oslavuje 10 rokov a po celom Slovensku má už 50 predajní

17.11.2019 00:15

Spoločnosť Fast Plus, vlastník predajní PLANEO Elektro usporiadala pre svojich obchodných partnerov a zamestnancov pravidelný Fast Plus days. Akcia sa koná už 12-ty rok z toho 10 rokov aj pre zamestn ...

Technológie

Nové výskumné a vývojové centrum batérií BMW Group v Mníchove

16.11.2019 11:03

Spoločnosť BMW Group predstavila nové špecializované centrum pre výskum a vývoj batérií, BMW Group Battery Cell Competence Centre v Mníchove. Zámerom interdisciplinárneho špecializovaného centra je na ...

Technológie

Prečo ísť na konferenciu FutureNow 2019?

15.11.2019 00:04

Konferencia FTRNW je popredným technologickým a inovačným podujatím v strednej Európe. Predstavuje významný spoločný priestor pre všetkých, ktorí sa chcú stretnúť a zamyslieť sa, ako riešiť problémy v ...

2 Comments

 1. ))) reakcia na: Hrozí ľudstvu vzbura strojov? Svetoví experti sa budú zaoberať bezpečnosťou samostatne uvažujúcej umelej inteligencie
  24.8.2018 10:08
  napr windows nevie si spravit sam sken systemu a ohlasit mi kde mam problem a ako ho riesit a oni tu riesia scifi))) pane boze :) tu asi co redaktor to spisovatel scifi.
  Reagovať
 2. 2 alebo 50 rokov je dost hruby odhad reakcia na: Hrozí ľudstvu vzbura strojov? Svetoví experti sa budú zaoberať bezpečnosťou samostatne uvažujúcej umelej inteligencie
  22.8.2018 07:08
  Este borci nevedia urobit ani jednoucelove “narrow” AI na pouzitelnej urovni a uz tu snivaju o terminatoroch za par rokov. Nebal by som sa vobec v tomto smere ze do 20 rokov tu bude existovat nejaka vseobecna inteligencia so sebauvedomenim, ktora by dokazala samostatne existovat a rozvijat samu seba. Tie ich marketingove dema v podobe pokrkvanych robotickych xichtov majucich akoze "svoj naroz" mi pridu skor ako hollywoodsky rekvizita z natacania D-ckoveho sci-fi a nie ako medzikrok k AGI.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá