Image
13.1.2014 0 Comments

Hranica medzi e-mailmi a sociálnymi sieťami mizne

gmail_social_network.jpg Hoci niekedy sú e-maily považované za starý typ „dávkovej" komunikácie a četovanie v sociálnych sieťach za nový on-line trend, čoraz viac možno pozorovať prepojenie týchto dvoch „svetov".

Nedávno Microsoft umožnil do diskusií v sociálnej sieti Yammer vstupovať aj používateľom, ktorí nemajú účet, teda len prostredníctvom e-mailu - viac pozri článok Yammer zbližuje četovanie s tradičnými e-mailmi. Teraz Google prichádza s ďalšou novinkou, a to s možnosťou posielať e-maily z Gmailu na kontakty v rámci siete Google+ bez nutnosti poznať ich e-mailovú adresu.

Komunikačné kanály sa prepájajú

Podľa komentátorov ide o jednoznačný trend stierania hraníc a o snahu unifikovať komunikáciu naprieč rôznymi kanálmi a technológiami. Ostatne týmto smerom sa už predtým vydali systémy zjednotenej komunikácie, ktoré majú za cieľ zachytiť používateľa na tom komunikačnom kanáli, na ktorom je práve dostupný, a takisto obmedziť nutnosť mať uložených viac rôznych spôsobov, ako ho kontaktovať.

Zástupcovia spoločnosti Google vo zverejnenom blogovom príspevku k užšiemu prepojeniu Gmailu a Google+ hovoria, že ide o prirodzené rozšírenie existujúcej integrácie týchto dvoch systémov. Už skôr totiž Google umožňoval posielanie správ na e-maily z kruhov používateľa, teraz je však možnosť rozšírená na všetkých vlastníkov účtov v Google+. Nový spôsob zasielania e-mailov na kontakty zo siete Google+ je navyše navrhnutý tak, aby adresa príjemcu zostala nezverejnená a nemohla byť zneužitá. Komentátori vidia využitie novinky tak na súkromné​​, ako aj na obchodné účely.

Ako možnosť zasielania e-mailu na kontakty v rámci siete Google+ vyzerá, môžete vidieť v nasledujúcom obrázku z dielne Googlu:

gmail-kontakty.png

Kontrola zostáva na strane používateľa

Ak si túto novú funkciu nepraje používateľ využívať, môže zablokovať možnosť zasielania e-mailov z kontaktov Google+ alebo ju limitovať na klasické či rozšírené kruhy. Pozri obrázok poskytnutý Googlom. Predvolené nastavenie však umožňuje, aby komunikácia mohla prebiehať s kýmkoľvek zo siete Google+.

gmail-sukromie.png

Nová funkcia nie je zatiaľ nasadená, malo by sa tak stať v najbližšom čase. Používatelia pritom budú informovaní e-mailom od Googlu, že majú túto možnosť dostupnú.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

CTA 2019: Zaujímavé a inšpiratívne IoT riešenia

30.10.2019 00:10

Veľa o podujatí prezradilo dešifrovanie skratky CTA v názve. Call to Action, čiže povzbudenie k zavádzaniu IoT riešení využívajúcich sieť Sigfox. Táto medzinárodná sieť sa využíva už v 60-tich krajin ...

Internet

Video: Ako sa vyvíjala popularita programovacích jazykov od roku 1965 po súčasnosť

22.10.2019 00:15

Zaujímavé video zverejnil nedávno youtubový kanál Data Is Beautiful. Ukazuje, ako sa s vývojom internetu a webových stránok menili počty vývojárov a popularita jednotlivých programovacích jazykov. Tv ...

Internet

Google Chrome umožňuje posielať telefónne čísla z počítača do mobilu

18.10.2019 00:15

Google pridáva do prehliadača Chrome funkcie, vďaka ktorým bude bezproblémovejšie jeho používanie na všetkých platformách. Už teraz môže synchronizovať históriu, záložky či poslať odkaz na webovú str ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá