Horúca novinka: tablet Samsung Galaxy Tab S6

1

Samsung predstavil tablet Galaxy Tab S6, ktorý cieli predovšetkým na kreatívnych a dynamických ľudí s cieľom poskytnúť im nástroj na tvorbu aj multimediálnu zábavu. Novinka bude na našom trhu dostupná od 23. augusta v šedej farbe vo verzii LTE za 779 Eur a vo verzii Wi-Fi za 699 Eur. 

Veľkou pridanou hodnotou nového tabletu je elektronické pero S Pen, ktoré má funkciu diaľkového ovládania cez Bluetooth LE. Nabíja sa bezdrôtovo. Desať minút nabíjania batérie poskytne energiu na 10 hodín prevádzky. Pomocou pera môžete aktivovať nakrúcanie selfie videí, alebo ovládať prehrávanie multimédií aj keď nemáte tablet práve v rukách. Primárnou funkciou pera S Pen je samozrejme písanie, kreslenie, prípadne označovanie.

Ručne písané poznámky v aplikácii Samsung Notes je možné jediným kliknutím pretransformovať na digitálny text a exportovať do formátov kancelárskych balíkov ako je Microsoft Word. Môžete si taktiež zapisovať rýchle poznámky alebo kresliť náčrtky pri sledovaní videa na rovnakej obrazovke úpravou prehľadnosti okna aplikácie Samsung Notes, čo je ideálne pre jednoduchú prácu na niekoľkých úlohách zároveň.

Nový tablet Galaxy Tab S6 má taktiež vylepšenú verziu rozhrania Samsung DeX , ktoré umožňuje prácu na veľkej obrazovke v prostredí podobnému operačným systémom stolnému počítaču, takže môžete napríklad pracovať s aplikáciami vo viacerých oknách . Vďaka pridaniu funkčnej klávesy DeX do novej samostatnej klávesnice v ochrannom kryte tabletu Galaxy Tab S6 môžete DeX klepnutím na túto klávesu spustiť a zavrieť.

Klávesnica bola pre lepšiu funkčnosť vyladená, a to vrátane držiaku pera S Pen, nastaviteľného stojanu, touchpadu a nových funkčných kláves.

Tablet má duálny fotoaparát s mierne širokouhlým a ultraširokouhlým objektívom so zorným uhlom 123°. Neurálny procesor umožňuje na fotografované objekty použiť pokročilé obrazové efekty, takže aj fotografie začiatočníkov by mali vyzerať, ako by boli urobené profesionálom.

Tablet má aj snímač odtlačkov prstov. Podnikoví používatelia ocenia bezpečnostnú platformu Samsung Knox.

Super AMOLED displej  s uhlopriečkou 10,5 palcov polu so štyrmi reproduktormi od AKG, ktoré podporujú funkciu Dolby Atmos, sú zárukou vynikajúceho multimediálneho zážitku. Galaxy Tab S6 ponúka aj vysoko kvalitný a podmanivý herný zážitok, k čomu prispieva kombinácia kvalitnej grafiky, zvuku a inteligentného hardvéru a softvéru podporená partnerstvom s poprednými hernými platformami Unity a Unreal Engine. Výkonný procesor a funkcia Game Booster s podporou umelej inteligencie prinášajú na Galaxy Tab S6 špičkový herný zážitok vďaka optimalizácii FPS, minimalizácii trhania obrazu, rýchlejšiemu načítaniu hier a ďalším vylepšeniam. Vďaka partnerstvu spoločnosti Samsung so spoločnosťou Discord  získavate teraz prostredníctvom aplikácie Game launcher (Spúšťanie hier) prístup k novým funkciám živého chatu, takže môžete so svojimi spoluhráčmi lepšie koordinovať hernú stratégiu.

Pomocou aplikácie Finder môžete jednoducho prechádzať obsah Netflix alebo sledovať svoje obľúbené videá na YouTube bez reklám, offline a na cestách so štyrmi mesiacmi predplatného YouTube Premium zdarma .

Galaxy Tab S6 je súčasťou celého ekosystému produktov Samsung Galaxy, a môže sa tak stať ovládacím centrom všetkých vašich pripojených zariadení, ktoré môžete ovládať prostredníctvom platformy SmartThings. Vďaka využitiu hlasového asistenta Bixby môžete svoje zariadenia jednoducho ovládať hlasovými príkazmi.

Galaxy Tab S6 sa na Slovensku dodáva v šedej farbe. Záujemcovia budú mať k novému tabletu Galaxy Tab S6 k dispozícii aj štýlové príslušenstvo v podobe ochranného puzdra v šedej, modrej a hnedej farbe za 69,90 Eur

a ochranný kryt s klávesnicou v šedej farbe za 179,90 Eur.

Špecifikácie tabletu Samsung Galaxy Tab S6

Špecifikácie

Tab S6

Displej

10,5” WQXGA, Super AMOLED

Farba

Šedá

Rozmery, hmotnosť

244,5 x 159,5 x 5,7 mm (420 g) 

Fotoaparát

8 Mpx (predný), 13 Mpx + 5 Mpx (zadný)

Pamäť + úložisko

6 GB + 128 GB, microSD (až 1 TB)

Aplikačný procesor

7nm 64-bit Octa-core procesor (Max. 2.8 GHz + 2.4 GHz + 1.7 GHz)

Batéria

Tablet

7 040 mAh[i]

S Pen

0,35 mAh

Konektivita 

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz + 5 GHz, MIMO, Wi-Fi Direct,

Bluetooth® 5.0

GPS

GPS + GLONASS, Beidou, Galileo

Senzory

Optický snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji, akcelerometer, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, svetelný senzor RGB

Mikrofón

2 mikrofóny

Video

Nahrávanie: UHD 4K (3840 x 2160) pri 30 fps

Prehrávanie: UHD 8K (7680 x 4320) pri 30 fps

Audio

4 reproduktory značky AKG, Dolby Atmos®

Príslušenstvo

Ochranný kryt s klávesnicou, ochranný kryt, nabíjacia stanica s POGO pinmi, S Pen

 

 

 

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Tab S6 tablet Tab S6 S Pen Samsung DeX Kamsung Knox

1 komentár

Konecne reakcia na: Horúca novinka: tablet Samsung Galaxy Tab S6

1.8.2019 09:08
Konecne vydali tablet, ktory nema 2 roky zastaraly hadware. Aj ked mne osobne by viac vyhovoval pomer stran 4:3.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať