Image
6.3.2018 0 Comments

Hopin: Limuzína aj MHD

Aplikácia Hopin ponúka objednanie si taxíka v piatich slovenských a štyroch zahraničných mestách.V Bratislave sú k dispozícii dva nové produkty: objednávka limuzíny a prehľad o MHD. Stiahnuť sa dajú na iPhone, Android, WinPhone či BlackBerry. Na používanie aplikácie treba mať pripojenie na internet. Službu možno uhradiť v hotovosti, kartou a firemným účtom. Aplikácia umožňuje vytvoriť zoznam obľúbených vodičov a výber taxíkov.

Najviac som v aplikácii používal profil MHD. Plánoval som si pomocou neho jazdy a prezeral si aktuálnu polohu autobusov. Aplikácia bola presná a dobre informovala o MHD. Informácia o polohe autobusov sa mi zišla hlavne vtedy, keď som nevedel, či autobus práve odišiel alebo má o chvílu prísť. Užitočná bola, keď som chcel vedieť, či mám pridať do kroku, aby som stihol spoj.

Taxík som si objednal hlavne vtedy, keď som sa niekam ponáhľal alebo keď som chcel mať pohodlnejšiu cestu. Pri tvorení objednávky sa mi páčilo, že ešte prv, než som objednávku potvrdil, videl som na displeji, v akom rozpätí bude cena jazdy. Vtedy som sa mohol uistiť, či mi to stojí za to. Pri zadaní objednávky bolo možné zvoliť špecifické možnosti, ktoré som však nepotreboval. V budúcnosti by som asi využil hlavne objednávanie obľúbených vodičov.

Vďaka informáciám o príchode taxíka som mohol čakal v pokoji vnútri, čo som v chladných februárových týždňoch veľmi ocenil. Po objednaní mi v aplikácii prišla správa, že taxík je na ceste, prípadne o koľko minút dorazí. Neskôr prišla ďalšia správa, že už je taxík blízko, a ak som na mieste vyzdvihnutia nebol, taxikár mi poslal správu, že už je tam. Navyše som mohol vidieť na mape, ako sa taxík ku mne približuje.

Na všetky svoje jazdy som použil profil TAXI. V tomto profile bolo v ponuke veľa taxíkov a čakacia doba bola krátka. Prezeral som si takisto profil LIMO, ktorý však poskytoval iba zopár taxíkov, väčšinou značky Mercedes a Škoda, limuzíny medzi nimi neboli. Plateným bonusom v tomto profile je okrem luxusného auta aj činnosť taxikára poskytujúceho nadštandardné služby, ako je otvorenie dverí a iné. Nevýhodná je dĺžka čakania a vyššia cena.

Jazdy v taxíku boli v poriadku. Mával som plynulé jazdy, vodiči boli milí, v aute mali poriadok. V dvoch prípadoch z piatich prišli honosnejšie autá. S niektorými taxikármi som sa veľmi dobre porozprával.

Verdikt

Aplikácia sa používa jednoducho a intuitívne, službu poskytuje pomerne rýchlo, plusom sú informácie o polohe taxíka a o cene jazdy. Počas používania som nemal problém s pomalosťou alebo nefunkčnosťou. Taxikári sú s ňou tiež spokojní.

Parametre: veľkosť 17,8 MB

Plusy, mínusy:

+ Jednoduché používanie, krátky čas čakania, informovanosť o polohe taxíka, informácia o cene služby, zobrazenie presnej polohy autobusov
- Pripojenie k internetu

Hodnotenie:

Funkčnosť: 100 %
Dizajn: 90 %
Užitočnosť: 95 %
Celkovo: 95 %

Cena: zadarmo

Zobrazit Galériu
Autor: Filip Májek

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Virtuálna realita po novom - HTC Vive Pro recenzia

15.06.2018 10:40

Jeden z dlhodobo najpopulárnejších systémov na virtuálnu realitu, HTC Vive, sa práve dočkal svojho upgrade. Reflektuje na reakcie používateľov, prichádza s významnými vylepšeniami a mal som tú česť te ...

Recenzie

Ako na to: Úprava farieb a práca s LUT vo videu

13.06.2018 00:05

Prechod na digitálny záznam vo filmovom priemysle priniesol nové možnosti v kreatívnej tvorbe od nového pohľadu na filmové efekty až po dosiaľ nevídané možnosti v postprodukcii a farebných úpravách. L ...

Recenzie

Herné šialenstvo – jún 2018

10.06.2018 08:28

God of War má veľký úspech Pri titule God of War sa úspech očakával, no nie vždy sa takéto predpoklady aj splnia. Nový Boh vojny však ukázal, že má čo ponúknuť. Po vydaní stačili tri dni na to, aby h ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button