Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Honor 8X: Takmer celoplošný 6,5" displej, duálny fotoaparát a UI. Navyše s cenovkou, ktorá narobí konkurencii vrásky

Technológie
0

Značka smartfónov Honor dnes na náš trh oficiálne uviedla svoj nový smartfón Honor 8X. Telefón na prvý pohľad zaujme 6,5"displejom, ktorý zaberá 91 % tela. Smartfónu nechýba duálny 20 + 2MPx fotoaparát s využitím umelej inteligencie. Poteší taktiež výborným pomerom ceny a výkonu. Na našom trhu bude Honor 8X ku kúpi v dvoch variantoch, a to v 64GB verzii za 279 € a 128GB verzii za 309 €. Veľké regionálne odhalenie nového modelu Honor sa uskutočnilo na Pražskom hrade. Je to vôbec prvý telefón Honor, ktorý bol celému regiónu predstavený v Prahe.

Honor 8X má zaoblené telo so skleneným chrbtom. Na prvý pohľad zaujme tiež matným pruhom na boku zadnej strany, ktorá inak žiari odleskami. Honor 8X bude k dispozícii v troch farebných prevedeniach. Elegantne čiernu a sýto modrú farbu doplní tentokrát aj výrazná červená.

Telefón sa pýši 6,5"displejom s voliteľným vykrojením a rozlíšením 2340 x 1080 px. Veľký displej je však vložený do tela s rozmermi 160,4 x 76,6 x 7,8 mm. Pomer obrazovky k telu je teda 91 % a telefón pôsobí omnoho kompaktnejším dojmom, ako by uhlopriečka displeja mohla napovedať. Moderné vykrojenie ešte viac rozširuje plochu displeja, ale je možné ho softvérovo zrušiť a využiť klasickú plnú lištu.

Na zadnej strane telefónu nechýba duálny fotoaparát s využitím technológie AI. Jedná sa o kombináciu 20 a 2 MPx. Vďaka umelej inteligencii dokáže algoritmus prepojiť fotené objekty s optimálnym nastavením fotoaparátu podľa aktuálneho kontextu konkrétnej snímky. V rovnakej  chvíli tak rozozná a zvýrazní rôzne časti toho, čo snímate. Taktiež predný 16MPx fotoaparát využíva umelú inteligenciu, a to predovšetkým k detekcii pohybu a inteligentnému rozpoznávaniu snímok. 

Pri dlhších expozíciách využíva Honor 8X umelú inteligenciu pre elimináciu chvenia rukou. Optická stabilizácia tak dosahuje lepších výsledkov. Honor 8X je poháňaný osemjadrovým procesorom Kirin 710, ktorému sekunduje 4GB RAM. Interná pamäť telefónu prichádza v dvoch variantoch, a to 64 GB a 128 GB. Pamäť možno rozšíriť o 256GB microSD. Batéria s kapacitou 3750 mAh zaistí výdrž telefónu viac ako 15 hodín pri sledovaní videí.

Odomykanie tvárou, NFC
Spoľahlivá čítačka odtlačkov prstov umiestnená na zadnej strane umožňuje telefón bleskurýchle odomknúť. Telefón je možné bezpečne odomknúť taktiež pomocou rozpoznania tváre. Smartfón beží na Androide 8.1 Oreo s nadstavbou používateľského rozhrania EMUI 8.2. Samozrejmosťou je plná podpora LTE vo všetkých lokálnych pásmach. Telefón ovláda systém dual SIM alebo technológiu NFC.

Honor Band 4
Na Pražskom hrade bol okrem nového telefónu Honor 8X predstavený aj nový Honor Band 4. Šikovný náramok môže fungovať ako diaľkový ovládač pri fotografovaní, mnohí užívatelia určite ocenia aj funkciu hľadania telefónu. Honor Band 4 je tiež vodeodolný až do hĺbky 50 metrov. Nechýbajú mu ani klasické funkcie, ako monitoring tepu alebo schopnosť sledovania a zdieľania každodennej tréningovej aktivity.

Honor Band 4 bude na našom trhu dostupný od novembra.

Lokálna dostupnosť
Predaje Honor 8X začnú na Slovensku už čoskoro, a to s cenovkou 279 € za 64GB variant a 309 € za 128GB variant. 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Honor smart telefon smartfon displej kamera AI umelá inteligencia foto video

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať