Image
14.11.2019 0 Comments

Holografické displeje s rozlíšením 8K raz asi nahradia tradičné televízory

Startup Looking Glass Factory odhalil svoj prvý produkt s názvom Looking Glass 8K Immersive Display. Je určený pre podnikový segment, ale spoločnosť pripravuje podobné zariadenie aj pre spotrebiteľov. Displej ponúka spôsob, ako zobraziť 3D diela ako hologramy bez potreby použitia náhlavných súprav na virtuálnu realitu.

Looking Glass Factory už prv uviedol dva menšie holografické displeje s uhlopriečkou 8,9 a 15,6 palca, ktoré boli určené predovšetkým vývojárom. Nový displej má 32-palcovú obrazovku a hĺbku 4 palce, ale je schopný zobraziť hologramy s oveľa väčšou vnímanou hĺbkou. Na vytváranie hologramov využíva horizontálnu paralaxu so 45 prvkami a dokáže zobraziť spolu 33 miliónov pixelov, no všetky ich nikdy neuvidíte naraz.

Pozorovací uhol je 50 stupňov, čo je podľa tvorcov dosť na to, aby sa viacerí spolupracovníci mohli pozerať na hologramy súčasne. Looking Glass 8K Immersive Display sa dodáva spolu s počítačom schopným vykresliť holografický obsah a so senzorom Leap Motion, ktorý reaguje na diváka.
Cena produktu ešte nebola oznámená, no CEO spoločnosti Shawn Frayne hovorí, že bude stáť viac ako ich súčasný 15,6-palcový displej, ktorý predáva za 6000 dolárov. „Je to produkt na podnikovej úrovni,“ uviedol.

Looking Glass Factory nie je jediná spoločnosť vyvíjajúca holografické displeje. Vlastný prototyp predstavila aj firma Light Field Lab. Podobne ako Looking Glass chce vyrábať takéto displeje pre spotrebiteľov. Napokon by holografické displeje mohli nahradiť klasické televízory. Podľa Frayna je uvedenie spotrebiteľských holografických displejov „otázka rokov, nie desaťročí“.

Zdroj: variety.com.

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Smart hodinky Garmin Delta Tactix majú stealth režim a vypínač na vymazanie pamäte

22.01.2020 00:10

Delta Tactix od spoločnosti Garmin je najnovší model v rade robustných inteligentných hodiniek vyrobených podľa vojenských štandardov, ktorý je tentoraz zameraný na ochranu súkromia. Novinkami štvrtej ...

Inovácie

Video: Aký je rozdiel medzi superautom a hyperautom?

21.01.2020 00:15

Pre väčšinu ľudí je zrejmé, že Corvette alebo Lamborghini sú iné ako Corolla. Na označenie neuveriteľne výkonných automobilov existuje niekoľko pojmov, niekedy však medzi nimi nerozlišujeme. Bežne pou ...

Inovácie

Nasal Ranger - zariadenie na vyňuchávanie marihuany

20.01.2020 00:15

Bessemer, malé mesto v Michigane, investuje okolo 3400 dolárov do zariadenia Nasal Ranger, ktorým chce zakročiť proti pestovateľom marihuany. Ide o olfaktometer určený do terénu, vyrábaný spoločnosť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá