High-tech elektromobil Porsche Mission E dostal zelenú a ide do výroby. Kto by ho chcel?

Technológie
0

Len v septembri automobilová spoločnosť Porsche, dcérska spoločnosť Volkswagenu, predstavila svetu prototyp svojho prvého elektromobilu - modelu Porsche Mission E. Po nedávnom schválení dozornou radou sa už teraz môže tešiť na jeho reálne uvedenie na trh. Dočkať by sme sa ho mali na konci tohto desaťročia.

Elektromobil Mission E zaujme predovšetkým svojím výkonom. Model so 600 koňmi pod kapotou zrýchli na 100 km/h za 3,5 sekundy a za menej než 12 sekúnd zrýchli na 200 km/h. Vozidlo má vpredu aj vzadu elektromotor s celkovým výkonom viac než 440 kW. Batéria s technológiou Li-Ion, zabudovaná v spodnej časti od prednej až po zadnú nápravu, zaistí dojazd viac ako 500 km. Keďže elektromobil využíva 800-voltový systém, batéria sa bude vedieť nabiť na 80 % kapacity len za 15 minút. Momentálne sa zvažuje aj myšlienka podpory bezdrôtového nabíjania.

porsche_mission_e_2.jpg

Maximálna rýchlosť vozidla Mission E má byť viac ako 250 km/h. Jeho interiér bude podporovať ovládanie menu sledovaním očí, displej bude vzbudzovať dojem 3D tachometra a použitý má byť podľa všetkého aj holografický displej.

porsche_mission E_interier.jpg

 

Zdroj:press.porsche.com

 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať