Image
19.6.2019 0 Comments

Herný notebook ASUS ROG Strix SCAR III s 240 Hz displejom sa začína predávať na Slovensku

ASUS uviedol na slovenský trh 15,6“ notebook ROG Strix SCAR III G531, ktorý je určený najmä pre hráčov FPS titulov. Je to prvý notebook na svete s displejom s obnovovacou frekvenciou až 240 Hz a rýchlou dobou odozvy 3 ms (šedá – šedá). Tenké rámiky okolo displeja a decentný interiér s karbonovým vzorom zvýrazňuje svetelný RGB pás okolo základne. Pohodlie hráčov zvyšuje klávesnica s vysokou odolnosťou a inteligentné chladenie, ktoré zabezpečuje optimálny výkon procesora Intel Core i7 a grafickej karty až do NVIDIA GeForce RTX 2070. Špecialitou je fyzický kľúč KeyStone. Funguje na technológii NFC a slúži pre prístup k súkromným súborom alebo k rýchlemu nastaveniu individuálneho RGB osvetlenia alebo profilu v obľúbených hrách.  Notebook ROG Strix SCAR III G531 je na Slovensku v predaji za cenu od 1 899 eur s DPH.

Displej s tenkými rámikmi, obnovovacou frekvenciou až 240 Hz a dobou odozvy 3 ms

ROG Strix SCAR III je prvým notebookom na svete s displejom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz a dobou odozvy 3 milisekundy (šedá – šedá). Okraje displeja lemujú veľmi úzke rámiky, čo zvyšuje herný zážitok a zároveň je notebook vďaka tomu oveľa kompaktnejší ako iné modely rovnakej triedy. Panel IPS s rozlíšením Full HD ponúka jasné a verné farby a vďaka vysokým obnovovacím frekvenciám 144/240 Hz umožní hráčom okamžite a presne reagovať na to, čo sa práve v hre odohráva.

Vybavený pre esport hranie

ROG Strix SCAR III poháňa procesor Intel Core i7 deviatej generácie v kombinácii s dvojkanálovou 16 GB operačnou pamäťou DDR4 2666 MHz, ktorú je možné jednoducho rozšíriť až na 32 GB. Na Slovensku bude v priebehu leta 2019 v predaji aj 17,3“ verzia modelu SCAR III s procesorom Intel Core i9. O herný výkon notebooku sa stará grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070, resp. RTX 2060. Tieto moderné grafické karty sú založené na architektúre Turing a dokážu zobraziť detailné tieňovanie a efekty v hrách. Ich výkon je možné využiť aj pre účely editovania videa alebo 3D modelovanie. Rýchle načítavanie hier a aplikácií zabezpečuje úložisko typu SSD M.2 NVMe PCIe 3.0 s kapacitou 512 GB, ktorý v najvyššej konfigurácii dopĺňa 1 TB SSHD disk FireCuda.

Presná herná klávesnica s vysokou odolnosťou

ROG Strix SCAR III je vybavený hernou klávesnicou, ktorá okamžite reaguje na príkazy. Ponúka päť klávesových skratiek, nastaviteľné RGB podsvietenie s technológiou Aura Sync a ergonomicky navrhnuté klávesy s 0,25 mm zakrivením. Technológia ROG Overstroke umožňuje rýchlejšie reakcie klávesov a má dlhšiu aktívnu zónu stlačenia pre rýchle, presné a jednoduché stláčanie. Na klávesnici je zvýraznená skupina ovládacích klávesov WASD s priehľadnými krytmi. Klávesnica garantuje životnosť 20 miliónov stlačení jednotlivých klávesov. Strix SCAR III je vybavený aj digitálnou numerickou klávesnicou na touchpade, ktorá je dostupná po stlačení jediného tlačidla.

Inteligentné chladenie

Dostatočné prúdenie vzduchu je základom efektívneho chladenia procesoru a grafickej karty. Pánty veka notebooku sú preto posunuté vopred a vďaka tomu je v zadnej časti viac priestoru pre chladiacu zónu 3D Flow. Dva výkonné ventilátory N-Blade sú prispôsobené tomu, aby nasávali viac vzduchu a odvádzali teplo von z tela notebooku. Chladiaci systém tiež obsahuje samočistiacu schopnosť, ktorá zabezpečuje stabilný herný výkon - protiprachové trubice zachytávajú a posúvajú častice prachu mimo šasi a zabraňujú tým ich hromadenie v notebooku. Špeciálna starostlivosť bola venovaná aj chladeniu klávesnice, vďaka čomu sa oproti predchádzajúcej generácii znížila jej povrchová teplota.

ROG KeyStone

ROG KeyStone je fyzický kľúč, ktorý využíva technológiu NFC. Je možné vložiť ho do boku notebooku a sprístupniť tak skrytý disk v počítači. Toto šifrované úložisko umožňuje zabezpečenie osobných údajov, programov a súborov. Disk je tiež možné prepojiť s viacerými kľúčmi alebo vytvoriť záložné kľúče. KeyStone tiež slúži pre prístup k prednastaveným používateľským profilom, ako je vlastné RGB osvetlenie, nastavenie hier apod.

Technológia ROG RangeBoost pre stabilné online hranie

ROG Strix SCAR III obsahuje niekoľko Wi-Fi antén, ktoré prispievajú k stabilnejšiemu online hraniu. Patentovaná technológia ROG RangeBoost využíva kombináciu štyroch antén, ktoré sú umiestnené v prednej a zadnej časti notebooku. Špeciálny algoritmus neustále skenuje a vyberá optimálnu dvojicu antén pre pokrytie všetkých hluchých bodov. Vďaka tomu sa zvyšuje dosah bezdrôtovej siete až o 30 % v porovnaní s bežnými notebookmi. Najnovší štandard Wi-Fi 802.11ac 2x2 poskytuje rýchlosti až 1,7 Gb/s, vďaka čomu môžete hrať online hry bez oneskorenia.

Technické špecifikácie modelov ROG Strix SCAR III pre SR:

 

Zobrazit Galériu
Autor: ASUS

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Festival Art & Tech Days ukáže, ako vyzerá spojenie svetov umenia a technológií

11.10.2019 11:22

Jazyk a komunikácia predstavujú základ interakcie medzi ľuďmi. Čo sa však stane, ak do rovnice pridáme roboty, umelú inteligenciu či softvér? Presne to skúma tohtoročná téma „Beyond Words“ festivalu A ...

Tlačové správy

CZ: Veľkoformátový herný monitor ROG Swift PG65UQ ide na trh

10.10.2019 22:01

ASUS uvede během října na český a slovenský trh velkoformátový herní displej Swift PG65UQ (Big Format Gaming Display – BFGD) ze své herní divize Republic of Gamers (ROG). ROG Swift PG65UQ disponuje 65 ...

Tlačové správy

CZ: Ako mať najlepší filmový zvuk- soundbary a systémy domáceho kina

10.10.2019 21:58

Velké ploché televizory jsou dnes tenké jako mobilní telefony. To má však negativní vliv na kvalitu zvuku. Působivé ozvučení se alespoň prozatím do tak tenkých panelů nevejde. Proto roste v poslední d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019