Herné šialenstvo – september 2018

0

Nový Spider-Man prichádza aj so špeciálnou konzolou

Spoločnosť Sony nedávno oznámila, že fanúšikovia superhrdinu vystreľujúceho pavučiny sa môžu tešiť na nové herné dobrodružstvá už 7. septembra. Teda pravdepodobne už vo chvíli, keď dočítate toto PC REVUE, si budete môcť vychutnať počin, za ktorým stojí štúdio Insomniac Games (ktoré má na konte napríklad sériu Ratchet & Clank). Príbeh, ktorý sa v tejto konzolovej exkluzivite odohrá, nemá mať nič spoločné s tým, čo sme doteraz videli v komiksoch, hrách či filmoch, resp. má byť celkom nový. Pôjde o akčnú adventúru, ktorá sa má odohrávať v otvorenom svete New Yorku. Zahráme si z pohľadu tretej osoby, pričom bojový systém má okrem iného obsahovať aj vzdušné súboje a používanie pavúčích reflexov. Napriek tomu, že v hre budeme bojovať, tvorcovia hovoria o tom, že náš hrdina nikoho nezabije. Užijeme si však hojdanie sa na pavučinách, lezenie po stenách budov, parkúr, používanie rôznych gadgetov a obleky so špeciálnymi bonusmi. Zaujímavé je, že si hráči budú môcť zahrať nielen za Spider-Mana, ale aj za Petra Parkera a Mary Jane Watson (údajne v „kľúčových okamihoch“). Pri príležitosti vydania hry si nadšenci môžu zaobstarať aj tematickú konzolu Sony PS4 Pro v limitovanej edícii s veľkým pavúčím logom. Spolu s ovládačom je konzola v tmavočervenom vyhotovení a balenie obsahuje kópiu hry aj s kupónom na DLC, ktoré má mať názov City That Never Sleeps. Stiahnuteľný obsah prinesie nové postavy a obleky pre Spider-Mana.

Platformy: PS4

Life is Strange 2 bude príbehom dvoch bratov

Life is Strange bola mimoriadne úspešná hra v komunite hráčov, ktorí milujú emo­cionálne tituly s hlbokým príbehom a možnosťami ovplyvňovať dej. Hlavnými hrdinami budú dvaja bratia – 16-ročný Sean a 9-ročný Daniel). Žijú si bežným životom v meste ­Seattle, až kým tragická udalosť všetko nezmení. Zrazu sa chlapci ocitnú na úteku pod hrozbou uväznenia a v strachu, že ich rozdelia. Sean sa rozhodne, že sa s bratom pokúsia o nový život a vyhľadajú pomoc u rodiny v Puerto Lobos v Mexiku. Cesta však nebude ľahká a čaká ich množstvo výziev, ktoré otestujú bratské puto. Keď si zahráte za Seana, budete robiť presne ten typ náročných rozhodnutí, ako sme pri Life is Strange zvyknutí.

Rovnako hra poukáže na množstvo problémov, s ktorými sa mnohí z nás budú vedieť stotožniť. Budeme riešiť morálne dilemy a sprevádzať Seana pri pokusoch poučiť mladšieho brata o živote napriek vlast­nému nízkemu veku. ­Daniel sa bude vyvíjať podľa toho, aké životné lekcie mu poskytneme a akým vzorom sa mu Sean stane. V prvej hre mala Max schopnosť posúvať sa späť v čase. Nejaká špeciálna schopnosť nás čaká aj tu, no tvorcovia zatiaľ neprezradili, aká konkrétne. Soundtrack, ktorý bol v prvej hre výborný, má opäť na starosti Jonathan Morali, takže očakávame opäť navodenie emocionálnej atmosféry aj týmto spôsobom. Malú, kratučkú ochutnávku z hry si môžete vyskúšať pred jej vydaním v súvisiacom titule The Awesome Adventures of Captain Spirit. Life is Strange 2 bude opäť epizodická, pričom prvá z piatich epizód sa nám dostane do rúk 27. septembra.

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Hellblade: Senua's Sacrifice sa presúva do VR

Hra, ktorá oslovila mnohých, získala niekoľko ocenení BAFTA, ktorej hodnotenia hráčmi sú mimoriadne vysoké a ktorej tvorcovia prijali kvantum ďakovných reakcií od ľudí trpiacich duševnými poruchami. Hellblade: Senua's Sacrifice je temná akčná adventúra, inšpirovaná keltskou a severskou mytológiou. Senua je bojovníčka snažiaca sa vyslobodiť dušu svojho milého z moci bohyne Hely. Hra sa snaží vystihnúť metaforu človeka trpiaceho psychózou. Senua je totiž prenasledovaná entitami z iných svetov, hlasmi v hlave a spomienkami na minulosť. Sama to považuje za prekliatie. Tvorcovia na vývoji spolupracovali s vedcami z odboru neurovedy, aby všetky aspekty zvládli čo najviac realisticky.

To sa zrejme aj podarilo a množstvo hráčov získalo vďaka hre pocit pochopenia. Titul mieša viacero žánrov vrátane riešenia logických hádaniek a psychologického hororu, a  teda je celkom vhodný na vstup do sveta virtuálnej reality. Ak chcete vstúpiť do desivého sveta bojov s vnútornými démonmi, potrebujete na to Oculus Rift či HTC Vive a, pochopiteľne, hru. Vlastníci tej pôvodnej na Steame dostanú verziu do VR zadarmo a k dispozícii je už od polovice prázdnin.

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Resident Evil 2 sa dočká remake

V prvom rade spresníme, že hra je úplný remake pôvodného titulu z roku 1998, takže nepôjde o remaster. Znova sa ocitneme v koži neskúseného policajta Leona Kennedyho a študentky Claire Redfield, ktorí musia uniknúť z Racoon City po tom, ako sa obyvatelia mesta premenili na zombíkov pôsobením vírusu dva mesiace po udalostiach z prvej hry. Na žánri typu survival-horor sa teda nič nemení. Keď sa producent Yoshiaki "H" Hirabayashi z Capcomu v roku 2015 spýtal fanúšikovskej základne, či by mala záujem o remake, návrh sa stretol s veľkým nadšením a teraz už je potvrdené, že hra v novej podobe naozaj vzniká.

Budeme sa v nej pozerať na dej z pohľadu tretej osoby a z perspektívy spoza ramena hlavného hrdinu podobne ako v Resident Evil 4. Drobný rozdiel má byť aj v zameriavaní pri boji. Zameriavaču chvíľku trvá, než sa vycentruje a zúži na cieľ, čiže ak chce hráč zamieriť presne, musí sa prestať hýbať. To môže byť pri hordách útočiacich zombíkov občas problém. Na druhej strane je to výhoda, ak si nájdete výhodné miesto na streľbu. Postupy v hre však majú zostať zachované. Budete riešiť rébusy, hľadať kľúče, zhromažďovať zdroje a ukladať si ich na neskoršie použitie. Tvorcovia sľubujú o čosi väčšiu slobodu v objavovaní prostredia a skrytého obsahu. K svojmu cieľu sa budete môcť dostať rôznymi spôsobmi a pomáhať pri tom môžu získané predmety otvárajúce nové cesty. V otázke vernosti originálu ešte spomenieme, že remake má obsahovať všetky lokácie z pôvodnej hry, iba prostredie dostane viac detailov. Niekoho možno zaujme, že niektoré lokácie budú oveľa temnejšie, vďaka čomu bude protagonista viac nútený používať baterku. Dátum vydania je stanovený na 25. januára 2019.

Platformy: PC, PS4, Xbox One

V autách Tesla bude možné hrať hry

Elon Musk sa dohodol so spoločnosťou Atari, že s novým softvérom pribudne do áut značky Tesla aj niekoľko herných titulov. Pôjde o herné retro klasiky Pole Position, Tempest a Missile Command, ktoré sa budú v infotainmente vozidla ukrývať ako tzv. easter eggy čiže skryté bonusy. Tieto tri hry sú však iba prvá lastovička, ktorá veľmi pravdepodobne otvorí dvere tým ďalším. Ovládanie Pole Position, čo je pretekársky titul, bude možné priamo pomocou volantu auta. Musk pritom zdôraznil, že to bude možné, len keď sa auto nebude hýbať, čo by malo byť asi jasné aj bez jeho vysvetlenia.

Pôjde o spôsob, ako si skrátiť čakanie v odstavenom vozidle. Krátko po oznámení tejto správy využil Elon na nábor herných vývojárov Twitter. Dal na známosť, že hľadá autorov „super zábavných hier, ktoré by bolo možné integrovať do centrálnej obrazovky, telefónu a auta celkovo“. Ako si systém vozidla poradí s hrami v oblasti výkonu, to zatiaľ nie je celkom jasné, no hráči majú zrejme o dôvod viac kúpiť si Teslu.

Zobrazit Galériu

Peter Vnuk

Všetky autorove články
games

Pridať komentár