Headset na chudnutie? Modius vysiela signál do mozgu, aby sa telo zbavilo tuku aj bez cvičenia

0

Nová náhlavná súprava, ktorá vysiela do mozgu signály, aby potlačil chuť do jedla, môže byť podľa jeho výrobcov odpoveďou na epidémiu obezity. Zariadenie nazývané Modius sľubuje zrýchlenie metabolizmu a spálenie až 16 % telesného tuku jeho nositeľa bez zmeny stravovania alebo cvičenia. Dosahuje to tým, že neinvazívne stimuluje oblasť mozgu, ktorá kontroluje ukladanie tukov. Podľa tvorcov tak používateľ stráca na hmotnosti a zvyšuje sa podiel svalstva v jeho tele.

Zariadenie, ktoré sa teraz dá objednať za 449 dolárov a k dispozícii bude v priebehu jesene, vyvinuli britskí neurovedci na Kalifornskej univerzite v San Diegu. Jeden z tvorcov, Dr. Jason McKeown, tvrdí, že sám zredukoval svoj telesný tuk o 44 %, no podľa uskutočnených štúdií priemerný úbytok je 8 až 10 % , ak používateľ nosí zariadenie podľa odporúčania 45 minút denne po dobu štyroch mesiacov.

Vysvetľuje sa to vplyvom zariadenia na hypotalamus, oblasť mozgu, ktorá je zodpovedná za reguláciu množstva potravy, ktorú zjeme. Zvýšenie alebo úbytok telesnej hmotnosti sú kontrolované mozgom, ktorý ovláda chuť do jedla, hormóny, rýchlosť metabolizmu, množstvo ukladaného tuku. Modius aktivuje hypotalamus a stimuluje nízkoenergetickými elektrickými impulzmi vestibulárny nerv,  ktorý sa nachádza tesne za uchom a má silný vplyv na schopnosť ľudí znižovať či udržiavať hmotnosť.

Túto stimuláciu mozog interpretuje ako zvýšenú fyzickú aktivitu a podnieti hypotalamus na zníženie ukladania tuku. Robí to pomocou niekoľkých mechanizmov – spaľovaním tukov, znížením chuti do jedla a aktiváciou metabolických hormónov.

Vynálezcovia tvrdia, že prístroj je bezpečný a už v priebehu jednej hodiny jeho nositeľ pocíti „významnú zmenu“ v chuti do jedla a fungovaní metabolických hormónov inzulínu a leptínu.

Už dávnejšie sa ukázalo, že vestibulárna stimulácia spustila metabolizmus a znižovala chuť do jedla. To by mohol byť obrovský objav pre milióny ľudí na celom svete, ktorí by chceli byť štíhlejší a zdravší.

Spoločnosť Neurovalens, ktorá stojí za produktom, testovala zariadenie na používateľoch počas 16 týždňov v priemere tri hodiny týždenne. Zníženie telesného tuku sa pohybovalo v rozmedzí 2 až 16 %, a to bez cvičenia či zmeny v strave.

Americký úrad FDA (Food and Drug Administration) sa rozhodol umožniť spoločnosti ponúkať zariadenie priamo spotrebiteľom bez viazanosti na lekársky predpis.

V súčasnosti na crowfundingovom portáli Indiegogo beží kampaň na  financovanie výroby zariadenia, cieľová suma bola 50 000 dolárov, ale na konte je už viac ako 950 000 dolárov. Prispievatelia môžu Modius získať za 449 dolárov (+ poštovné), dodávky by sa mali začať v decembri.

Zdroj: Dailymail

Redakcia

Všetky autorove články
headset chudnutie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať