Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

Technológie
0

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen o komunikácii prostredníctvom prenosu mozgových vĺn možno posúva bližšie k realite. Svedčí o tom výskumná hardvérová divízia Building 8, ktorú Facebook vytvoril vlani s cieľom vyvíjať „rozhranie mozog-počítač“ (brain-computer interface).

Nedávno spoločnosť zverejnila niekoľko pracovných ponúk pre hardvérový projekt zahŕňajúci „neurozobrazovanie“ a „elektrofyziologické údaje“ s cieľom vytvoriť „komunikačnú platformu budúcnosti“. Facebook síce odmieta bližšie rozviesť náplň práce, no naznačuje to, že spoločnosť by skutočne mohla pracovať na nejakom „telepatickom“ komunikačnom zariadení ovládanom mozgom.

Nie je jasné, aká technológia by mohla umožniť realizáciu tejto vízie. V minulosti už niektoré firmy prezentovali čelenky vybavené špeciálnymi snímačmi na meranie mozgových signálov. Je možné, že Facebook použije podobný prístup.

Zdroj: Businessinsider

Redakcia

Všetky autorove články
Facebook Zuckerberg

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať