ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Hama uRage SoundZ 700 / Jednoduché herné slúchadlá na každú príležitosť

0

Tento model patrí medzi klasické slúchadlá pripájané káblom USB, ktoré na prvý pohľad okamžite zaujmú svojím svetelným, priam až futuristickým vzhľadom. Pôsobia relatívne masívnym dojmom, ktorý je doplnený už spomínanými svetelnými prvkami. Mušle sú oválneho tvaru a na hlave sedia veľmi komfortne, no bolo by dobré, keby boli trochu viac pritlačené k hlave, aby tlmili vonkajšie zvuky. Na druhej strane takto sú aspoň pohodlné aj pri počúvaní hudby s okuliarmi za ušami, čo býva často pri veľkých slúchadlách problém. Nastavovanie veľkostí slúchadiel pôsobí nepevno a veľmi labilne a nájsť tú správnu veľkosť je potom relatívne komplikované.

Čo sa týka zvuku, tieto slúchadlá poskytujú 7-kanálový zvu­kový systém Virtual Surround Sound, ktorý oceníte najmä pri pozeraní filmov a hraní videohier. Výšky sú relatívne čisté, no nevýrazné, na druhej strane basy sú silnejšie a môžete si s nimi do sýtosti užiť poriadne beaty. Celkovo by však zvuk mohol byť hlasnejší, je to citeľné najmä pri porovnaní s inými modelmi slúchadiel. Pokiaľ si radi „vypeckujete“ hudbu na maximum, práve hlasnejší zvuk je to, čo by vám mohlo pri tomto modeli chýbať. Súčasťou headsetu je aj integrovaný mikrofón. Pri jeho testovaní bol zvuk vždy čistý a jasný, no nevýhodné je, že takmer vôbec neeliminuje vonkajší ruch. Ak teda počas pracovného online stretnutia prejde vonku po ceste auto, vaši poslucháči pravdepodobne o tom budú vedieť. Za nevýhodu určite považujem, že sa mikrofón nedá odpojiť od slúchadiel a jeho polohovanie ide ťažšie smerom hore. Ak mikrofón nepotrebujete, často vám len zbytočne prekáža.

Okrem kvalitného basového zvuku nájdete v týchto slúchadlách aj iné zaujímavé prvky, napríklad technológiu Vibra, ktorá rozvibruje slúchadlá pri basových rytmoch. Vibrácie jemne dopĺňajú basové tóny, no nie sú rušivým prvkom pri počúvaní hudby. Pri bežnom používaní slúchadiel je náročnejšie vôbec zaznamenať tieto jemné vibrácie. Okrem vibrovania ponúka tento model aj osvetlenie slúchadiel. Žiaľ, farby, intenzita a ani efekty svetiel sa nedajú nastavovať ani meniť a treba si vystačiť s prednastaveným módom so siedmimi farbami. Osobne mi to však veľmi neprekážalo, keďže svetelný efekt umiestnený na slúchadlách nikdy nevidí používateľ, len ľudia, ktorí sa na neho pozerajú. Zvuk, vibrácie aj svetlo sa ovládajú spolu na jednom ovládači. Jedna z výhod tohto modelu je dlhý dvojmetrový pletený kábel USB, s ktorým nebudete mať problém pripojiť si slúchadlá na diaľku, takže pri hraní vašich obľúbených konzolových hier sa môžete pohodlne usadiť na pohovku, nasadiť slúchadlá a nechať sa vtiahnuť priamo do hry. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Cena, komfortné nosenie, svetlá a vibrácie, dlhý kábel USB
- Kvalita zvuku, absencia audiokábla

PARAMETRE:

• Model: HAMA uRage SoundZ 700, hmotnosť: 540 g, konektivita: kábel USB, frekvencia: 20 Hz – 20 kHz, citlivosť slúchadiel: 115 dB, priemer slúchadiel: 50 mm, impedancia slúchadiel: 20 ohmov, impedancia mikrofónu: 2200 ohmov, dĺžka kábla USB: 2 m

• Cena: 50 EUR

HODNOTENIE: 8/10

 

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať