SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 Advertisement

Hama 135760: Univerzálna dokovacia stanica nielen pre ultrabooky s USB -C

0

Moderné ultrabooky sú konštrukčne riešené s ohľadom na minimálnu hrúbku , takže mnohé z nich majú len dva, prípadne iba jeden USB-C port. Ten je určený nielen na pripojenie periférií, ale aj monitora, či projektora a dokonca aj na napájanie a nabíjanie prístroja. Používatelia ultrabookov a Macbookov preto často riešia dilemu, ako pripojiť viac zariadení, prípadne ak sú na nejakej prezentácii u zákazníka ako sa pripojiť k projektoru. Jedným z riešení je dokovacia stanica typu 7 v \1 Hama. Je malá a vďaka telu z pieskovaného hliníka pôsobí elegantne. K ultrabooku sa pripája cez pevne pripojený káblik s USB-C konektorom. Používateľ má k dispozícii dva porty USB 3.1 s konektormi typu A, USB-C port s podporou štandardu Power Delivery, HDMI konektor na pripojenie monitora, televízora, alebo projektora s maximálnym podporovaným rozlíšením 4K, dva sloty na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC a microSD a taktiež Ethernet konektor RJ-45  na pripojenie k sieti LAN rýchlosťou až 1000 Mb/s. K dokovacej stanici môžete pripojiť aj 5V napájací adaptér, ktorý nie je súčasťou balenia. Oveľa praktickejšie je pripojiť napájací adaptér z ultrabooku cez USB-C konektor, potom sa budú napájať nielen pripojené zariadenia, ale aj ultrabook. Aby ste mohli pripojiť zobrazovacie zariadenie cez HDMI konektor, musí USB-C port na vašom ultrabooku podporovať Thunerbolt 3, alebo mód DisplayPort.

Na stránkach výrobcu sa neuvádza, že by sa dokovacia stanica dala použiť aj pre smartfóny s USB-C konektorom, ale v počítačovej technike je zaužívané pravidlo, že ak sa nejaký konektor niekam zasunúť dá, tak sa tam aj môže zasunúť. Preto som dokovaciu stanicu vyskúšal so smartfónom Samsung Galaxy S9 a všetko fungovalo. Dali sa prečítať a kopírovať súbory na USB kľúči pripojenom cez USB, rovnako ako fotografie z vloženej SD karty a po pripojení monitora cez HDMI sa spustil režim Dex určený na prácu na veľkej obrazovke. Samozrejme elektronika dokovacej stanice má určitý odber, takže na dlhodobejšie pripojenie k monitoru je potrebné pripojiť k dokovacej stanici externý napájací zdroj cez USB-C konektor. Vtedy sa bude smartfón z dokovacej stanice zároveň aj nabíjať.

Verdikt: Praktická dokovacia na pripojenie všetkých vašich zariadení, ktorá funguje aj so smartfónom 
Technické parametre: vstupný port: USB-C; výstupné porty  2X USB-A 3.1, HDMI, RJ45; Rozmery 120 x 55 x 14 mm. Cena 79.9 eur

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
technológie USB port ultrabook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať