Hackerský útok zasiahol aj Garmin

Bezpečnosť
0

Spoločnosť Garmin je známa svojimi výrobkami v oblasti auto-moto, mobilnej komunikácie, outdoor, sport&fitness a námornej elektroniky.

Incident, ktorý bol zaregistrovaný vo štvrtok 23. 7., odstavil hlavnú službu Garmin Connect, ktorá ukladá všetky namerané výkony, a zároveň ochromil výrobné linky v Ázii.

Podľa aktuálnych správ nefungujú ani call centra spoločnosti, čo by znamenalo, že zákazníkom momentálne nie sú dostupné kanály technickej podpory vrátane telefónov, e-mailov alebo chatu.

Zneužitie uložených platobných kariet Garmin Pay podľa oslovených finančných inštitúcií nehrozí, pretože tieto platobné karty sú šifrované a autorizované iba pre použitie hodinkami s unikátnym ID.

Vzhľadom k tomu, že Garmin umožňuje nastaviť takmer všetky svoje navigačné a ďalšie prístroje v režime offline, teda bez použitia platformy Garmin Connect, nemali by byť existujúci užívatelia výrobkov tejto značky priamo ohrození výpadkom. Nebude možná iba synchronizácia zariadenia do napadnutej aplikácie.

V rámci odstránenia následkov útoku, spoločnosť plánuje odstaviť na niekoľko dní svoje oficiálne webové stránky a taktiež aj službu Garmin Connect a flyGarmin pre pilotov. A rovnako vo výrobných linkách v Ázii bola v súvislosti s incidentom narýchlo naplánovaná niekoľkodenná odstávka.

Medzi insidermi sa v súvislosti s napadnutím spoločnosti Garmin hovorí o útoku ransomwarom WastedLocker, ktorý je spájaný s hackerskou skupinou Evil Corp.

Evil Corp, inak známa taktiež ako TA505, je hackerskou skupinou primárne sa zameriavajúcou na útoky pomocou bankových trojanov. Patrí k veľmi nebezpečným skupinám, charakteristické je pre ňu zavádzanie nových trendov do oblasti kybernetických útokov.

WastedLocker je známy hlavne vďaka kampaniam proti americkým spoločnostiam z rebríčka Fortune 500 z apríla a mája tohto roku. Tento ransomware využíva rôzne fileless techniky (zneužitie Alternate Data Stream, vytváranie služieb za účelom perzistencie atď.), čím sťažuje jeho detekciu antivírusovými programami.

 

Garmin

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať