Hackeri napadli eBay a skopírovali veľkú časť jeho databázy

Bezpečnosť
0

ebay.jpg eBay oznámil, že pred tromi mesiacmi (na prelome februára a marca) hackeri prenikli do jeho siete a získali prístup asi k 145 miliónom záznamov o používateľoch. Ide o jeden z najväčších únikov dát v histórii podľa počtu ohrozených účtov.

Záznamy obsahovali heslá, e-mailové adresy, poštové adresy, dátumy narodenia a ďalšie osobné informácie, neboli však medzi nimi finančné údaje, napr. čísla kreditných kariet.

Zákazníkom sa odporúča, aby okamžite zmenili svoje heslá. No heslá boli šifrované a spoločnosť vraj nemá dôvod domnievať sa, že sa útočníkom podarilo šifrovanie prelomiť.

Bezpečnostní odborníci odporúčajú zákazníkom eBay ostražitosť najmä v prípade, že používali rovnaké heslá aj na iné účty. Zároveň tvrdia, že existuje značné riziko toho, že hackeri dešifrovali heslá, pretože spoločnosti väčšinou požiadajú používateľov o zmenu hesla len v prípade, ak sa nazdávajú, že je reálna šanca na ich prelomenie útočníkmi.

Napriek tomu eBay vyhlásil, že nevidí nijaké náznaky zvýšeného výskytu podvodnej činnosti a neexistuje žiadny dôkaz, že by jeho on-line platobná služba PayPal bola narušená.

eBay takisto uviedol, že útočníci získali prihlasovacie údaje istého počtu jeho zamestnancov, čo im umožní prístup do firemnej siete spoločnosti.

Útok bol objavený začiatkom mája a okamžite sa začalo jeho vyšetrovanie. Na pomoc pri ňom bola prizvaná forenzná divízia Mandiant bezpečnostnej spoločnosti FireEye.

Experti na počítačovú bezpečnosť tvrdia, že ide o druhý najväčší hackerský útok na americkú spoločnosť v histórii. Ten najväčší postihol v októbri 2013 výrobcu softvéru Adobe. Hackeri pri ňom získali prístup asi k 152 miliónom používateľských účtov.

Zdroj: reuters.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať