Image
6.6.2016 1 Comments

Hacker ponúka na predaj nebezpečnú zraniteľnosť týkajúcu sa všetkých verzií Windows

Hacker s prezývkou BuggiCorp predáva na ruskom webe spojenom s kyberzločinom nebezpečnú zero day zraniteľnosť. Tvrdí, že sa týka viac ako 1,5 miliardy používateľov Windows, pretože funguje na všetkých verziách tohto operačného systému. Hacker chce predať kompletný zdrojový kód a demonštračný exploit komukoľvek, kto je zaň ochotný zaplatiť 90 000 dolárov v bitcoinoch.

Na jeho inzerát upozornila bezpečnostná firma Trustwave, ktorá uviedla, že hacker predáva exploit za 95 000 dolárov, neskôr však bol inzerát aktualizovaný a cena znížená na 90 000 dolárov.

Ako dôkaz funkčnosti pridal hacker dve videá. V prvom sťahuje najnovšiu aktualizáciu Windows 10 a potom ukazuje funkčnosť exploitu zvýšením oprávnení pre proces cmd.exe na úroveň System.

Druhé video demonštruje, že útočný softvér obchádza všetky bezpečnostné mechanizmy funkcie Enhanced Experience Toolkit (EMET). 

Hoci to vyzerá tak, že exploit je funkčný, neexistuje  nijaký spôsob, ako si to overiť s úplnou istotou. Trustwave upozornil na záležitosť bezpečnostný tím Microsoftu, teraz sa očakáva jeho rýchla reakcia.

Zdroj: trustwave.com

fossbytes.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Tile ponúka nové sledovače na peňaženku, bicykel či notebook

10.10.2019 00:02

Spoločnosť Tile, známa svojimi sledovacími príveskami na kľúče a batožinu, má ambície sledovať aj viac vecí. Jej nové zariadenie Tile Slim vo veľkosti kreditnej karty je určené na sledovanie peňaženk ...

Bezpečnosť 3

Čínska sonická zbraň využíva infrazvuk na potlačenie vzbúr a demonštrácií

03.10.2019 00:05

Nová zbraň, ktorú vynašli čínski vedci, využíva nízkofrekvenčné zvukové vlny, ktoré spôsobujú fyzické ťažkosti. Možno ňou prinútiť vzbúrencov, demonštrantov alebo kohokoľvek iného opustiť danú oblasť. ...

Bezpečnosť 3

Cyklistov a kolobežkárov je na cestách stále viac. Toto sú pravidlá nielen pre nich

01.10.2019 00:00

Na Slovensku je cyklistika stále atraktívnejšia. Dobrá správa je, že tak, ako stúpa počet milovníkov bicyklov, stúpa aj ich opatrnosť, keďže z dlhodobého hľadiska počet usmrtených cyklistov klesá. Te ...

1 Comments

  1. Linux reakcia na: Hacker ponúka na predaj nebezpečnú zraniteľnosť týkajúcu sa všetkých verzií Windows
    6.6.2016 07:06
    Som spokojným nepoužívateľom os windows.
    Reagovať

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019