Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Hack sexuálnej hračky pre mužov ich môže zamknúť do „pása cudnosti“

Bezpečnosť
2

Bezpečnostná chyba v hi-tech sexuálnej hračke pre mužov môže hackerom umožniť vzdialene uzamknúť všetky používané zariadenia súčasne. Zariadenie pripojené na internet nemá žiadne možnosti ručného sňatia, takže vlastníci v takom prípade môžu len dúfať, že sa im pomocou brúsky alebo rezačky skrutiek podarí vyslobodiť z kovového zovretia. Aplikáciu pre túto sexuálnu hračku opravil čínsky vývojár po tom, čo na chybu upozornil tím britských bezpečnostných profesionálov zo spoločnosti Pen Test Partners (PTP).

Uverejnili aj riešenie na obídenie problému, ktoré by mohlo byť užitočné pre kohokoľvek, kto stále používa starú verziu aplikácie a ocitne sa uzamknutý v dôsledku toho, že útočník využil odhalenú chybu. Akýkoľvek iný pokus o prerezanie plastového tela zariadenia predstavuje riziko poranenia. Sexuálna hračka čínskej spoločnosti Qiui s názvom Cellmate Chastity Cage sa predáva online za cenu asi 190 dolárov. Bezpečnostní výskumníci sa na základe počtu ID, ktoré udelil jeho výrobca, domnievajú, že sa mohlo predať asi 40 000 zariadení.

Experti našli spôsob, ako oklamať server, aby okrem iných osobných údajov sprístupnil aj zaregistrované meno každého vlastníka zariadenia, ako aj súradnice všetkých miest, kde bola aplikácia použitá. Okrem toho vraj odhalili aj jedinečný kód, ktorý bol priradený každému zariadeniu. Ten by sa dal zneužiť na to, aby server ignoroval žiadosti aplikácií o odomknutie ktorejkoľvek z identifikovaných hračiek a nechal ich nositeľov uzamknutých.

Zdroj: bbc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

online chuj reakcia na: Hack sexuálnej hračky pre mužov ich môže zamknúť do „pása cudnosti“

8.10.2020 18:10
iba chuj to použije
Reagovať

Cinania reakcia na: Hack sexuálnej hračky pre mužov ich môže zamknúť do „pása cudnosti“

8.10.2020 09:10
nazvať hračku cellmate (spoluväzeň) je veľmi kreatívne :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať