PC REVUE
Image
13.7.2018 1 Comments

HTC Exodus, prvý blockchainový telefón na svete poskytne extrémnu bezpečnosť

Spoločnosť HTC oznámila, že v treťom štvrťroku tohto roka umožní predbežný prístup ku svetovo prvému blockchain telefónu menom Exodus. Novinka ponúkne prístup k decentralizovaným aplikáciám v blockchainových sieťach, extrémnu bezpečnosť i offline peňaženku pre digitálny majetok a kryptomenu.

Zároveň HTC predstavilo aj nových partnerov pre rozvoj blockchainového ekosystému. Sú nimi spoločnosť Bitmark, zaoberajúca sa ochranou a podporou digitálneho vlastníctva prostredníctvom technológie blockchain a spoločnosť Animoca, distribútor prvý a najpopulárnejší zberateľské NFT hry Cryptokitties, v ktorej si už dnes zberatelia z celého sveta vymieňajú mačičky za stovky tisíc dolárov.

Výrobca tak pokračuje vo svojej vízii navrátiť užívateľom a tvorcom obsahu kontrolu nad ich dátami a aplikáciami, keďže dnešné zákony na ochranu osobných údajov a autorských práv zlyhávajú. Pre získanie predbežného prístupu sa môžu fanúšikovia projektu Exodus registrovať na adrese htcexodus.com. Špecifikácie a ďalšie detaily o zariadení budú oznámené v nasledujúcich mesiacoch.

Prvá aplikácia už pre HTC U12+
Zrodenie kryptomien Bitcoin a Ethereum so sebou prinieslo myšlienku digitálnych cenností a nezameniteľných tokenov (NTFS - non-fungible tokens). Spoločnosť HTC čerstvo oznámila partnerstvo s autormi Cryptokitties, prvou a najpopulárnejšou NFT hrou využívajúcou technológiu blockchain. Tá existuje v sieti Ethereum a bude exkluzívne distribuovaná na vybraných smartfónoch HTC, z ktorých prvým bude HTC U12 +.

Mobilné telefóny sú najrozšírenejším digitálnym zariadením v histórii ľudstva, a tak sú ideálnou platformou pre vytvorenie distribučných kanálov pre všetkých autorov, ktorí ponúkajú digitálny tovar a decentralizované aplikácie. Partnerstvo s Cryptokitties poskytne základ unikátneho digitálneho trhoviska a obchodu s mobilnými krypto hrami.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 7

Budúcnosť s autonómnymi autami bude bez semaforov. Autá sa budú míňať naozaj tesne

18.10.2018 00:20

Predstavte si svet, v ktorom nebudete musieť na rušných križovatkách zastaviť na červené svetlo a jediný dôvod na zastavenie vášho auta bude ten, že ste dorazili na miesto určenia. Automobilka Ford n ...

Technológie

Príbeh žiarovky: Tie prvé skôr hriali ako svietili, tie súčasné viete ovládať aj hlasom

18.10.2018 00:05

V roku 1879 oficiálne skončila nadvláda petrolejových lámp. Presne 21. októbra totiž Thomas Alva Edison rozsvietil prvú žiarovku na svete. Žiarenie, ktoré vydávalo viac svetla ako tepla, sa postupne p ...

Technológie

Smartcity: Kamery v Trenčíne pomáhajú odhaliť zlodejov aj dopravné priestupky

18.10.2018 00:10

Primárny účel monitorovania verejných priestorov v mestách je jednak zaistenie bezpečnosti obyvateľov a taktiež zhromažďovanie údajov o pohyboch ľudí a vozidiel. Tieto údaje potom slúžia na podporu ro ...

q

1 Comments

  1. HTC reakcia na: HTC Exodus, prvý blockchainový telefón na svete poskytne extrémnu bezpečnosť
    16.7.2018 08:07
    Vzhledově vypadá hezky. Kdysi jsem HTC mobily kupovala, ale pak tato značka přestala nějak bavit. Tohle je určitě dobrá inovace a zákazníky co se o krypto zajímají to třeba osloví, mě tedy asi ne. Spíše nechám svoji měnu koupenou na ccshopu bezpečně ležet v Trezoru.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA_jesen2018

Najnovšie videáPC forum button