Image
13.7.2018 1 Comments

HTC Exodus, prvý blockchainový telefón na svete poskytne extrémnu bezpečnosť

Spoločnosť HTC oznámila, že v treťom štvrťroku tohto roka umožní predbežný prístup ku svetovo prvému blockchain telefónu menom Exodus. Novinka ponúkne prístup k decentralizovaným aplikáciám v blockchainových sieťach, extrémnu bezpečnosť i offline peňaženku pre digitálny majetok a kryptomenu.

Zároveň HTC predstavilo aj nových partnerov pre rozvoj blockchainového ekosystému. Sú nimi spoločnosť Bitmark, zaoberajúca sa ochranou a podporou digitálneho vlastníctva prostredníctvom technológie blockchain a spoločnosť Animoca, distribútor prvý a najpopulárnejší zberateľské NFT hry Cryptokitties, v ktorej si už dnes zberatelia z celého sveta vymieňajú mačičky za stovky tisíc dolárov.

Výrobca tak pokračuje vo svojej vízii navrátiť užívateľom a tvorcom obsahu kontrolu nad ich dátami a aplikáciami, keďže dnešné zákony na ochranu osobných údajov a autorských práv zlyhávajú. Pre získanie predbežného prístupu sa môžu fanúšikovia projektu Exodus registrovať na adrese htcexodus.com. Špecifikácie a ďalšie detaily o zariadení budú oznámené v nasledujúcich mesiacoch.

Prvá aplikácia už pre HTC U12+
Zrodenie kryptomien Bitcoin a Ethereum so sebou prinieslo myšlienku digitálnych cenností a nezameniteľných tokenov (NTFS - non-fungible tokens). Spoločnosť HTC čerstvo oznámila partnerstvo s autormi Cryptokitties, prvou a najpopulárnejšou NFT hrou využívajúcou technológiu blockchain. Tá existuje v sieti Ethereum a bude exkluzívne distribuovaná na vybraných smartfónoch HTC, z ktorých prvým bude HTC U12 +.

Mobilné telefóny sú najrozšírenejším digitálnym zariadením v histórii ľudstva, a tak sú ideálnou platformou pre vytvorenie distribučných kanálov pre všetkých autorov, ktorí ponúkajú digitálny tovar a decentralizované aplikácie. Partnerstvo s Cryptokitties poskytne základ unikátneho digitálneho trhoviska a obchodu s mobilnými krypto hrami.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Uber: Letecké taxíky sú bližšie, než si väčšina ľudí myslí

11.12.2018 00:25

Uber pred istým časom predstavil svoj projekt leteckej dopravnej služby Uber Air. Cestujúcich by prepravovali elektrické lietadlá s vertikálnym vzletom a pristátím (eVTOL), ktoré by využívali strešné ...

Technológie

Patentový úrad schválil Googlu koncept motorizovaných topánok. Umožnia nám prechádzať sa vo virtuálnej realite

11.12.2018 00:10

Vývojári virtuálnej reality stále hľadajú spôsoby, ako zlepšiť VR zážitky. Americký Úrad pre patenty a ochranné známky nedávno schválil patent na motorizovanú obuv, predložený spoločnosťou Google. Je ...

Technológie

Alza Gamebox GTX1060: Technológia Intel Optane v hernom počítači

10.12.2018 00:15

Laického záujemcu o herný počítač upúta predovšetkým dizajn zaujímavo tvarovanej prednej steny a bočná sklenená stena umožňujúca pohľad dovnútra na hardvér a hlavne systém chladenia.  Videorecenzia z ...

q

1 Comments

  1. HTC reakcia na: HTC Exodus, prvý blockchainový telefón na svete poskytne extrémnu bezpečnosť
    16.7.2018 08:07
    Vzhledově vypadá hezky. Kdysi jsem HTC mobily kupovala, ale pak tato značka přestala nějak bavit. Tohle je určitě dobrá inovace a zákazníky co se o krypto zajímají to třeba osloví, mě tedy asi ne. Spíše nechám svoji měnu koupenou na ccshopu bezpečně ležet v Trezoru.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_SWIFT 5_122018

Najnovšie videáPC forum button