Image
27.2.2019 0 Comments

HTC EXODUS 1 prináša prvý blockchainový smartfón s prístupom k decentralizovanému webu

Spoločnosť HTC informovala, že používatelia smartfónu HTC EXODUS 1 môžu už dnes aktualizovať svoje zariadenie a získať tak prístup k decentralizovanému webu. Prvý blockchainový telefón to umožní pomocou prehliadača Opera.

Ide o ďalší krok na ceste k ochrane súkromia a bezpečnosti užívateľských dát. Výrobca navyše predstavil ďalšie decentralizované aplikácie, s ktorými blockchainový telefón dokáže pracovať a oznámil rozšírenie distribúcie.

Decentralizovaný web umožní priamy prístup k informáciám a službám bez veľkých korporácií v úlohe sprostredkovateľa, ktorý ťaží zo zverených dát. Decentralizácia ľuďom vráti moc spravovať svoje dáta nezávisle a získať z vytvoreného obsahu maximum. Tento prístup umožní autorom priamu distribúciu ich obsahu, bez toho, aby museli veľkú časť zisku odvádzať spoločnostiam, ktoré ho ukladajú a využívajú.

Hnutie za Web 3.0 podporuje aj vývojársky tím HTC EXODUS. Ten uvoľnil Management API ku kľúčom peňaženky Zion s vybranými partnermi, ktorých cieľom je ochrana užívateľských dát. Prvým z partnerov, ktorý API využíva, je spoločnosť Opera. Tá dáva užívateľom možnosť zabezpečiť pomocou HTC EXODUS 1 digitálny majetok.

Prepojenie s peňaženkou Zion umožňuje spravovať digitálne cennosti, vykonávať transakcie a tiež sa prihlasovať k rôznym službám. Kľúče pritom zostávajú bezpečne uložené v zariadení.

Významným príkladom spojenia prehliadača Opera a peňaženky Zion je možnosť vykonávať mikroplatby za obsah webových stránok. Prostriedky tak dostane priamo autor, ktorý sa môže oprostiť od štandardného obchodného modelu veľkých mediálnych spoločností, usilujúcich o maximálny počet kliknutí na reklamu.

Prvý blockchainový telefón na svete si vyslúžil vrelé prijatie krypto komunity. Jeho kvality ocenil aj zakladateľ meny Ethereum Vitalik Buterin. Výrobca sa preto rozhodol rozšíriť jeho dostupnosť aj pre užívateľov, ktorí kryptomenu nevlastnia.

Tým prinesie HTC EXODUS 1 predovšetkým bezpečie a možnosť preskúmať nový internet vrátane toho, čo ponúka. Od marca preto bude telefón možné zakúpiť pomocou bežných mien. V USA bola cena stanovená na 699 USD. Fanúšikovia kryptomeny môžu smartfón naďalej získať za BTC, ETH, LTC a teraz tiež za Binance token BNB.

Nové decentralizované aplikácie
Spoločnosť oznámila aj podporu platformy Decentraland a hry Etheremon, ktoré využívajú tokeny ERC-721. Tie môžu používatelia najnovšie ukladať vo svojej peňaženke Zion. Ďalšími partnermi, ktorí obohacujú ponuku decentralizovaných aplikácií pre EXODUS 1, sú aj nasledovné projekty:
• Blockfolio: Najpopulárnejšie aplikácie pre sledovanie vývoja kryptomenového portfólia.
• Numbers: Riešenie umelej inteligencie pre zariadenia, ktoré s užívateľským súhlasom zbierajú dáta o spánku, pohybe, ale aj vodičskom správaní. Tá dokáže vytriediť a pripraviť pre odoslanie tretím stranám za účelom získania personalizovaných služieb.
• Nodl: Poskytovateľ pripojenia pre internet vecí, ktorý v nadchádzajúcich mesiacoch bude využívať SDK peňaženky Zion.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Microsoft sprístupňuje svoj nový prehliadač Chromium Edge pre širokú verejnosť

17.01.2020 00:04

Microsoft 15. januára 2020 oficiálne nahradil svoj desaťročný webový renderovací engine Trident iným, ktorý je založený na open source projekte Chromium. Úlohou nového Edge (Microsoft ho tak nazýva, p ...

Internet

Neurónové siete sa učia vidieť v 3D

17.01.2020 00:15

Počítač dnes môžu riadiť autá, poraziť najlepších hráčov v hrách ako go či šachy či dokonca písať prózu. Konvolučné neurónové siete (CNN – convolutional neural networks), inšpirované vrstvami neurónov ...

Internet

Vývoj aplikácií bez programovania. Google kúpil AppSheet

15.01.2020 00:30

Google oznámil, že za nezverejnenú sumu získal spoločnosť AppSheet, platformu na vývoj podnikových aplikácií bez kódu. AppSheet umožňuje vývojárom bez rozsiahlych znalostí o programovaní zhromažďovať ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá