Image
19.1.2018 0 Comments

HP uvedie nové Chromebooky pre školy

Zo širokého portfólia produktov s operačným systémom Chrome predstaví HP Inc. model HP Chromebook 14 G5. Jedná sa o Chromebook väčšieho formátu určený primárne pre školy. Pri jeho navrhovaní kládlo HP najväčší dôraz na flexibilitu. Väčšia voliteľne aj dotyková, obrazovka s 14-palcovou uhlopriečkou a Full HD rozlíšením ponúkne vyučujúcim a študentom väčšiu plochu pre jednoduchšiu a prehľadnejšiu prácu.

Konfigurácie1 tohto počítača skvelo zapadajú do potrieb škôl, či už sa dostane do rúk riaditeľa školy, alebo bude slúžiť v laboratóriách. Okrem toho je vyrobený tak, aby prešiel náročnými testami MIL-STD 810G2, dodáva sa s klávesnicou odolnou proti poliatiu aj vylamovaniu klávesov a podporuje nabíjanie cez USB-C port. Na Slovensku by mal byť dostupný od marca.

Predplatné PC REVUE 2019

Ďalšími novými modelmi v tejto rade budú tiež HP Chromebook 11 G6 Education Edition, úplne nová šiesta generácia školského počítača a zároveň najtenší odolný Chromebook od HP3, a desktopový variant HP Chromebox G2.

Chromebooky sa stávajú v školách viac obľúbenými, pretože predstavujú jednoduché, ľahko spravovateľné riešenie umožňujúce študentom aj ich učiteľom plynulý prechod k moderným technológiám. Nové modely od HP stavajú na posledných vylepšeniach platformy Google for Education a ich odolná konštrukcia bola vyladená tiež na základe spätnej väzby od partnerov a zákazníkov z radov samotných škôl a ich študentov.

Viac informácií v angličtine sa dozviete na hp.com.


Podľa internej analýzy HP (z 2. januára 2018) Chromebookov s 14 "obrazovkou, konfigurovateľné možnosti zahŕňajú CPU, pamäť, úložisko, panel, dotykové ovládanie a klávesnicu.
 MIL STD stále prebieha a jeho cieľom nie je preukázať vhodnosť produktu podľa zmluvných požiadaviek Ministerstva obrany Spojených štátov ani pre vojenské použitie. Výsledky testu nie sú zárukou budúcej výkonnosti a funkčnosti za rovnakých testovacích podmienok. V prípade neúmyselného poškodenia je potrebný voliteľný balík HP Accidental Damage Protection Care Pack.
Podľa internej analýzy HP (z 2. januára 2018) zatváracích Chromebookov s pogumovanými bezpečnostnými prvkami vrátane gumených lemov, ktoré prešli testom upustenia zo 70cm výšky.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: BenQ predstaví komplexné zobrazovacie riešenie na veľtrhu ISE 2020

23.01.2020 10:23

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný výrobce moderních digitálních zařízení, upozorňuje na odhalení nových produktů určených do vzdělávacího, profesionálního audio a video a maloobchodního segmentu v ...

Tlačové správy

Mentolové cigarety v roku 2020 končia

23.01.2020 10:15

Fajčiarov tento rok čaká výrazná zmena. V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet. Dňa 20. mája 2020 nadobudne účinnosť úplný zákaz mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulam ...

Tlačové správy

CZ: Sennheiser predstavil slúchadlá HD 450BT a HD 350BT s prívetivou cenou

23.01.2020 09:58

Společnost Sennheiser dnes informovala o nejnovějších přírůstcích v portfoliu bezdrátových sluchátek střední třídy. Novinky jménem Sennheiser HD 350BT a Sennheiser HD 450BT nabídnou perfektní zvuk za ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá