Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

HP sa pokúsi znovu zaútočiť na trh s tabletmi

0

hp_tablet_123.jpg Aj napriek sérii neúspechov sa firma Hewlett-Packard nevzdáva a pokúsi sa znovu preniknúť do segmentu tabletov. Vytvorila totiž novú divíziu Mobility, ktorá sa má zameriavať špeciálne na tablety pre koncových používateľov a na príbuzné zariadenia.

Tá bude fungovať nezávisle od oddelení zameraných na výrobu tabletov s Windows 8 a notebookov a chce sa údajne zamerať na prístroje s odlišnou používateľskú hodnotou. Treba podotknúť, že divíziu HP Mobility povedie Alberto Torres, ktorý bol predtým zodpovedný za operácie spojené s OS MeeGo v spoločnosti Nokia. Nedávno takisto HP vyčlenilo aktivity spojené s operačným systémom WebOS do samostatnej spoločnosti a teraz tento postupne odumierajúci projekt bude vystupovať pod novým názvom Gram. No analytici sú k jeho budúcnosti skôr skeptickí.

Na aké tablety sa nová divízia HP Mobility konkrétne zameria, nie je zatiaľ úplne jasné. Firma doteraz neprejavila priveľký záujem o to, že by chcela vyrábať modely s operačným systémom Windows RT, a známe sú zatiaľ len plány s podnikovými modelmi tabletov s Windows 8 Pro. Komentátori špekulujú, že HP by sa konečne mohlo poučiť a namiesto snahy prerážať vlastnú cestu by teraz mohlo staviť na istotu a začať vyrábať tablety s Androidom, kde mu však medzitým vyrástla silná konkurencia zo strany Samsungu, Amazonu a dokonca aj od Googlu.

Niektorí analytici však tieto kroky HP chápu skôr za bezcieľne blúdenie ako jasnú koncepciu.
Možno teda len dúfať, že sa HP z neúspechu s tabletom TouchPad poučilo a vydá sa teraz inou cestou a ponúkne prístroje, ktoré sa na trhu dokážu pozitívne odlíšiť. No je vysoko pravdepodobné, že skôr ako v budúcom roku sa ich nedočkáme.

Zdroj: www.ictmanazer.cz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať