Image
3.5.2017 0 Comments

HP prináša zvrat do digitálnej tvorby s novými prelomovými monitormi DreamColor

Rozlíšenie Cinema 4K a ocenená technológia DreamColor nastavujú nové štandardy vo farebnej presnosti

Spoločnosť HP Inc. predstavila na veľtrhu NAB v Las Vegas nové Cinema 4K monitory. Tie vyzbroja profesionálov pri tvorbe filmov a animácií budúcnosti novými prvkami, akými sú vysoká farebná presnosť a automatická kalibrácia. Nové monitory HP DreamColor Z31x Studio a HP DreamColor Z24X G2, navrhnuté v spolupráci s poprednými štúdiami pre vizuálne efekty a animácie, umožnia umelcom, fotografom aj filmovým tvorcom robiť to, čo vedia najlepšie. Tvoriť bez toho, aby si museli robiť starosti s nedostatočným výkonom svojho monitora.

Naše nové monitory DreamColor vytvárajú nový štandard vo farebnej presnosti od najtmavšej čiernej po to najživšie spektrum farieb. Vďaka jednoduchosti použitia a vynikajúcej cene, svoju konkurenciu ľahko zatienia,“ povedal Gwen Coble, riaditeľ oddelenia Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing pre oblasť EMEA z HP Inc. „Nové monitory DreamColor Z prinesú zásadné zmeny predovšetkým pre štúdiá a digitálnych kreatívcov, ktorí sa spoliehajú na vysokú farebnú presnosť a extrémny výkon.”

Produkty HP DreamColor pre PC a Mac ® patrili medzi priekopníkov na trhu s profesionálnymi grafickými monitormi. Stali sa nenahraditeľnou technológiou pre veľké filmové štúdiá a štúdiá pre vizuálne efekty po celom svete. Od roku 2011 používalo monitory HP DreamColor 80 percent filmov nominovaných na Oskara za vizuálne efekty. V roku 2015 udelila Akadémia filmových umení a vied týmto monitorom a ich vývojárom ocenenie Scientific and Engineering Award.

Monitor HP DreamColor Z31x Studio prináša bohatú výbavu najmä profesionálom, ktorí pracujú s farbami. Jeho súčasťou je široká farebná škála pre pozoruhodne živé farby, inovácie pre zobrazenie neuveriteľných čiernych odtieňov, vstavaný kolorimeter pre automatickú kalibráciu a intuitívne pracovné a ovládacie nástroje. Tieto prvky, spolu so spoľahlivosťou produktov HP, sú zásadné pre prácu strihačov, online redaktorov, koloristov, osvetľovačov, sadzačov, fotografov, grafických tvorcov i dizajnérov. HP DreamColor Z31x Studio bol vyrobený vo vysokej kvalite, vlastný panel a technológia umožňuje používateľom pracovať s úžasnými farbami ako temnými a bohatými odtieňmi čiernej. Profesionálna úroveň spracovania zaručuje výdrž v plnom nasadení na dlhé roky.

Kľúčové vlastnosti monitora HP DreamColor Z31x Studio
HP opäť posunulo hranice inovácií, aby užívateľom prinieslo výnimočnú presnosť a stálu farebnosť od monitorov až po veľké plátna a tlač. Každý nový prvok monitora HP DreamColor Z31x Studio s 31palcovou uhlopriečkou je výsledkom priamej spätnej väzby od zákazníkov, ktorí hľadali nové spôsoby, ako zlepšiť svoju prácu. Tieto kľúčové prvky zahŕňajú:

  • precízna kvalita obrazu zo všetkých pozorovacích uhlov,
  • spoľahlivé a presné farby s pokročilým vstavaným kolorimetrom, ktorý dokáže merať a prispôsobovať výkonnosť monitora automaticky, v prednastavených intervaloch alebo podľa želania užívateľa,
  • ďalšie prvky, ktoré užívateľom umožnia tvoriť v rozlíšení Cinema 4K, sledovať obraz v True 2K a urýchliť prácu na projektoch od konceptov až po konečný výsledok, vďaka obrazovkovým ukazovateľom a prepínaniu vstupných zariadení pomocou klávesnice.

Obrazová kvalita HP DreamColor Z31x Studio je zaručená vďaka 10-bitovému Real IPS panelu s viac ako 1 miliardou farieb vrátane stálej úrovne čiernej zo všetkých pozorovacích uhlov. HP vylepšilo technológiu IPS - vyvinulo totiž nové procesy, ktoré umožňujú zobrazenie neuveriteľne tmavých čiernych odtieňov s minimálnym vyblednutím a bohatými detailmi pre tieňovanie.

Vyskakovací kolorimeter monitor automaticky kalibruje kedykoľvek na želania užívateľa, podľa pravidelného rozvrhu alebo môže byť nastavený mimo pracovnú dobu, aby nikdy neprerušil prúd inšpirácie. Vstavaný kolorimeter je tiež možné prepojiť so špecializovanými nástrojmi firmy, aby tak boli zaručené konzistentné a presné farby naprieč celým podnikom. Kolorimeter udržiava dokonalú farebnú presnosť a samotný displej s 10-bitovými farbami prináša zatiaľ vôbec najširšiu farebnú škálu od HP (99 percent DCI-P3).

HP DreamColor Z31x Studio bol vytvorený s pomocou prvkov, ktoré si vyžiadali poprední digitálni tvorcovia: integrované KVM prepínanie (klávesnica /video/myš), sledovanie v True 2K, ukazovatele, masky a oveľa viac. Vstavané KVM dokáže prepínať medzi dvoma počítačmi pomocou rýchlej klávesovej skratky. Užívateľ tak môže používať jeden monitor, klávesnicu i myš na dvoch počítačoch. Rad tvorcov pracuje s dvoma počítačmi, jeden s OS Linux®, na ktorom bežia špeciálne animátorské aplikácie, a jeden s OS Windows®, na ktorom majú Adobe® Photoshop alebo prístup k internetu. Užívatelia môžu minimalizovať rozptyľovanie pri práci v tme prostredníctvom predných tlačidiel pre automatické stmievanie. Pre zvýšenie komfortu pri práci v tme, je možné zvoliť intenzitu červeného svetla, prípadne ho úplne vypnúť.

Monitor HP Z24x G2 DreamColor prichádza s farebnou presnosťou a stálosťou, ktoré sa už stali synonymom značky HP DreamColor. Priaznivá cena tohto monitora umožní každému kreatívnemu tvorcovi, aby mal na svojom stole profesionálny monitor s dokonalou farebnou presnosťou. Najdostupnejší profesionálny grafický monitor od HP ponúka:

  • Panel DreamColor s 24-palcovou uhlopriečkou, ktorý zobrazí až 1 miliardu farieb z masívnej farebnej škály a pokryje 99 percent farebného priestoru Adobe® RGB.
  • Čistá a stála farebná presnosť od návrhov až po produkciu s farebnou kalibráciou na veľmi dostupnom monitore.
  • Výber farebného priestoru stlačením jediného tlačidla.
  • Kalibračný softvér pre Windows® aj MacOS podporujúci kolorimeter X-Rite i1Display Pro, tak aj Klein Instruments K10-A.

Cena a dostupnosť
Monitor HP DreamColor Z24x G2 bude v SR dostupný v júli.
Monitor The HP Z31x DreamColor Studio bude v SR k dispozícii v septembri.
Informácie o cenách vám poskytneme na požiadanie.

 
Autor: HP

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Je s IT bezpečnosťou niečo v neporiadku? Iba 25% manažérov dôveruje kyberbezpečnostným systémom svojho podniku

21.08.2019 10:44

Pouze čtvrtina (25 %) manažerů v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) má důvěru v bezpečnost IT, jak ukázala nová studie, kterou nechala zpracovat společnost VMware ve spolupráci s Forbes ...

Tlačové správy

Kampaň Nebuď pirát od O2 dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

21.08.2019 10:14

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom ...

Tlačové správy

Huawei P30 lite: Nástupca bestselleru prináša najnovšie technologické vychytávky

08.08.2019 13:49

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh smartfón Huawei P30 lite. Kandidát na mobil roka strednej triedy kombinuje efektný dizajn inšpirovaný prémiovými modelmi s najnovšími technologickými inovácia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá