ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

HP predstavilo novú generáciu firemných počítačov s prémiovými funkciami a silnejším zabezpečením

Tlačové správy
0

HP Inc. predstavilo novú generáciu firemných zariadení, monitorov a príslušenstva, medzi nimi napríklad svoje najpredávanejšie firemné počítače radu HP EliteBook 800 a mobilné pracovné stanice HP ZBook 14u / 15u, ktoré najnovšie dostali niekoľko oceňovaných prémiových funkcií. Jedná sa o najbezpečnejšie a najlepšie spravovateľné zariadenia na svete a spolu s úplne novou dokovacou stanicou HP Thunderbolt ™ Dock G2 a rozšíreným portfóliom štyroch nových monitorov HP s rozlíšením 4K umožní i bežným pracovníkom naplno využívať najnovšie inovácie a prémiové funkcie.

"Svet práce sa zmenil a predošlé bežné korporátne zariadenie už potrebám moderných pracovníkov predovšetkým z generácií X až Z nestačí," povedal Benoit Bonnafy, viceprezident Business Personal Systems EMEA z HP Inc. "Naše najnovšie prírastky z radov HP EliteBook a HP ZBook spĺňajú nové štandardy po stránke dizajnu, výkonu i funkcionality. Či už hovoríme o najtenších zariadeniach na svete, alebo najsilnejšom zabezpečení, HP chce premeniť podobu firemných počítačov, aby udržali krok s modernými pracovnými návykmi."

HP EliteBook 800 sereis family

Inovácie založené na znalosti trhu
Moderný pracovník dnes vyžaduje väčšiu flexibilitu - 62% ľudí už pracuje z viac ako jedného miesta a 81% pracuje aj vo svojom voľnom čase. Potrebujú preto zariadenia, s ktorými môžu byť pri práci v pohybe a čo najplynulejšie sa pripájať odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Ako postupne miznú hranice tradičných pracovísk, vzrastá tiež dôležitosť zabezpečenia. Takmer 70% firiem ohlásilo v uplynulých dvoch rokoch napadnutia laptopov, čo jasne ukazuje, ako je potrebné silné zabezpečenie, ktoré zaručí neustálu ochranu a odolnosť v prípade útoku. Zároveň sa však rozvíjajú nové spôsoby spolupráce, a tak sú potrebné aj inovatívne nástroje, ktoré to uľahčia. PC je pritom v samotnom jadre týchto zmien, pretože laptopy sú dnes najčastejšie využívané zariadenia pri mítingoch alebo spoločných projektoch.

Prémiový vzhľad i možnosti
Všetky nové zariadenia dostali obľúbený prémiový dizajn HP, ktorý bol doteraz spojený iba s radom počítačov HP EliteBook 1000. Pýšia sa preto ostro rezanými líniami, klinovitým profilom a šasi z anodizovaného hliníka, vďaka ktorým sú elegantné, ale aj dostatočne odolné, aby zvládli najnáročnejší pracovný deň. Za zdôraznenie stojí funkcia, ktorú ocenia predovšetkým najpohyblivejší užívatelia. Rad HP EliteBook 800 a tiež pracovné stanice HP ZBook 14u / 15u sú prvé biznisové notebooky na svete, ktoré dostali ultra jasný displej schopný automaticky sa prispôsobovať meniacim sa svetelným podmienkam.

Odolnosť ide tiež ruka v ruke s udržateľnosťou, lebo stále viac podnikov chce maximalizovať svoje investície do hardvéru a zároveň minimalizovať dopad na životné prostredie. Počítače radu HP EliteBook 800 a HP ZBook 14u / 15u úspešne prešli testami MIL-STD-810G a možno ich ešte ľahšie spravovať ako predchádzajúcu generáciu. HP ZBook 14u / 15u je najodolnejšie zariadenie vo svojej kategórii, lebo prešlo ďalšími dvoma testami odolnosti MIL-STD pre použitie v náročnom prostredí za nepredvídateľných podmienok. Celé je pritom ukryté v tenkom a ľahkom 14 alebo 15-palcovom tele. Okrem toho má certifikát ENERGY STAR® a registráciu EPEAT® Gold, a dobre tak ukazuje, akú dôležitosť pri vývoji nových produktov prikladá HP udržateľnému rozvoju.

Notebooky radu HP EliteBook 800 aj model HP ZBook 14u / 15u dostali tiež ako prvé na svete vonkajší mikrofón s redukciou šumu, ktorý v individuálnom móde potláča rušivé okolité zvuky a v konferenčnom móde naopak zdôrazňuje snímanie hlasov zo všetkých strán. Ďalej majú tiež klávesnicu HP Premium Collaboration Keyboard so vstavanými klávesmi pre jednoduché ovládanie hovorov a funkciu HP PhoneWise, jediné riešenie pre Windows na svete umožňujúce písať správy a telefonovať z PC do zariadení bežiacich na iOS a Androide ™.

HP ZBook 14u

HP ZBook 15u

Detaily k novým PC a pracovným staniciam:

· Rad HP EliteBook 800 je prvý z firemných notebookov od HP, ktorý dostal 8. generáciu procesorov Intel® Core ™ vPro ™, batéria vydrží až 14 hodín a zvládne tak pokojne aj celý pracovný deň, a má funkciu HP Fast Charge, ktorá notebook nabije na 50 percent len za 30 minút.

o HP EliteBook 830 G5 je nástupcom predchádzajúceho modelu HP EliteBook 820 G4 s 13-palcovou obrazovkou v 12palcovom tele.
o HP EliteBook 840 G5 je najtenší 14-palcový firemný notebook na svete, vybavený 8. generáciou procesorov Intel® Core ™ a samostatnou grafikou.
o Ako HP EliteBook 840, tak HP EliteBook 850 G5 majú teraz samostatnú grafiku AMD Radeon ™ RX540 pre užívateľov, ktorí pre svoju prácu potrebujú väčší grafický výkon.

· Mobilná pracovná stanica HP ZBook 14u / 15u teraz dostala obľúbenú funkciu HP Sure View pre väčšiu ochranu súkromia a dát na verejnosti. Ide o prvý mobilnú pracovnú stanicu na svete s obrazovkou s integrovanou ochranou súkromia. Oba modely bežia na 8. generáciu štvorjadrových procesorov Intel® Core ™ s technológiou vPro ™ a grafike AMD Radeon ™ Pro pre rýchlu a spoľahlivú prácu. Nechýba cez 24 certifikácií ISV pre prácu v oblasti CAD a dizajnu a ďalšie profesionálne aplikácie.

o HP ZBook 14u G5 je najtenšia pracovná stanica na svete, hrúbku má iba 17,9 mm a váži 1,48kg. Vyzerá štýlovo a je o celých 28% tenšia než predchádzajúce generácie. Vybavená môže byť navyše aj voliteľným dotykovým 4K displejom s ochrannou vrstvou proti odleskom.
o Aktualizovaný model HP ZBook 15u G5 beží tiež na štvorjadrových procesoroch Intel® Core ™ i5 a i7 s technológiou vPro, grafikou AMD Radeon ™ Pro 3D a má rýchle, až 2TB úložisko s HP Z Turbo Drive. HP Performance Advisor potom zaručí optimálnu konfiguráciu, kompatibilitu a výkon.

HP Thunderbolt ™ Dock G2

HP ďalej predstavilo tiež novú dokovaciu stanicu a monitory s 4K rozlíšením:

· Nová HP Thunderbolt ™ Dock G2 je najvšestrannejšia dokovacia stanica s Thunderbolt ™ na svete, ktorá svojím inovatívnym vzhľadom zaručí užívateľom čistú a funkčnú pracovnú plochu a zároveň umožňuje pripojiť akýkoľvek notebook (HP i iného výrobcu) s pripojením Thunderbolt ™ a USB-C ™. Okrem toho k nej možno pripojiť až dva 4K displeja a jedná sa tiež o prvý Thunderbolt ™ dok na svete s voliteľným konferenčným audio modulom - ten je vynikajúci pre uzavreté kancelárie a malé pracovné a konferenčné priestory - to všetko len prostredníctvom jediného kábla.

· Novú dokovaciu stanicu môžete spárovať s niektorým z nových 4K monitorov od HP. HP EliteDisplay S270n je prvý 4K EliteDisplay od HP, ktorý dokáže prenášať video a dáta a zároveň napájať PC až 60 W cez jediné pripojenie USB-C ™. Technici a dizajnéri, ktorí potrebujú konzistentnú kalibráciu farieb, si zase môžu vybrať z nových továrensky kalibrovaných monitorov HP Z27 a HP Z32. HP Z43, najväčší 4K displej od HP, je potom vhodný pre užívateľov, ktorí sa nezaobídu bez veľkej pracovnej plochy. Všetky tri 4K displeje HP Z ponúknu 10bitové farby, takže si užívatelia vychutnajú cez miliardu farebných odtieňov, teda o milióny viac ako u štandardných 6bitových alebo 8bitových displejov. Každý z nich má tiež USB-C ™ pripojenie, ktoré nielen prenáša video a dáta, ale tiež vie napájať PC výkonom 65 W.

Najsilnejšie zabezpečenie
Zabezpečenie musí byť pre firmy jednou z priorít, a tak je výber toho správneho PC čím ďalej tým viac aj otázkou bezpečnosti. Práve preto navrhuje HP svoje HP EliteBook a HP ZBooky ako najbezpečnejšie a najlepšie spravovateľné PC a pracovné stanice na svete5, teraz s ešte viacerými bezpečnostnými prvkami, vďaka ktorým môžu čeliť aj súčasným hrozbám.

Okrem funkcií HP Sure View, HP Sure Click, Windows Hello, voliteľné kamery so zabezpečením súkromia a HP Multi-Factor Authenticate dostal rad EliteBook 800 a pracovné stanice ZBook 14u / 15u tiež HP Endpoint Security Controller. Tento vložený ovládač hardvéru je súčasťou vstavaného bezpečnostného riešenia od HP, ktoré monitoruje, chráni a v prípade napadnutia dokáže opraviť BIOS, operačný systém a ďalšie kritické aplikácie. Tento fyzicky izolovaný, šifrovaním zabezpečený čip, ktorý je pre tieto zariadenia unikátny, umožňuje:

· HP Sure Start Gen 4: U predchádzajúcej generácie chránil HP Sure Start ako BIOS, tak jeho kópiu spustenú v systémovej pamäti; Sure Start teraz ponúka vylepšené šifrovanie pre ešte lepšiu ochranu zariadenia a vyššiu odolnosť a protokoláciu udalostí pre firmware tretích strán.
· HP Sure Run: Táto najnovšia funkcia, ktorá vychádza z Endpoint Security Controlleru, rozširuje hardvérom vynútenú ochranu so schopnosťou samoopravy aj do operačného systému, pretože monitoruje kľúčové procesy a aplikácie, ako je antivírus, a ak dôjde k nejakým zmenám, upozorní na to ako užívateľa, tak aj IT správcu a tieto procesy, pokiaľ dôjde k ich zastaveniu, automaticky reštartuje.
· HP Sure Recover: Jedná sa o ďalšiu novú funkciu pre rok 2018, ktorá dokáže bezpečne a automaticky opraviť softvér prostredníctvom jednoduchého pripojenia k internetu. S pomocou správcu IT infraštruktúry budú môcť zamestnanci obnoviť systém počítača vďaka softvérovému obrazu od HP alebo vlastnému obrazu, aj keby došlo k zmazaniu celého pevného disku. 
 

HP EliteDisplay S270n

HP Z27

HP Z32

HP Z43

 

Ceny a dostupnosť 

· HP EliteBook 830 G5 bude na Slovensku dostupný vo februári za cenu začínajúcu na 1099 eur
· HP EliteBook 840 G5 bude na Slovensku dostupný vo februári za cenu začínajúcu na 1099 eur.
· HP EliteBook 850 G5 bude na Slovensku dostupný vo februári za cenu začínajúcu na 1199 eur.
· HP ZBook 14u G5 bude na Slovensku dostupný vo februári za cenu začínajúcu 1070 eur.
· HP ZBook 15u G5 bude na Slovensku dostupný vo februári za cenu začínajúcu na 1090 eur.
· HP Elite Thunderbolt Dock G2 bude na Slovensku dostupný v máji za cenu začínajúcu na 240 eur.
· HP EliteDisplay S270n je na Slovensku dostupný už teraz za cenu začínajúcu na 564 eur.
· HP Z27 bude na Slovensku dostupný v apríli za cenu začínajúcu na 650 eur.
· HP Z32 je na Slovensku dostupný už teraz za cenu začínajúcu na 840 eur.
· HP Z43 je na Slovensku dostupný už teraz za cenu začínajúcu na 760 eur.

Pokiaľ si budete chcieť všetky tieto zariadenia vyskúšať, navštívte stánok HP (hala 4, stánok 4B40) na konferencii Mobile World Congress od 26. februára do 1. marca 2018 a na Pepcom MobileFocus Global 26. februára 2018. Viac informácií o zariadeniach HP Elite nájdete na www.hp.com/go/elite a o pracovných staniciach HP na www.hp.com/go/workstations.

Zobrazit Galériu

AMI Communications Slovakia

Všetky autorove články
HP pocitac zabezpecenie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať