SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

HP predstavilo nové letné prírastky do profesionálnej hernej série OMEN

Tlačové správy
0

HP predstavilo na HP Gaming Festivale v Pekingu rad noviniek pod svojou hernou značkou OMEN od HP. Nechýba medzi nimi výrazne zmenšený a výkonnejší notebook OMEN 15, aktualizovaný softvér OMEN Command Center s rozšírenými funkciami vrátane OMEN Game Stream1 a rada profesionálneho herného príslušenstva na čele s prvým herným headsetom s technológiou aktívneho chladenia náušníkov na svete.

Herné počítače patria medzi najrýchlejšie rastúce kategórie PC a pre HP už teraz predstavujú segment v hodnote miliárd dolárov. Značka OMEN sa od svojho uvedenia na trh v roku 2016 stala silným menom známym pre svoj nekompromisný výkon, múdre softvérové ​​riešenia, vynikajúce displeje a rozrastajúcej sa ponuky príslušenstva pre hráčov esport tých najvyšších kategórií.

"Pod značkou OMEN sa snažíme hráčom ponúkať skutočne špičkový hardvér, softvér a doplnky, s ktorými môžu využiť svoje schopnosti na maximum," povedala Anne-Sophie Hadberg, riaditeľka pre consumer PC, HP Inc. EMEA. "Chceme posúvať latku herných zariadení čo najďalej vo všetkých smeroch, či už sa teraz bavíme o našom najvýkonnejšom Omen 15, nové profesionálne klávesnice, myš alebo headsetu s prvými chladenými náušníky na svete."

Laptop OMEN 15: Menšie a výkonnejšie než kedykoľvek predtým
Najnovšia generácia notebooku OMEN 15 dostala lepší hardvér a funkcie. Napriek tomu je teraz menší, prenosnejší a elegantnejší, takže umožní pohodlné hranie doma aj na cestách.

  • Výkonnejšie hardware: Dokonalý zážitok z hrania zaručí VR ready grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX ™ 1070 vo variante MAX-Q3. 8. generácia štvorjadrových alebo šesťjadrových procesorov Intel® Core ™ i + 4 H-series5 a až 32GB DDR4-2666 RAM hravo zvládnu najnovšie herné tituly a ďalšie programy náročné na operačnú pamäť. Okrem toho je počítač dostupný s radom rôznych kombinácií úložísk vrátane SSD, HDD, SSD + HDD, alebo dokonca HDD + pamäť Intel® Optane ™ 6 pre ešte rýchlejší ukladanie dát.
  • Lepšie chladenie: Dômyselne riešené chladenie dostalo u všetkých konfigurácií podobu väčších ventilátorov, trojfázového motora a fluidných ložísk znižujúcich trenie a zaručujúcich stálejšiu kontrolu rýchlosti ventilátorov. Prieduchy na zadnej a spodnej strane laptopu nasávajú studený vzduch, zatiaľ čo dva veľké ventilátory odvádzajú teplo zadnými rohmi von. Vybrané konfigurace7 majú navyše rozšírené spodné prieduchy pre lepšie prúdenie vzduchu.
  • Skvelý obraz aj zvuk: Dokonalý obraz prináša 15,6 palcový displej vo variantoch 144hz 1080p, 60Hz 4k8 alebo 60Hz 1080p a s technológiou NVIDIA G-SYNC ™ pri vybraných konfigurací7. Zvuk plný energie obstarávajú stereo reproduktory9 vyladené pomocou softvéru od Bang & Olufsen a nabudenie samostatným zosilňovačom. Používatelia uprednostňujúci slúchadlá si užijú dokonalú simuláciu priestorového zvuku vďaka technológii DTS Headphone: X®10.
  • Jednoduché vylepšovanie a flexibilita: Hardware môže užívateľ sám ľahko vylepšovať vďaka skrutkám s krížovou drážkou Phillips na spodnej strane laptopu a tiež rýchlemu prístupu k úložiskám a pamäte cez samostatný panel. Okrem toho nebude mať núdzu o porty. Ich široký výber je teraz umiestnený na zadnej strane počítača pre väčšiu slobodu pohybu, obzvlášť pre tých používateľov, ktorí používajú myš s káblom.

OMEN Game Stream: Výkon OMEN aj pre ďalšie zariadenia
S každou novou generáciou pridáva HP do svojho softvéru OMEN Command Center nové funkcie. Tá posledná, ktorá je v laptope OMEN 15 už predinštalovaná, umožňuje streamovať hry aj do ďalších zariadení s operačným systémom Windows 10 a využiť výkon zariadenia OMEN na maximum1.

OMEN od HP Mindframe Headset: s chladnou hlavou za všetkých okolností
Hráči sa často sťažujú na nepohodlie spôsobené nadmerným teplom vnútri sluchátek9 pri dlhšom hraní. Pritom takmer polovica z nich (46%) uvádza pohodlie11 ako najdôležitejšie kritérium pri kúpe nového výrobku. Headset OMEN Mindframe tento problém vyriešil vďaka vôbec prvému aktívnemu chladenie náušníkov na svete. Táto patentovaná technológia je ovládaná cez OMEN Command Center a má podobu termoelektrického zariadenia vnútri náušníkov, ktoré z nich odvádza teplo von. Nemenej praktický je aj mikrofón s redukciou okolitých šumov, ktorý sa pri vyklopení smerom nahor automaticky vypne a po sklopení zasa zapne a ktorého hlasitosť možno ovládať pomocou kolieska na náušníku. Čerešničkou na torte je realistický 3D zvuk DTS Headphone: X®10 a možnosť nastavenia svetelných efektov a farieb.

Ďalšie príslušenstvo OMEN od HP: bleskurýchla klávesnice, myši, podložky pod myš aj batoh
Medzi novým herným príslušenstvom nechýba ani klávesnica OMEN od HP Sequencer Keyboard s opticko-mechanickými spínačmi, odolným povrchom z brúseného kovu a ľahkým hliníkovým rámom. Opticko-mechanická technológia v sebe spája výhody oboch riešení a umožňuje 0,2ms odozvu, teda zhruba 10x rychlejšiu12 než u tradičných mechanických klávesníc. Klávesy majú navyše každá vlastné podsvietenie s možnosťou nastavenia 16,8 miliónov farebných odtieňov a rôznych efektov.

Svetelné efekty aj opticko-mechanickú technológiu využíva aj nová myš OMEN od HP Reactor Mouse, u ktorej pomohla znížiť oneskorenie na minimum a docieliť odozvy 0,2 ms u ľavého i pravého tlačidla. Vďaka tomu predbehne tradičné mechanické tlačidlá hneď trojnásobne12. Presnosť potom zaručuje optický senzor s 16 000 DPI. Okrem toho dostala táto myš ako prvá hliníkový USB kábel, ktorý zabraňuje zamotávaniu.

Menej nároční používatelia môžu dať prednosť myši OMEN od HP Mouse 400. Za dostupnú cenu dostanú mechanické tlačidlá OMRON alebo voliteľný 'sniper mód', v ktorom predné tlačidlo pri stlačení zníži DPI na 400, aby sa tak zvýšila presnosť pri mierení.

Batoh OMEN X od HP Transceptor Backpack má veľa praktických prvkov, ktoré používateľ ocení pri množstve príležitostí. Zásadná je ochrana prenášaného obsahu, ktorú majú na starosti materiály odolné proti rozmarom počasia, pevné škrupinové dno, vrecko zabraňujúce RFID13 a 17-palcový polstrovaný oddiel batohu. Naviac má batoh aj popruh k pohodlnému uchyteniu k madlu inej batožiny pre ľahký pohyb na letisku.

A na výber je aj z nových podložiek pod myš. Mäkká variant OMEN od HP Mouse Pad 200 pre používateľov, ktorí chcú väčší odpor a presnosť, a tvrdá OMEN od HP Hard Mouse Pad 200 pre tých, ktorí potrebujú čo najhladší a najrýchlejší pohyb.

Cena a dostupnosť nových produktov OMEN od HP14

OMEN 15 Laptop bude na Slovensku dostupný od júla za cenu začínajúcu na 829 €.

• Dostupnosť a cena produktu OMEN od HP Mindframe Headset bude oznámená neskôr počas tohto roka.

OMEN od HP Sequencer Keyboard bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 129 €.

OMEN od HP Reactor Mouse bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 49 €.

OMEN X od HP Transceptor Backpack bude na Slovensku dostupný od polovice júna 149 €.

OMEN od HP Mouse 400 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 23,99 €.

OMEN od HP Mouse Pad 200 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 14,99 €.

OMEN by Hard Mouse Pad 200 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 13,99 €.

Zobrazit Galériu

AMI Communications Slovakia

Všetky autorove články
HP technológie Gaming Omen hry audio pocitac softver dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať