Image
13.9.2017 0 Comments

HP predstavilo nové EliteBooky, all-in-one PC EliteOne, Sprout Pro G2 a HP Elite Presenter Mouse

Spoločnosť HP uviedla novú generáciu konvertibilného zariadenia HP EliteBook x360 1020 G2. Za týmto názvom sa skrýva štíhly a ľahký 12" notebook typu 2 v 1 so svietivosťou displeja 700 nitov, ktorý je vhodný na použitie v interiéri aj exteriéri. Jeho alternatíva bude model x360 1030 G2, ktorý má mať rozmer 13" a podporuje ovládanie perom. Napokon HP Elitebook 1040 G4 je 14" model notebooku, vybavený procesormi Intel Core i7.

All-in-one s názvom PC EliteOne 1000 G1 je novinka prispôsobená hlavne na využitie v prostredí biznisu. Model je vybavený siedmou generáciou procesorov Intel Core i7, do 32 GB DDR4 RAM a úložný priestor môže zájsť do kapacity 1,5 TB v prípade SSD a 3 TB na klasickom disku. Komponenty sú uložené v základni zariadenia a výhoda je možnosť pripojiť dva ďalšie monitory po oboch stranách, čím sa vytvorí veľká pracovná plocha, rozdelená iba minimálnym rámikom v mieste spojenia. Základne monitorov pritom majú rovnaký dizajn ako samo zariadenie AiO.

K výhodám patrí aj opraviteľnosť bez použitia nástrojov vďaka odnímateľnému krytu chrániacemu komponenty. Vymeniteľnosť sa týka aj displejovej časti a kamery s rozlíšením 2 Mpx FHD, umiestnenej na hornej hrane displeja a vybavenej dvoma mikrofónmi. Kamera môže byť voliteľne vybavená rozpoznávaním tváre na podporu Windows Hello. Základňa EliteOne 1000 G1 obsahuje tlačidlá na prijímanie hovorov, zmenu hlasitosti, aktiváciu kamery a ďalšie funkcie, ktoré odstránia nutnosť vyvolania okna Skype Business, na ktorý je zariadenie certifikované. Mikrofón potláča šum a je prispôsobený virtuálnej asistentke Cortane, ktorá by mala používateľovi rozumieť aj zo vzdialenosti štyroch metrov.

Toto AiO PC sa už tento mesiac začne celosvetovo predávať vo variante 23,8" (od 1259 USD) a 27" 4K (od 1499 USD). V novembri pribudne variant 34" WQHD so zakriveným displejom a tri spomínané rozširujúce monitory s označením HP EliteOne 1000 v rovnakých rozmeroch ako G1.

Sprout Pro by HP sa dočkal svojej druhej generácie s prívlastkom G2. Je určený hlavne pre kreatívcov, ako sú vývojári a konštruktéri, ktorí potrebujú prepojiť digitálnu a reálnu podobu svojich výtvorov. Kamera otočená smerom na stôl sníma pracovnú plochu – touchpad a ovládanie je riešené pomocou HP Active Pen, teda perom citlivým na tlak. Je tu aj podpora Skype for Business, pričom v hovoroch možno prepínať medzi snímaním vašej tváre a obrazu na podložke, ktorý chcete predviesť partnerovi v konverzácii.

Nové modely konferenčných monitorov nesú označenie HP Elite E243m (23,8") a E273m (27"). Od bežných monitorov sa líšia napríklad dôrazom na kvalitný zvuk pomocou subsystému od Bang & Olufsen. V súlade so všeobecnými trendmi sú monitory vybavené čo najtenšími rámikmi a na podporu tímovej spolupráce aj príslušnými tlačidlami a kamerou. S väčšou uhlopriečkou prichádza 55" model HP LD5512, ktorý má rozlíšenie 4K UHD a pozorovací uhol 178°.

So zaujímavým hybridným riešením prichádza HP Elite Presenter Mouse, čo je kríženec myši a prezentačného ukazovadla. Transformácia sa uskutočňuje pootočením v strednej časti. Zariadenie je bezdrôtové a poslúži na zmenu polohy kurzora aj priame ukazovanie dôležitých údajov a prepínanie obrázkov. Na takéto prezentácie spoločnosť uvádza HP ShareBoard, čo je systém prezentačnej tabule, ktorý umožňuje obsah zdieľať, nahrávať aj ukladať pre účastníkov v miestnosti i na diaľku. Na zabezpečenie pritom používa súkromné unikátne URL a žiadne informácie sa neukladajú do cloudu.

 

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

Produkty

HMD Global prichádza s novou generáciou smartfónov Nokia 5, Nokia 3 a Nokia 2

11.06.2018 23:25

Spoločnosť HMD Global predstavila na tlačovej konferencii v Prahe novinky Nokia 5.1, Nokia 3.1 a Nokia 2.1. Ide o inovované verzie úspešných minuloročných modelov. Prvé dve novinky sú zaradené do prog ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button