Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

HP DeskJet Ink Advantage 3785: Najmenšia multifunkčná tlačiareň na svete

0

To, že ide naozaj o malé zariadenie, zistíte už pri vybaľovaní. Celé sa totiž vojde na polovičné miesto oproti bežným tlačiarňam. V HP si v tomto prípade dali záležať aj na dizajne. Vrchná strana je z bledého modro-zeleného plastu, kombinovaná s bielou. Vstup do skenera je naznačený podsvietenou lištou z plexiskla. Tlačidlá ovládacieho panela vpravo hore sú dotykové a súčasťou panela je aj malý LCD stavový displej. V zloženom stave sú v podstate všetky otvory uzavreté, čo je výhoda, ak tlačiareň dlhšie stojí alebo ju niekam prenášate. Podávač papiera je zo zadnej strany, papier má priamy priechod. Predlohy na skenovanie sa vkladajú z prednej strany, skener je priechodný. Tlačiareň je orientovaná na domáce použitie. Okrem pripojenia cez USB ju možno pripojiť k miestnej sieti Wi-Fi alebo sa k nej pripojiť z mobilného zariadenia priamo cez Direct Wi-Fi. Na rýchle zdieľanie na sociálnych sieťach a tlač priamo z mobilu možno nainštalovať aplikáciu HP Social Media Snapshots, ktorá umožňuje tlač na špeciálne fotopapiere so samolepiacou vrstvou s neštandardnými rozmermi 10 × 13 cm.

Fotografie môžete pred tlačou upraviť, pridať rámček alebo popis. Pomocou HP print pluginu však možno tlačiť aj z iných aplikácií či už fotky, alebo iné dokumenty do veľkosti A4. S kvalitou tlače sme boli spokojní, tlačiareň zvládne kvalitnú fototlač na špeciálne papiere, ale môžete ju použiť aj na tlač dokumentov. Čiernobiely text s grafikou tlačiareň vytlačila kvalitne aj v ekonomickom režime. Použiteľný bol aj farebný režim. Rýchlosť tlače nie je oslnivá, ale vzhľadom na zameranie zariadenia sa to ani nedá očakávať. Achillovou pätou, ako sa dá očakávať, sú tlačové náklady. Tlačiareň využíva dvojicu kaziet, čiernu a farebnú. Pri tlači fotografií ich kapacitu vyčerpáte veľmi rýchlo. Asi aj preto HP ponúka k tlačiarni zmieňované papiere, na ktoré sa cez aplikáciu tlačí asi na ¾ plochy, takže spotreba farieb nie je taká markantná. My sme pri testovaní skúšali tlač niekoľkých kancelárskych dokumentov v ČB režime, asi 10 fotografií 10 × 13 a asi 15 fotografií 13 × 18. To bolo asi tak všetko, čo sme dokázali na jednu farebnú náplň. Viac sme k dispozícii nemali. No ak chcete fotky tlačiť iba príležitostne a sem-tam potrebujete tlačiareň prenášať, môže to byť dobrá voľba. Odvďačí sa miniatúrnymi rozmermi a možnosťou skenovania a kopírovania. To je, samozrejme, možné s farebným aj čiernobielym výstupom.

Parametre:

• Model HP DeskJet Ink Advantage 3785, technológia tlače HP Thermal Inkjet, rozlíšenie tlače v nastavení Kvalita 4800 × 1200 dpi farba, 1200 × 1200 dpi čierna, výťažnosť kaziet 360 strán čierna XL, 200 strán farebné XL (pri 5 % pokrytí), skener  600 dpi, 24-bit., A4, kopírovanie 300 dpi ČB aj farba, konektivita USB 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, odporúčané mesačné vyťaženie 50 – 200 strán, rozmery v zloženom stave 403 × 177 × 141 mm, hmotnosť 2,33 kg

• Cena: 68 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Malé rozmery, pripojiteľnosť, multifunkcia
- Vysoké náklady na tlač

HODNOTENIE:

Vybavenie:  90 %
Ovládanie:  70 %
Vyhotovenie: 90 %
Celkovo: 76 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
HP DeskJet Ink Advantage 3785

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať