Image
12.8.2019 1 Comments

HONOR predstavil prvý smart TV s operačným systémom HarmonyOS

HONOR, značka smartfónov, v sobotu oficiálne predstavila HONOR Vision Series na Huawei Developer konferencii (HDC). Zariadenie predstavuje je pre HONOR prvým produktom tejto kategórie. HONOR Vision je vybavený tromi inteligentnými čipovými sadami vyvinutými spoločnosťou Huawei - inteligentným čipsetom Honghu 818, čipovou sadou AI Camera NPU a Wi-fi čipsetom, ktoré spoločnosť používa vo svojich vlajkových produktoch.

HONOR Vision je taktiež prvou inteligentnou televíziou na svete, ktorá v sebe nesie vlastný operačný systém Huawei, HarmonyOS. HarmonyOS bude optimalizovaný a postupne prijímaný naprieč portfóliom značky, vrátane inteligentných hodiniek, obrazoviek, systémov vo vozidle a reproduktorov. HarmonyOS bude vydaný ako open-source platforma.

Čipset Honghu 818 v sebe obsahuje 7 pokročilých technológií na spracovanie obrazu. Čipová sada Honghu 818 vylepšuje a optimalizuje rozlíšenie obrazu a kontrast farieb pomocou niekoľkých algoritmov. Procesor s ôsmimi jadrami dokáže spracovať zložitejšie obrazy na veľkých obrazovkách a zároveň spúšťať ďalšie úlohy. HONOR Vision poskytuje obraz vo vysokom rozlíšení, vynikajúcu kvalitu zvuku a hlasové interakce na diaľku.

Ďalšia „Sharp Tech” inovácia, inteligentná pop-up AI kamera vybavená vybavená HiSilicon Hi3516DV300 NPU čipsetom schopná rozpoznávať tváre alebo detekovať polohu. Pop-up kamera poskytuje užívateľovi sa dokáže nakloniť smerom dole o 10 stupňov a pokiaľ sa nepoužíva, automaticky sa schová za obrazovku.

HONOR Vision je vybavený Wi-fi vlajkových lodí, HiSilicon Hi1103. Ako prvá čipová sada na svete podporujúca šírku pásma 160 MHz s rýchlosťou sťahovania až 1,7 GB/s je priemerne 1,7krát rýchlejšia ako zvyčajne, čo umožňuje plynulejšie a stabilnejšie prehrávanie videa, hlavne pre 4K HD video.

Podporuje taktiež optimalizáciu duálnej frekvencie 2,4 G/5 GHz. Zatiaľ čo 2,4 GHz Wi-Fi zaisťuje silnejší signál Wi-Fi a širší dosah, 5 GHz Wi-Fi umožňuje rýchlejšie pripojenie k internetu a menšiu latenciu siete a ponúka optimalizované pripojenie v rôznych prostrediach. Inteligentný displej HONOR Vision je vybavený funkciou Family Note, ktorá umožňuje užívateľom prenášať 600M obrázky medzi ich smartfónom a displejom prostredníctvom Huawei Share len za 20 sekúnd - 100krát rýchlejšie než prenos cez Bluetooth.

Inteligentný displej HONOR Vision využíva funkciu HONOR Magic-link, ktorá užívateľom umožňuje používať svoj smartfón alebo tablet k vyhľadávaniu programov, úpravám nastavení a dalším. HONOR Vision má taktiež funkciu, ktorá používateľom umožní pripojiť sa a premietať súbory bez sťahovania aplikácií aplikácií na svojom smartfóne alebo inteligentnej obrazovke a môžu jednoducho aktivovať NFC a vychutnať si zážitok zo sledovania HDR 1080p. Vďaka ultra nízkej latencii 100ms, môžu užívatelia pripojiť zariadenie k HONOR Vision za 2 sekundy.

Používatelia môžu taktiež plynulo prepínať medzi režimom Miracast a DLNA pri sledovaní videa, prehliadaní obrázkov alebo hraní hier. Obe varianty HONOR Vision majú 55-palcový 4K HDR displej. Vďaka trojstrannému bezrámčekovému prevedeniu Full-View si môžu užívatelia vychutnať pomer obrazovky k telu až 94%. Inteligentná obrazovka má celkový rám s priemerom 6,9mm.

Zobrazit Galériu
Autor: Kindred Group

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

TCL pripravuje úplné nový koncept telefónu s výsuvným displejom

19.02.2020 00:10

Zdá sa, že spoločnosť TCL pracuje na telefóne nového štýlu, ktorý sa môže zmeniť na veľkosť tabletu vysunutím druhého displeja. Prototyp mal byť predvedený na Mobile World Congress v Barcelone, ktorý ...

Inovácie

Nový implantát pre nevidiacich sa zapája priamo do mozgu

18.02.2020 00:10

Bernardeta Gómezová mala 42 rokov, keď jej toxická optická neuropatia zničila zväzky nervov spájajúce oči s mozgom, takže úplne oslepla. Nevnímala ani svetlo. Po 16 rokoch temnoty dostala upravené oku ...

Inovácie

Nový únik ukazuje, ako by mohol vyzerať telefón Pixel 5

18.02.2020 00:00

Youtuber Jon Prosser z Front Page Tech ponúkol prvý pohľad na to, ako by mohol vyzerať nový Pixel 5. Nemusí však ísť o konečný návrh, pretože od jeho uvedenia nás delí ešte viac ako pol roka. Navyše P ...

1 Comments

  1. co za odpad je tento zle prelozeny nespisovny clanok? reakcia na: HONOR predstavil prvý smart TV s operačným systémom HarmonyOS
    13.8.2019 22:08
    co za odpad je tento zle prelozeny nespisovny clanok?
    Reagovať

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá