Image
12.8.2019 1 Comments

HONOR predstavil prvý smart TV s operačným systémom HarmonyOS

HONOR, značka smartfónov, v sobotu oficiálne predstavila HONOR Vision Series na Huawei Developer konferencii (HDC). Zariadenie predstavuje je pre HONOR prvým produktom tejto kategórie. HONOR Vision je vybavený tromi inteligentnými čipovými sadami vyvinutými spoločnosťou Huawei - inteligentným čipsetom Honghu 818, čipovou sadou AI Camera NPU a Wi-fi čipsetom, ktoré spoločnosť používa vo svojich vlajkových produktoch.

HONOR Vision je taktiež prvou inteligentnou televíziou na svete, ktorá v sebe nesie vlastný operačný systém Huawei, HarmonyOS. HarmonyOS bude optimalizovaný a postupne prijímaný naprieč portfóliom značky, vrátane inteligentných hodiniek, obrazoviek, systémov vo vozidle a reproduktorov. HarmonyOS bude vydaný ako open-source platforma.

Čipset Honghu 818 v sebe obsahuje 7 pokročilých technológií na spracovanie obrazu. Čipová sada Honghu 818 vylepšuje a optimalizuje rozlíšenie obrazu a kontrast farieb pomocou niekoľkých algoritmov. Procesor s ôsmimi jadrami dokáže spracovať zložitejšie obrazy na veľkých obrazovkách a zároveň spúšťať ďalšie úlohy. HONOR Vision poskytuje obraz vo vysokom rozlíšení, vynikajúcu kvalitu zvuku a hlasové interakce na diaľku.

Ďalšia „Sharp Tech” inovácia, inteligentná pop-up AI kamera vybavená vybavená HiSilicon Hi3516DV300 NPU čipsetom schopná rozpoznávať tváre alebo detekovať polohu. Pop-up kamera poskytuje užívateľovi sa dokáže nakloniť smerom dole o 10 stupňov a pokiaľ sa nepoužíva, automaticky sa schová za obrazovku.

HONOR Vision je vybavený Wi-fi vlajkových lodí, HiSilicon Hi1103. Ako prvá čipová sada na svete podporujúca šírku pásma 160 MHz s rýchlosťou sťahovania až 1,7 GB/s je priemerne 1,7krát rýchlejšia ako zvyčajne, čo umožňuje plynulejšie a stabilnejšie prehrávanie videa, hlavne pre 4K HD video.

Podporuje taktiež optimalizáciu duálnej frekvencie 2,4 G/5 GHz. Zatiaľ čo 2,4 GHz Wi-Fi zaisťuje silnejší signál Wi-Fi a širší dosah, 5 GHz Wi-Fi umožňuje rýchlejšie pripojenie k internetu a menšiu latenciu siete a ponúka optimalizované pripojenie v rôznych prostrediach. Inteligentný displej HONOR Vision je vybavený funkciou Family Note, ktorá umožňuje užívateľom prenášať 600M obrázky medzi ich smartfónom a displejom prostredníctvom Huawei Share len za 20 sekúnd - 100krát rýchlejšie než prenos cez Bluetooth.

Inteligentný displej HONOR Vision využíva funkciu HONOR Magic-link, ktorá užívateľom umožňuje používať svoj smartfón alebo tablet k vyhľadávaniu programov, úpravám nastavení a dalším. HONOR Vision má taktiež funkciu, ktorá používateľom umožní pripojiť sa a premietať súbory bez sťahovania aplikácií aplikácií na svojom smartfóne alebo inteligentnej obrazovke a môžu jednoducho aktivovať NFC a vychutnať si zážitok zo sledovania HDR 1080p. Vďaka ultra nízkej latencii 100ms, môžu užívatelia pripojiť zariadenie k HONOR Vision za 2 sekundy.

Používatelia môžu taktiež plynulo prepínať medzi režimom Miracast a DLNA pri sledovaní videa, prehliadaní obrázkov alebo hraní hier. Obe varianty HONOR Vision majú 55-palcový 4K HDR displej. Vďaka trojstrannému bezrámčekovému prevedeniu Full-View si môžu užívatelia vychutnať pomer obrazovky k telu až 94%. Inteligentná obrazovka má celkový rám s priemerom 6,9mm.

Zobrazit Galériu
Autor: Kindred Group

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Huawei predstavil Ascend 910 - najvýkonnejší procesor UI s kapacitou až 256 TeraFLOPS

23.08.2019 00:55

Spoločnosť Huawei dnes oficiálne predstavila najvýkonnejší procesor umelej inteligencie na svete – Ascend 910 – a taktiež platformu, na ktorej bude tento procesor fungovať a vykonávať operácie s prakt ...

Inovácie 4

Google po prvýkrát od roku 2014 redizajnoval značku Android. A nebude už používať názvy sladkostí

23.08.2019 00:50

Google predstavil novú tvár značky Android. Je to jej tretí oficiálny dizajn odvtedy, čo patrí Googlu, a prvá zmena od roku 2014. Nápis Android dostáva novú farebnú paletu a oficiálne logo bude namies ...

Inovácie 1

Volocopter odhaľuje svoje prvé komerčné lietadlo, vzdušné taxi VeloCity

22.08.2019 00:10

Nemecký startup Volocopter robí ďalší kľúčový krok v oblasti taxislužieb - založených na elektrických vertikálnych vzletových a pristávacích lietadlách - keď odhalil svoje prvé lietadlo určené na sku ...

q

1 Comments

  1. co za odpad je tento zle prelozeny nespisovny clanok? reakcia na: HONOR predstavil prvý smart TV s operačným systémom HarmonyOS
    13.8.2019 22:08
    co za odpad je tento zle prelozeny nespisovny clanok?
    Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá