HONOR na veľtrhu IFA odhaľuje novú AI aplikáciu pre zrakovo postihnutých a pokročilú IoT stratégiu inteligentných domácností

Tlačové správy
0

HONOR, globálny predajca smartfónov, dnes uviedol aplikáciu PocketVision založenú na umelej inteligencii, ktorá uľahčuje zrakovo postihnutým čítanie, a taktiež IoT stratégiu (Internet of Things) inteligentných domácností. Oznámenia na IFA konferencii 2019 sú súčasťou firemných záväzkov k vytvoreniu inovatívnych technológií zameraných na pomoc zákazníkom, aby mohli viesť pohodlnejší život. Posledná vlajková loď od HONORu, HONOR 20 Pro, získala najnovšiu aktualizáciu s novou verziou farebného prevedenia – Icelandic Frost a softvérovou aktualizáciou EMUI 10 s automatickou ISO uzávierkou založenou na svetelných podmienkach okolitého prostredia a dostupnou EMUI 10.0/Magic UI 3.0 beta verziou[1].

V spoločnosti HONOR sme odhodlaní využívať technológie pre dobro spoločnosti a chceme umožniť jednotlivcom viesť viac holistický a inteligentný život,“ hovorí Sam Yuan, viceprezident spoločnosti HONOR pre Európu. „Sme nadšení, že môžeme uviesť PocketVision v modeloch HONOR 20 a HONOR 20 Pro, čím umožníme zrakovo postihnutým viesť nezávislé životy. Týmito krokmi si taktiež vylepšujeme naše renomé vo vývoji umelej inteligencie. Na jednej strane sa HONOR 20 Pro môže pochváliť EMUI 10.0/Magic UI 3.0, ktorý zaistí plynulejší inteligentný zážitok pre digitálne aktívnych ľudí, na strane druhej nová farebná verzia Icelandic Frost zaistí vyniknutie z davu.”

HONOR PocketVision: aplikácia založená na umelej inteligencii pre zrakovo postihnutých
Na výstave IFA HONOR uviedol aplikáciu PocketVision, ktorá využíva silu AI technológie a štvornásobnej kamery HONOR 20 Pro, čím pomáha zrakovo postihnutým ľuďom v čítaní. Technológia PocketVision ponúka tri kľúčové režimy- prevod textu na reč, zoomovací režim a režim negatívneho obrazu, ktoré pomáhajú ľudom pri čítaní. S cieľom zvýšiť povedomie o bariérach nevidomých a slabozrakých ľudí sa spoločnosť HONOR spojila s Royal National Institute of Blind People (RNIB), ktorá podporuje ľudí so zrakovým postihnutím. PocketVision si môžete od dnešného dňa zadarmo stiahnuť v Huawei AppGallery a podporuje anglický, portugalský, nemecký, španielsky, taliansky a čínsky jazyk.

HONOR 20 Pro: nové farebné prevedenie a softvérové aktualizácie
HONOR taktiež predstavil nové farebné prevedenie HONOR 20 Pro – Icelandic Frost, ktorá je inšpirovaná nádhernou lagúnou na Islande. Vybavený prvým holografickým dizajnom na svete, HONOR 20 Pro Icelandic Frost zachytáva nádhery lagúny pri západe slnka lesknúceho sa ľadovca, vďaka čomu žiari ako diamant. Naviac nový EMUI 10.0/Magic UI 3.0 (beta verzia) bude k dispozícii koncom tohto roku a bude aktualizovaný prostredníctvom HOTA. Vďaka tejto aktualizácii si používatelia budú môcť užiť celkom nový dizajn užívateľského rozhrania Morandi Palette UI, ktorý ponúka široký výber elegantných a kľudných bariev. K dispozícii bude taktiež možnosť tmavého režimu, ktorá má používateľom priniesť väčšie pohodlie pre oči. EMUI 10.0/Magic UI 3.0 vytvorí z HONOR 20 a HONOR 20 Pro užívateľsky prívetivejšie a vizuálne príjemnejšie smartfóny.

HONOR 20 Pro naďalej dostáva pozitívne recenzie z médií a priemyslu. Získal 11 bodov v DxOMark, zlatý štandard vo výkonnostnom teste kamery.  Nedávno bol tento model taktiež menovaný ako lifestylový smartfón rokov 2019-2020 prostredníctvom ocenenia EISA (Expert Imaging and Sound Association).

HONOR IoT stratégia v budúcnosti
V snahe vytvoriť prepojenejší a inteligentnejší svet pre spotrebiteľov, spoločnosť HONOR načrtla svoju novú stratégiu IoT prezývanú “1+8+N”, ktorá zahŕňa jeden HONRO smartfón, osem kategórií vlastných zariadení a širokú škálu sprevádzajúcich produktov od partnerov. Súčasťou ponuky IoT je HONOR Band 5, prémiový fitness tracker a inteligentný náramok s cenou odporúčanou okolo 30 EUR[2]. Vďaka dostupnej cene ponúka takmer každému možnosť nosiť náramok na meranie presného rytmu srdca, sledovania spánku a cvičenia, všetko pre zdravý životný štýl[3]. Minulý mesiac na konferencii Huawei Developer Conference 2019 uviedla spoločnosť HONOR na trh prvú inteligentnú obrazovku Smart Vision, ktorá je vybavená vlastným inteligentným čipsetom Honghu 818 Intelligent Display Chipset, čipsetom AI Camera NPU a Wi-fi čipsetom vlajkových lodí.

“HONOR je tech značka, ktorú milujú mladí ľudia po celom svete a my sa snažíme zostať na špičke ako tech značka, ktorá umožňuje mladým ľuďom nasledovať svoje vášne,” povedal George Zhao, prezident spoločnosti HONOR. “ Spoločnosť HONOR je vyzbrojená najlepším softvérom a hardvérom vo svojej triede a má dobrú pozíciu vo vývoji širokého portfólia inovatívnych produktov vrátane smartfónov a zariadení pre inteligentné domácnosti pre svojich zákazníkov a ľudí z rôznych komunít. Sme na správnej ceste k realizácii tejto našej vízie u zákazníkov.”


[1] EMUI 10.0/Magic 3.0 beta verzia budú dostupné pre HONOR 20, HONOR 20 Pro a HONOR View 20.
[2] Cena sa môže v rámci trhu líšiť.
[3] HONOR Band 5 nie je zdravotnícky prístroj a nemôže byť používaný pre medicínske účely.
 
Zobrazit Galériu

Kindred Group

Všetky autorove články
Honor AI umelá inteligencia app aplikácia smart domacnost smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať