HONOR 8A, cenovo dostupný inteligentný telefón s bezrámčekovým displejom a kvapôčkovým vykrojením

Tlačové správy
0

Značka HONOR prináša na slovenský trh nový model cenovo dostupného inteligentného telefónu s bezrámčekovým displejom a kvapôčkovým vykrojením. HONOR 8A je u nás dostupný od marca 2019 za 159 Eur. Veľký 6,09" displej možno intuitívne ovládať pohybom prsta jednej ruky. Milovníci hudby ocenia kvalitný prednes zabudovaného SmartPA systému, ktorý výrazne zosilňuje zvuk, a poskytuje tak vynikajúci zvukový výkon.

Designový displej bez rámčeka
6,09" 1560p x 720p HD+ bezrámčekový displej s kvapôčkovým vykrojením
je k telu telefónu v pomere 87 %, a to vďaka ultra tenkému rámčeku na troch stranách telefónu. Aj cez vysoký pomer displeja k telu si telefón zachoval relatívne kompaktné rozmery a nie je vôbec veľký, ako by sa na prvý pohľad podľa uhlopriečky mohlo zdať. Displej prešiel certifikáciou TÜV Rheinland skúmajúcou mieru pohodlia pre oči pri prezeraní. Znižuje emisie modrého svetla, čím obmedzuje poškodenie očí pri dlhom prezeraní. Ovládanie pohybom prstu je navrhnuté tak, aby sa telefón dal veľmi jednoducho ovládať aj jednou rukou. Zadná časť telefónu zložená z niekoľkých vrstiev má dvojitú textúru a pripomína umelecké dielo. Dostupné farebné prevedenia (čierne, modré a zlaté) splňujú vysoké estetické nároky fanúšikov značky. Na zadnej časti zároveň nájdeme aj čítačku odtlačkov prstov.

Kvalitná fotografia
Na chrbte telefónu nájdeme 13Mpx fotoaparát s širokou závierkou f/1,8, ktorá do šošovky pripúšťa viac svetla, a umožňuje tak zadovážiť veľmi kvalitné nočné snímky s ostrým pozadím. Predný 8Mpx fotoaparát ponúka inteligentnú funkciu Beauty mode, aby každá selfie snímka vyzerala úžasne. V kvapôčkovom výreze displeja s priemerom, 3,2 mm je vedľa predného fotoaparátu umiestnený taktiež svetelný senzor, senzor blízkosti aj prijímač. Funkcia odomykania tvárou rozpozná na 1024 charakteristických rysov tváre a možno ju použiť bezproblémovo aj v noci.

Dokonalý hudobný prednes
V porovnaní s reproduktormi predchádzajúcej generácie dosahuje výkonný zabudovaný reproduktor SmartPA zlepšenie o 30 %, a to vďaka kombinácii so zvukovou dutinou so štruktúrou dvojitej suspenzie. Zabudované FM rádio ponúka množstvo najrôznejšieho obsahu k počúvaniu aj bez káblového pripojenia alebo mobilných dát.

Technologická sila
HONOR 8A s RAM 3 GB
beží na najnovšom Androide 9 Pie doplneným o nadstavbu používateľského rozhrania EMUI 9.0. Internú pamäť 32 GB možno rozšíriť pomocou microSD karty až na 512 GB. Algoritmy pre správu aplikácií v pozadí vylepšuje umelá inteligencia, a dosahuje tým bezproblémového fungovania aj po dlhšom čase používania telefónu. Výkon zaisťuje taktiež osemjadrový procesor MT6765. Batéria má úctyhodnú kapacitu 3020 mAh.

Lokálna dostupnosť
Telefón je možné zakúpiť u predajcov Alza.sk, NAY, Datart, TPD, Okay, Mall.sk, hej.sk a taktiež u operátorov O2, T-Mobile a Orange.

Ďalšie informácie o telefónu nájdete na hihonor.cz.

Technické špecifikácie

Design
Chrbát s niekoľkými vrstvami a dvojitou textúrou
Barvy Black, Blue, Gold
Procesor a pamäť
Osemjadrový procesor MT6765
RAM: 3 GB
ROM: 32 GB
OS
Android 9, EMUI 9.0
Displej
6.09", 1560p x 720p HD+, 16.7 M farieb, 283 PPI
87% pomer displeja k telu
TÜV Rheinland eye comfort certification
LCD kapacitná technológia
Predný fotoaparát
8Mpx predná camera
Ring screen fill light
Beauty mode
Hlavný fotoaparát
13Mpx zadná kamera
svetelnosť f/1.8
Efekt rozostreného pozadia
Veľkosť a váha
Výška: 156,28 mm
Šírka: 73,5 mm
Hĺbka: 8,0 mm
Váha: 150 g
Batéria
3400 mAh (typická hodnota)
Rozhranie
Duálny slot na SIM kartu
+ slot na micro SD kartu
Senzory
Odomykanie tvárou (Face Unlock)
Čítačka odtlačkov prstov
Proximity sensor
Accelerometer
Ambient light sensor
Konektivita
4G
Wi-Fi 802.11 b/g/n, 2.4GHz
Bluetooth BT 4.2
USB 2.0
GPS/GLONASS/BDS/AGPS
Frekvencia
4G LTE TDD: B38/B39/B40/B41
4G LTE FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28
3G WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8
2G GSM: B2/B3/B5/B8

Honor

Všetky autorove články
Honor 8A telefon mobil smartfon displej fotoaparat

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať