Image
11.12.2019 0 Comments

Google vylepšil rozšírenú realitu na vyšší level. Čoskoro príde do smartfónov

Google sa od oficiálneho uvedenia začiatkom minulého roka snaží zlepšovať svoju platformu rozšírenej reality ARCore. Teraz je pripravený predstaviť niektoré z inovácií novej generácie v oblasti detekcie hĺbky a fyziky, ktoré sú prísľubom toho, že skúsenosti s AR budú oveľa realistickejšie. Novinky budú súčasťou úplne nového rozhrania Depth API a umožnia vývojárom vykonať to, čo sa nazýva oklúzia, čo je situácia, keď umelý objekt môže byť prekrytý ďalším objektom z reálneho sveta.

Ak napríklad umiestnite do obývačky virtuálnu mačku, tá zmizne z dohľadu, keď fotoaparát nakloníte tak, že sa pred ňu dostane posteľ, stôl alebo iný predmet. Výsledkom je realistickejšia scéna, pretože detekcia hĺbky vykonávaná v smartfóne znamená, že vaše zariadenie lepšie pochopí každý objekt v scéne, ako aj vzájomnú vzdialenosť jednotlivých objektov.

Google tvrdí, že to dokáže optimalizáciou existujúceho softvéru, smartfón na to nebude potrebovať špeciálny senzor či typ procesora. Navyše sa všetko uskutoční v samotnom zariadení a nebude sa vyžadovať pomoc z cloudu. Pokiaľ máte telefón, ktorý podporuje ARCore (čo robí takmer každý nový telefón s Androidom vydaný v posledných rokoch), budete mať prístup k týmto novým funkciám. Funkcia oklúzie je k dispozícii ako súčasť aktualizácie aplikácie Houzz na bytový dizajn, ako aj vlastnej AR funkcie spoločnosti Google vo vyhľadávaní.

Nové funkcie Depth API ešte nie sú dostupné v komerčných aplikáciách alebo službách, ale Google tvrdí, že tieto zlepšenia budú po vycizelovaní v budúcnosti sprístupnené vývojárom. Google okrem toho vyvinul spôsob, ako môžu AR objekty realistickejšie komunikovať so skutočným svetom, pohybovať sa v prostredí tak, ako by to robil 3D objekt v skutočnom svete, a interagovať s povrchmi, ako by ste to očakávali od fyzickej hmoty.

Napríklad v jednej ukážke sa podarilo vytvoriť farebné útvary, ktoré sa mohli odraziť prakticky od akéhokoľvek povrchu, hoci aj riadidiel rotopedu. Google hovorí, že aktualizované Depth API bude v budúcnosti dostupné pre všetkých vývojárov, neuvádza však konkrétny termín. Dá sa predpokladať, že tieto možnosti sa objavia v AR mobilných a webových aplikáciách niekedy v budúcom roku.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Nasal Ranger - zariadenie na vyňuchávanie marihuany

20.01.2020 00:15

Bessemer, malé mesto v Michigane, investuje okolo 3400 dolárov do zariadenia Nasal Ranger, ktorým chce zakročiť proti pestovateľom marihuany. Ide o olfaktometer určený do terénu, vyrábaný spoločnosť ...

Inovácie

Umelí ľudia Samsungu Neoni predstavujú naozaj „nový druh života“

20.01.2020 00:00

V snahe „urobiť zo sci-fi realitu“ STAR Labs patriaci Samsungu vyvinul virtuálne bytosti nazvané Neon, ktoré sú poháňané umelou inteligenciou a vyzerajú a správajú sa ako skutoční ľudia. Na rozdiel od ...

Inovácie 1

Konverziou tepla z oceánu bude možné zásobovať energiou celé krajiny

16.01.2020 00:00

S rastom svetovej populácie sa vedci stále viac obávajú, ako dokážeme vyrobiť dostatok energie bez toho, aby sme zničili klímu. Briti Dan Grech a Hayden Ashfield si myslia, že súčasťou riešenia by moh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá