SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Google vydal nástroj na rozpoznávanie falošných a retušovaných obrázkov

0

Jigsaw, technologický inkubátor Googlu, uviedol experimentálnu platformu s názvom Assembler, ktorá kombinuje niekoľko existujúcich technológií na zisťovanie bežných manipulačných postupov vrátane zmeny jasu obrázka či prilepovania kopírovaných pixelov na iné miesto, aby sa niečo zakrylo, pričom sa zachová rovnaká vizuálna textúra. Zahŕňa aj detektor odhaľujúci falšovanie pomocou algoritmu StyleGAN, ktorý dokáže generovať realistické imaginárne tváre.

Detekčný model potom používateľom povie, aká je pravdepodobnosť manipulácie s obrázkom. Falošné obrázky patria medzi najťažšie overiteľné najmä preto, že sa na ich tvorbu čoraz častejšie používa umelá inteligencia. Assembler je síce dobrý krok v boji proti manipulácii v médiách, no nepokrýva množstvo ďalších existujúcich manipulačných techník, a to vrátane postupov používaných vo videách.

Tím preto bude musieť ešte veľa vecí pridať a aktualizovať, keďže ekosystém sa neustále vyvíja. Odborníci odporúčajú, aby technologické giganty ako Facebook a Google zahrnuli tieto typy detekčných funkcií priamo do svojich platforiem. Tak by bolo možné kontroly vykonávať v reálnom čase, keď sa fotografie a videá nahrávajú a zdieľajú.

Zdroj: technologyreview.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google web online internet Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať